Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KRANK DEĞİŞİME ARDINDAN YATAK SESİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.
    Forumda yeniyim 1 senedir motosiklet kullanıyorum. Keşke bu forumu daha önce keşfetseymişim Gelelim konumuza
    2015 model Bajaj Discovery 125 ST motosikletim var. Motosikletimi km si 12000 iken aldım. Ancak büyük ihtimalle kilometresiyle oynanmış. 15000 km de iken motordan gelen ses üzerine araştırarak Bursa'daki en saygın yetkili bajaj servisine gittim. Gelen sesi Krank sesi, büyük ihtimalle krank değişecek dedi. Peki dedim. Değiştirdik.
    Motosikleti açtıktan sonra dişlilerin de orjinal olmadığını. Performans için takıldığını, kullanırken çok ses yapacağını söyledi. Tamirattan sonra cidden motorun sesi aşırı şekilde değişti. Dişlilerdendir dedim aldırmadım.
    Üstünden 5000 km geçti. Şimdi o gelen ses daha da arttı. Bulunduğum yerdeki motosiklet ustalarına sordum Bu kesinlikle yatak sesi dediler. Krank daha yeni değişmiş bu arıza olmamalı dediler. Önceki usta hata yapmış olabilir dediler.
    Aklım çok karıştı sizce ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı ihalcicek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Forumda yeniyim 1 senedir motosiklet kullanıyorum. Keşke bu forumu daha önce keşfetseymişim Gelelim konumuza
    2015 model Bajaj Discovery 125 ST motosikletim var. Motosikletimi km si 12000 iken aldım. Ancak büyük ihtimalle kilometresiyle oynanmış. 15000 km de iken motordan gelen ses üzerine araştırarak Bursa'daki en saygın yetkili bajaj servisine gittim. Gelen sesi Krank sesi, büyük ihtimalle krank değişecek dedi. Peki dedim. Değiştirdik.
    Motosikleti açtıktan sonra dişlilerin de orjinal olmadığını. Performans için takıldığını, kullanırken çok ses yapacağını söyledi. Tamirattan sonra cidden motorun sesi aşırı şekilde değişti. Dişlilerdendir dedim aldırmadım.
    Üstünden 5000 km geçti. Şimdi o gelen ses daha da arttı. Bulunduğum yerdeki motosiklet ustalarına sordum Bu kesinlikle yatak sesi dediler. Krank daha yeni değişmiş bu arıza olmamalı dediler. Önceki usta hata yapmış olabilir dediler.
    Aklım çok karıştı sizce ne yapmalıyım ?
    Eyvaahh geçmiş olsun.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yataklari uygun takmamislar, fabrikanın verdigi renk kodlarından ziyade ellerindeki yatakları takmışlardir. açılıp yeniden yapılmalı, krank değil ama uygun yatak değişimi işi cozebilir

Cevap için teşekkür ederim ancak krankı daha önce değiştiren kişi büyük ihtimalle kabul etmeyecek. Bu konuda bir şey yapabilir miyim ? Krankın ardından bunun da fazla maliyetli olmasını istemiyorum açıkçası

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Krank rulmanları ses yapıyor olabilir. Rulman değişimiyle kurtarma ihtimali var geçmiş olsun. İlk yaptırdığınız ustaya götürüp sesi dinlettiniz mi

Buraya uzak olduğu için gitmedim. Yaklaşık 80 km. Motor oraya gider mi onu da bilmiyorum açıkcası. Biraz da yolda kalmaktan çekiniyorum. Ama gideceğim müsait bir zamanda

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    zamanında bende o motordan kullandım kullandığım süre zarfında (1.5 sene 20.000km) bana bi sorun çıkarmadı ve aldığım motor yorgun bi motordu (2014model 30.000km de aldım) yağtığım tek masraf periyodik bakımlardı şuan şaşırdım krank arızası vermesine geçmiş olsun yapılan yerle bi konuşun kabul ederlerse motoru bi arkadaşınızla götürün yolda bozulma ihtimaline karşın

Şöyle bir faktör de var. Motorun performansında fazla bir azalma yok. Ama titreme ve ses çok fazla arttı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler