Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Hırsızlığına Karşı 14 Altın Kural

Motovento
    REKLAM ALANI
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    en az iki kilit. üşenmeden her seferinde bağlamak en doğrusu. alışkanlık haline getirmek lazım. yinede sıkıntılı bir durum. sen uğraş çabala elindeki avucundakiyle bir makine al. ..... alsın götürsün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    bugün motor aldım ve 7 katlı bi apartmanda oturuyorum bahce dışardan olduğu gibi gözüküyor ve motorumu allaha emanet ederek ve direksiyonunu kitleyip bıraktım ama 2 saatte bir inip bakıyorum yarına cıkarsa eğer motor her çesişt kilitten alacam

Alarmlı disk kilitlerini nasıl bulabilirim? Bunlar harekete karşımı (yani tekerleğin dönmesine mi) yoksa sarsıntıya mı duyarlı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorumu alayım 2 tane yere 30 santım giren demir çaktıracağım ön lastık ve arka lastık tarafına 2 de kalın iyi zincir ustunede branga Artık onuda çalarlarsa yapcak birşey yok

Hele bi alayımda Motoru

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    alarmlı disk kilit bulamadım sirkecide, istanbulda bulabileceğim bi yer varmı ?

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    motor çalınmasına karşı yüzde 100 etkili ve bir sistem var aslında bu sistem biraz pahalı ama motorunu kaybetmek istemeyenler para'ya kıyarmı bilmem sistem motora takılacak olan bir GPS vericisinden oluşuyor GPS vericisi motordan aldığı bir alarm sinyali ile (bu alarm sessizde olabilir ) aktif oluyor ve motorun yerini en fazla 1-3 metre yanılma payı ile bilgisayar üzerinde cadde ve sokak ismiyle belirtiyor artık ondan sonrası size kalmış ister polise bildirin ister pompalıyla hırsızların kapısına dayanın.....

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmlı disk kilit bulamadım sirkecide, istanbulda bulabileceğim bi yer varmı ?
    reklam gibi algılanmasın bilgi amaçlı söylüyorum ben Etilerdeki Villa Levent ten almıştım, bir sor istersen. Hatta aynı isimde internet siteside var.

Alıntı mercury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çalınmasına karşı yüzde 100 etkili ve bir sistem var aslında bu sistem biraz pahalı ama motorunu kaybetmek istemeyenler para'ya kıyarmı bilmem sistem motora takılacak olan bir GPS vericisinden oluşuyor GPS vericisi motordan aldığı bir alarm sinyali ile (bu alarm sessizde olabilir ) aktif oluyor ve motorun yerini en fazla 1-3 metre yanılma payı ile bilgisayar üzerinde cadde ve sokak ismiyle belirtiyor artık ondan sonrası size kalmış ister polise bildirin ister pompalıyla hırsızların kapısına dayanın.....
    Ben uygun fiyatlı bir GPS cihazı çok araştırdım ama henüz karar verip alamadım, eğer tavsiye edilen bir marka/model varsa bizede söyle bari.

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    valla ne aile baskısı ne arkadaş baskısı ne de istanbsul trafiğindeki ayılar hiçç biri yıldıramadı motosiklet sevdasından ama yıllaraca para biriktirip aldığınız motosikletin bir hırsız tarafından çalınma ihtimeliyle yaşamak soğutacak yemin ediyorum....bıktım eli böğründe gezmekten..kapımın önüne koyamıyorum, hangi kilidi takarsam takayım güvenemiyorum otoparklara ayda 100 ytl de veremiyorum...satıcam kurtulucam sonunda.. kimsenin başına gelmesin.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hırsızlıktan en iyi korunma yöntemi gece kapalı otopark, gündüzleri ise gözünüzün önünden ayırmamaktır.

Otopark konusunda imkanı olmayan arkadaşlara bişey demiyorum ama, eğer motorunuzu göremeyeceğiniz biryere park ediyorsanız, mutlaka önceden ayarladığınız sizinle gelmiş bir artçının motorun başında kalmasını sağlayın ki ben öyle yapıyorum
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    valla bizim ev mustakil merdiven boşluguna koyuom dubleks evin :D rampa var girişte napim yaa içim rahat dış kapımızda dökme zaten mumkunu yok acamazlar
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Alıntı OKD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilitlerini nasıl bulabilirim? Bunlar harekete karşımı (yani tekerleğin dönmesine mi) yoksa sarsıntıya mı duyarlı?
    Ben de VillaLevent'ten aldım geçen yaz sonu, fiyatı 70 Euro gibi bir şeydi. Ötmesi için motorun hareket etmesine gerek yok, motor biraz sallandığında hemen ötmeye başlıyor. Sesi de fena değil açıkçası. Sadece uzun süre takılı kaldığında bir-iki kere tutukluk yaptı (belki de sadece bendeki kilite özgü bir sorundur), arada kontrol ediyorum artık...

