Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150-R Sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorumun sesinde bir sıkıntı mı var acaba? Şuan marş kiti arızalı değişmesi lazım ancak 3.marşta çalışıyor maaşı bekliyorum sesinde bi değişiklik var gibime geliyor ayrıyetten jikleyi en aşşağıya alınca motor stop ediyor en üste alınca devri yükseliyor ve stop etme olayı olmuyor.Sabahları motor soğukken daha zor çalışıyor ve sübap ayarı yok.Sizce sorun ne olabilir?

Ses ;
    https://youtu.be/GqJ9i6EJxzg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aynı ses değil sanırım ama benzer bir ses benim 150-S'te de oluşmuştu, 3-4 gün sonra yolda kaldım. Marş rublem ve rotor değişmişti.

Usta marş kiti değişmesi lazım dedi ama maaşımın yatmasına 10 gün var alana kadar kullan dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Kranktanda ses geliyor olabilir dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta marş kiti değişmesi lazım dedi ama maaşımın yatmasına 10 gün var alana kadar kullan dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Kranktanda ses geliyor olabilir dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi.
    Benimkinde de rölanti ve düşük devirde alttan tak tak tak diye ses geliyordu, kranktan sanmıştım ilk başta. Belki yüksek devirde de ses geliyordu ama çevresel faktörlerden duymuyor da olabilirim. 2017'de Vale Moto Atanur Usta'ya 200 TL.ye yaptırmıştım.

Sorun marştamıymış abi?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun marştamıymış abi?
    Hem marş rublesi hem rotor diye not almışım. Hatta ufak bir parça fabrikada bile yoktu da adam tornada yaptırtmıştı. Seninkinde de sıkıntı budur diyemem, iyi bir servis sana doğru çözümü gösterir ama motoru sökeceğiz,indireceğiz derlerse o zaman pahalıya patlar bu iş. Benimkinde sadece sol kapak sökülmüştü ve 2 gün sonra teslim etmişlerdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)