Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön dişli boşluğu ve ses sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    topcu197877 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA 100 kartal
    100 lük motorum var zaten orasını yapıp ertesi gün başka bir yerinden ses gelmesinden bıktım. 2-3 milim ileri geri milden motor içerisindende tekerleği ileri geri boşta çevirince 1cm boşluk var ve zinciri tekerlekle ileri geri çevirince motor içindeki boşluktan şık şık şık diye bir ses geliyor. servisi bu boşluk olacak diyor.Ama sıfır motorun dişlisini ve tekerleğiyle çevirince yağ gibi ne ileri geri nede içerden boşluğu var.neden kaynaklanabilir ne yapmam lazım.bazı videslerde giderken şıklama sesi geliyor.bu boşluk neden kaynaklanıyor olabilir.zinciri ve dişliyi söktüm ve temizliğinide yaptım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Motorun kac binde dislin asinmis olabilir yenisi 5tl al degistir

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dişli aşınması değil bu. Benim motoru 10 000 km de aldığımda vardı. Şu an 24 000 de hala var. Başka bir foruma sordum şanzıman da sorun var dediler. Bir ustaya sordum normal dedi. Bir sıkıntısını görmedim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    mil ve dişli arasında biraz boşluk vardır ileri geri oynar azcık

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Gelen ses böyle mi

topcu197877 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA 100 kartal
    buna benzer ama bendeki motor çalışmıyorken tekerleği 5cm ileri ve geri oynattığımdaki boşluk ve şık şık boşlukta bir yere vurma sesi sanki dişlinin biri ortadan kırıkta diğer dişliye vuruyormuş gibi.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Disliyi degistir sorunun cozulecek dostum ayni olay bendede vardi...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı topcu197877 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna benzer ama bendeki motor çalışmıyorken tekerleği 5cm ileri ve geri oynattığımdaki boşluk ve şık şık boşlukta bir yere vurma sesi sanki dişlinin biri ortadan kırıkta diğer dişliye vuruyormuş gibi.
    Dişlileri kontrol et ve zincirin gerginliğine bak ve zinciri temizle ve yağla sorun halen devam ederse zinciri değiştir

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı topcu197877 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lük motorum var zaten orasını yapıp ertesi gün başka bir yerinden ses gelmesinden bıktım. 2-3 milim ileri geri milden motor içerisindende tekerleği ileri geri boşta çevirince 1cm boşluk var ve zinciri tekerlekle ileri geri çevirince motor içindeki boşluktan şık şık şık diye bir ses geliyor. servisi bu boşluk olacak diyor.Ama sıfır motorun dişlisini ve tekerleğiyle çevirince yağ gibi ne ileri geri nede içerden boşluğu var.neden kaynaklanabilir ne yapmam lazım.bazı videslerde giderken şıklama sesi geliyor.bu boşluk neden kaynaklanıyor olabilir.zinciri ve dişliyi söktüm ve temizliğinide yaptım.http://i.hizliresim.com/EQJQyZ.jpg
    Konu eski ama yeni açmıyayım dedim. Aynı durum benim motordada mevcut.
    Son durum nedir, problem neymiş?

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Güncel....

Benim motorumda da aynı sorun mevcut. Ön dişli ile mil arasında boşluk var. Boşluk dönel eksende. Yani şanzıman mili sabit iken dişli sağa sola oynuyor. Hareket halinde iken gazı kapatıp açtığımda tak edip vuruyor. Kaplin bitmiş hissi uyandırıyor keyif kaçıran bir şey. Dişli değiştirdim az fark etmekle birlikte hala mevcut. Mildeki freze aşınmış olmalı eğer bu durum normal değilse. Mil değişecek değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)