Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor ateşleme yapmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar

bende borelli ledow 250 model motorum var. öncelikle motorun genel bilgisini vereyim.
    motor kardeşimin idi gecen sene elektrik sıkıntısı yaşantı moto çalışmadı elektrik kesmişti ve kardeşim 1-2 motorcuya götürdü sonuç olarak yapamadılar ve dağınık şekilde geri verdiler. yaklaşık 9 10 ay motor yattı. sonra hurdaya gideceğine ben uğraşayım istedim. sıfırdan elektrik tesisatı yaptım ve motor ateşleme yapıyor tüm herşey tamam

yalnız marj bastığımızda tam harlama çalışma esnasında ön pistondan tak diye bir ses geliyor ve çalışmıyor. marj basmayı bırakmadan da denedim tak sesi düzenli aralıklarla gelmiyor. tan çalışma esnasında tak diyor marj basmayı bırakmıyorum harlama esnasında tekrar tak diye ses geliyor.

konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

sübap ayarıda yapılmıştır. bu arada tamirciye götürmüyorum motoru kendim topluyorum. 1-2 tamirciye sordum krank kolunda sıkıntı var dedi. ama tahmin etmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    ateşleme zamanlaması yanlış gibi geldi. bu durumda ön-arka ateşleme kablolarının yerini ters takmış olabilirsiniz. beyinden gelen ve ateşleme bobinine giren kabloların doğru silindir için ateşleme yaptığına emin misiniz?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Akü boşalmış olabilirmi ?

Motosikleti
    xv250
    uzun süre marşa basıyor musun, bu motosikelt buji seçer ayrıca çoğu kişi bu yuzden motorda sorun var sanar. ustalar da çok sever bu motoru daha da bozmayı, iyi ustalara değil lafım

Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateşleme zamanlaması yanlış gibi geldi. bu durumda ön-arka ateşleme kablolarının yerini ters takmış olabilirsiniz. beyinden gelen ve ateşleme bobinine giren kabloların doğru silindir için ateşleme yaptığına emin misiniz?
    evet eminim ama akşama tekrar kontrol ederim. ama ateşleme zamanı yanlış olsa iki kafada yanlış ateşme yapmaz mı bunda sadece ön kafa

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süre marşa basıyor musun, bu motosikelt buji seçer ayrıca çoğu kişi bu yuzden motorda sorun var sanar. ustalar da çok sever bu motoru daha da bozmayı, iyi ustalara değil lafım
    dene me için seste bir düzen var mı diye bakarken bastım uzun bujileri özellikle bu motora göre aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü boşalmış olabilirmi ?
    yok 3 tane akü var elimde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)