Motosikleti
    Honda vfr800
    yararli bilgiler icin ndr arkadasimiza tskurler , fakat ne yaprsak yapalim istedikten sonra hirsiza vIz gelir tIrs gider bnce

Motosikleti
    çok kararsızım hangi maxi scooter olsa acaba?
    arkadaslar bizim ewin burda taksi duragi war. onun oraya sabitlemeyi dusunuyorum. sizce akillica bi dawranismi bu hırsızlar iş birliği yaparlarmı acaba. bu yaz motor almayı düşünüyorum bu bilgilergerçekten çok faydalı oldu benim içinde.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı N_O_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana gelmezki önüme bi motor çalan hırsız azını burnunu datım
    kaza geliyorum demez!!
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    suzuki vz 800
    ya arkadaşlar rica etsem şöle birkaç tane "işte dayanıklı bunu açmkta herbiden zorlanırlar" dediğiniz kilit markası ve cinsi söyleyebilirmisiniz bi de fiyatları yazarsanız alcam ama çok kararsız kaldım.. şu an motorum izirde kapalı garajda sadece didon klilidiyle duruo ama içim rahat fakat ankaraya gelincede planım şu ilk önce alrm taktırcam bi tane çok sağlam ki marka ondan istiyorum kilitle telefon direğine bağlıcam 1 tane de sağlam bi disk kilidi alcam ve bunlara artı olarak orta kalitede bi kaç kilit daha almayı düşünüyorum bi de her gece motorun üzerini örtersem diye düşünüyorum (çüküü hırsız çalmak için örtüyü kaldırmak zorunda kalcak ve ben örtüyü motora bağlaığımdan motoru sarsıp alarm çalışacak ve amca daha kilitlere başlamadan alrm çalışıo olcak ...resmen tedirginim ya .. o motoru alabilmek için mimarlık öğrencisi olmama rağmen bütün yaz tatillerimi inşaatlarda amele olarak geçirdim.. yardımcı olup bana bi kaç marka ve cins söylerseniz çok sevinirim sağolun şimdiden...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    bilgi için teşşekürler, az önce star habere bunu konu yapmışlar havalar ısındı motorsiklet hırsızları çoşdu diye. Zaten trafikde bir sürü psikopatla uğraşıyoruz bide hırsızlara ışık yakmayalım arkadaşlar, en değerli varlıklarımızdan biri olan motorlarımızı güvenli bi şekilde koruyalım; hiç bi arkadaşın başına gelmesini istemem :(

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Bendenizden de tavsiyeler.
    Scooter sahibi olduğumdan gündüzleri kalabalık merkezler, özellikle kebapçı önlerine park yapıyorum ve asla Kilit Kullanmıyorum.
    Gece kalacak ise motor, taksi durağının tam önüne, Hastanenin güvenlik kabinininin önüne, hiç olmadı karakol önüne park ediyorum.
    motorunuzu köşelere gözden uzak ''amman başına bişi gelmesin'' dediğiniz yerlere park etmeyin
    Poturdak

Motosikleti
    jinlun 150-5
    site içine güvenilir deyip açık otoparka bırakıyoduk motorları..bi gün bi arkadas abi buraya bırakmayın adamlar kamyonlara yükleyip götürüyolar dedi.. o günden sonra bi dükkanın içine bırakıyoruz. kimsenin başına gelmez umarım.

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    hırsızlığı önlemenin imkanı yok adamların mesleği bu her türlü alıyo kimse de müdahale edemiyo en iyisi bencede gps sistemi bu da çalınmaya değil de çalındığında kurtarmaya yönelik aslında
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Konu hortladigine gore ben de bir soru sorabilirim.

Sifreli kilitler anahtarli kilitlere gore daha mi kolay, daha mi zor acilir ?

Bunlari da soruyoruz ama kimbilir bu siteden bilgi edinip kendini daha da gelistiren kac hirsiz vardir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler