Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ACİL YARDIM LAZIM...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorumu (RKS TİTANİC 150-R) perşembe günü aldım arkadaş 500km sonra yağ değişecek felan filan dedi tamam dedim.Biraz gezdikten sonra eve dönerken motor hafif tekleyerek ve gazı sonradan yiyerek yavaşlayarak stop etti.1 dakika sonra çalıştı ve evime gittim.2 saat sonra tekrar bindim ve yine yoldayken 3 kere stop etti en son ettiğinde bir daha çalışmadı.Benzin deposunu salladım en ufak ses yoktu ama depo yarım gösteriyordu benzim aldım geldim yine marşa basıyorum tık sesi devam ediyordu.Yağ haznesine baktığımda ise yağ göremedim emin değilim.Sonrasında vurdurarak motoru çalıştırdım ve evimin önüne gittim.Motor şuan soğukken marş yemiyor ama vurdurup ısındıktan sonra marş yiyor.Ve dün şöyle bir sıkıntı oldu hiç yokken, motor rölantısını koruyamıyor ve stop ediyor gaz vermezsem ve gazsız çalışmıyor.Lütfen yardım eder misiniz? Krank kırma veya yatak sarma durumu nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

marş basıyor mu düzgün, elektrik sıkıntısı gibi geldi bana.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krank kırma veya yatak sarması ile alakası yok anlattığınin..

Bujiye bak..
    Benzin tahliye hortumundan benzin akit biraz, karburator de pislik fln varsa çıksın diye..Depo kapağı sıkıntılıdır biraz içine toz fln girmiş olabilir ordan..

Rolanti ve hava ayarindan ne haber...Bu arada hava ayarını pek karıştırmamakta fayda var..

Benzin yedek ve depo arasındaki konumda kapanıyor ya, kapalı konumda olmasın..

İlk anda aklıma bunlar geldi..Sıfır mi motor 2.el mi...

Sıfırsa direkt aldığım yere götürürün ben olsam..

Şuan bu şekilde motor ;

https://www.youtube.com/watch?v=VuzkbT7vQ6M&feature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank kırma veya yatak sarması ile alakası yok anlattığınin..

Bujiye bak..
    Benzin tahliye hortumundan benzin akit biraz, karburator de pislik fln varsa çıksın diye..Depo kapağı sıkıntılıdır biraz içine toz fln girmiş olabilir ordan..

Rolanti ve hava ayarindan ne haber...Bu arada hava ayarını pek karıştırmamakta fayda var..

Benzin yedek ve depo arasındaki konumda kapanıyor ya, kapalı konumda olmasın..

İlk anda aklıma bunlar geldi..Sıfır mi motor 2.el mi...

Sıfırsa direkt aldığım yere götürürün ben olsam..
    https://www.youtube.com/watch?v=VuzkbT7vQ6M&feature=youtu.be (2.el)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş basıyor mu düzgün, elektrik sıkıntısı gibi geldi bana.
    https://www.youtube.com/watch?v=VuzkbT7vQ6M&feature=youtu.be

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buji piposunu çıkarıp baktın mı, marsa basınca çıt çıt kıvılcım atıyor mu yaklastirdiginda?

Gerçi buji den olsa vurdurunca da çalışmaması lazım büyük ölçüde. .
    Sonradan aklıma ayak müsürü arızalı olabilir mi diye geldi, fakat videodan gördüğüm kadarıyla bi ara motor yol alır gibi yapti, ayak müsüründen olsa yüksek ihtimal yapmazdı. .

Karburator veya elektrik arızasına yoğunlaşmak lazım, kablolarda sase kaçak v.s. olabilir mi...Yalnız motor bakımsızsa, depodan pas pislik v.s. ile yıllar icinde karburatorun içine etmiş olabilir, açamam dersen tamirci nin yoluna bakmakta fayda var bence..Motosiklet tamirinden anlamıyorsan (benim gibi), buji veya karburatorden değilse doğru tamirciye maalesef..

Motosikleti
    Mz ETZ-301
    Videodaki sesten anladığım kadarıyla marş boşa çeviriyormuş gibi geliyor. Yanlış anlamış da olabilirim ama vurdurunca çalışması bundan olabilir mi acaba?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu kadar vurdurup çalıştırarak kullanacağına direk servise götürsene. Ganatili değilmi bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)