Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol Sonrası Motorun Rölantide Stop Etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    İyi günler 2003 Shadow 750 ace kullanıyorum. Şehiriçinde sorun yok fakat uzun yolda kesintisiz 150-200 km mesafeyi 100-120 km hız arası gittikten sonra motor rölantide çalışacağı zaman sanki rölanti ayarı düşürülmüş gibi isteksiz çalışıp stop ediyor. Son zamanlarda da rölanti ayarı ile motoru düşük devirde çalıştıramıyorum. Rölanti yüksek olacak yüksek olmazsa sıcakta olsa stop ediyor. Uzun yolda yaşadığım sorunda da yola çıkarken rölanti yüksek olmasın rağmen kesintisiz uzun mesafe aldıktan sonra yine stop ediyor. Elle rölantiyi ayarlamak zorunda kalıyorum. 57 bin km ye geldi motor. Eksantirik zinciri hiç değişmedi değişim istiyor. Onun dışında bu sorundan önce iki defa karbüratör temizliği ve hava ayarı yaptırdım. Bu ayardan iki üç ay sonra bu sorunla karşılaştım. Motor hiç açılmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Aynı konudan muzdaribim. Bende 50-60 kmden sonra aynı problem var. Benimkinin karburatörlu olmasına bağlıyorum, sizinki nasılır bilemem.. Konuyu takipteyim.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Merhaba motorda güç düşmesi var mı? evet ise; Ateşleme bobinine,buji kabloları ve , bujilere baktırın( 15.000 değişmesi gerekiyor) genel bir elektrik tesisatı bakımı iyi olur.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Kışın motor soğukkun stop etmesin diye, hava/gaz ayarını zenginleştirmiştim. Motor ısınsada soğuk havalarda motor stop etmiyordu. Havalar ısındıktan sonra 30 saat 1 saat sürüşten sonra motor rölaantiye düşünce stop ediyordu. Hava/gaz fakirleştirdim, rölantiyi bin devir yükseltytim, şimdi sade benzin bitince veya kontağı kapatınca stop ediyor.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bujiler iki ay önce değişti. Kablolarda ve pipolar sorun olacağını sanmıyorum çünkü öyle olsa zor marş alır yada sarsıntılı çalışır aksak çalışır diye düşünüyorum.
    Güç düşüşü biraz var. Yapacağım yol için tekrar bakıma sokup zincir dişli eksantrik dişlisi hava filtresi buji kabloları değiştirip karbüratöre tekrar baktiracagim. Umarım düzelir

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiler iki ay önce değişti. Kablolarda ve pipolar sorun olacağını sanmıyorum çünkü öyle olsa zor marş alır yada sarsıntılı çalışır aksak çalışır diye düşünüyorum.
    Güç düşüşü biraz var. Yapacağım yol için tekrar bakıma sokup zincir dişli eksantrik dişlisi hava filtresi buji kabloları değiştirip karbüratöre tekrar baktiracagim. Umarım düzelir
    Karbüratörde kirlenmiş olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)