Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Problemli Vlm Akü Hakkında (ÖNEMLİ)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze merhaba , sizinde başınıza gelmemesi için bilgilendirme amaçlı olarak başıma gelen olayı sizinle paylaşmak istiyorum.. VLM YTZ7S-BS marka almış olduğum akü birleşim yerinden asit kaçırarak motorumun şasesinde ciddi bir tahribat yaptı , almadan once bu marka hakkında araştırma yaptım fakat hiç bir yerde iyi yada kötü bir yorum görmediğim ve yerli malı olduğunu söyledikleri için bu ürünü aldım , ama bin pişman oldum . Akü olayı gercekten cok önemli bir konu olduğunu biraz zor yoldan öğrendim ve kimse aynı hataya düşmesin diye burada paylaşıyorum.
    Benim motorum mahvoldu sizinki olmasın kaliteli kendini ispatlamış markalardan başka marka akü takmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Acaba sorun aküden mi?

evet problem aküden başka akü bayilerine incelettik ,bilirkişi raporuda alıp konu ile alaklı gerekli yerlere şikayette bulunacağız.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motorunuzun elektrik sistemini de kontrol ettirin; statör konjektör aşırı akım gönderdiyse şişme yapmış ondan patlamış olabilir. İllâ ki aküden olacak diye bir şart yok; arızalı düzgün çalışmayan elektrik sistemi en kaliteli (mesela) Yuasa aküyü de şişirebilir...

VLM de yerli değil diye biliyorum; ithalatçısı Velomoto. Akü dediğiniz zaten uzay teknolojisi değil, yerli üreticiler de gayet güzel kaliteli aküler yapabilir. (Bkz. Mutlu, yanlış hatırlamıyorsam Güney Afrikalı bir grup tarafından satın alındılar yakın bir tarihte...)
    emremm bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben iki defa inazuma için vlm akü aldım, sadece 1 yıl dayandı ikiside fakat alarm vardı motosiklette başka sorun olmamıştı

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motorumda vlm akü kullandım driftin üstündeki 4 yıllık vlm ve hala sapa sağlam üretim hatası olabilir bu çok normal geçmiş olsun

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Daha önce bahsi geçmiş, aşağıdaki gibi paylaşımlar buldum:

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun elektrik sistemini de kontrol ettirin; statör konjektör aşırı akım gönderdiyse şişme yapmış ondan patlamış olabilir. İllâ ki aküden olacak diye bir şart yok; arızalı düzgün çalışmayan elektrik sistemi en kaliteli (mesela) Yuasa aküyü de şişirebilir...

VLM de yerli değil diye biliyorum; ithalatçısı Velomoto. Akü dediğiniz zaten uzay teknolojisi değil, yerli üreticiler de gayet güzel kaliteli aküler yapabilir. (Bkz. Mutlu, yanlış hatırlamıyorsam Güney Afrikalı bir grup tarafından satın alındılar yakın bir tarihte...)
    Evet yerli değilmiş , velomoto ile görüştük ürünün arkasında durmadı , motor elektirik sistemi arızalı değil motor yeni bir motor onceki aküsüde binilmediği için bozulmuş , zaten akünün kasasına monte edilen ana kapağın birleşim yerinden kaçırmış, bazen böyle şeyler olabiliyor olmasa daha iyi ama yapacak bişey yok , velomoto hiç ilgilenmedi bile ,

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Belki de bozuk bir üretim denk gelmiştir, kısmet. Yalnız önceki de bozuldu dediniz ya? (Kullanmamaktanmış, onu gördüm...) Yine de siz elektrik sistemini kontrol ettirin; motosiklet yeni veya değil. Bir sonraki aküde de aynı sorunu yaşamaktansa 3-5 kuruş fazla verin de emin olun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)