Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Halojen kadar ışık veren led ampül arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam, motorum Xciting 250i statör ve regülatör yaktı, kilometresi de gelmiş sanıyorum 40 binde sayılır motor ve sanırım benden önceki sahipleri de ek bir şeyler takarak motorun statörünü ve regülatörünü zorlamışlar, ben de elcik ısıtma taktım oxford'tan bir tane, regülatör yandı. Motorun elektrik ihtiyacını düşürmek için halojen kadar ışık veren bir led arıyorum. Narva Range Power'ı gördüm bir dükkanda hoşuma gitti, 15watt elektrik harcıyor 4'te biri halojen farın. Muhteşem değer ama bu halojen kadar aydınlık kazandırır mı bana ? Halojen far uzuna geçince 5 amper elektrik harcıyor nedir bu ya hu, fabrika kurulur bu kadar elektrikle. Bana halojen farım kadar ışık versin yeterli, ben gayet memnunum halojen farın aydınlığından. Deneyimli arkadaşların absürd fiyatlarda olmayan önerilerini bekliyorum, lütfen 1000 liralık far önerisinde bulunmayın. 300 liralık bir şey arıyorum.

Ürün bu:

https://urun.n11.com/led-far/narva-range-power-led-xenon-h4-6000k-madein-germany-P283958803?gclid=EAIaIQobChMI7v7j0aLf4AIVWamaCh30-gQ_EAQYAiABEgJRy_D_BwE&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı tobisto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, motorum Xciting 250i statör ve regülatör yaktı, kilometresi de gelmiş sanıyorum 40 binde sayılır motor ve sanırım benden önceki sahipleri de ek bir şeyler takarak motorun statörünü ve regülatörünü zorlamışlar, ben de elcik ısıtma taktım oxford'tan bir tane, regülatör yandı. Motorun elektrik ihtiyacını düşürmek için halojen kadar ışık veren bir led arıyorum. Narva Range Power'ı gördüm bir dükkanda hoşuma gitti, 15watt elektrik harcıyor 4'te biri halojen farın. Muhteşem değer ama bu halojen kadar aydınlık kazandırır mı bana ? Halojen far uzuna geçince 5 amper elektrik harcıyor nedir bu ya hu, fabrika kurulur bu kadar elektrikle. Bana halojen farım kadar ışık versin yeterli, ben gayet memnunum halojen farın aydınlığından. Deneyimli arkadaşların absürd fiyatlarda olmayan önerilerini bekliyorum, lütfen 1000 liralık far önerisinde bulunmayın. 300 liralık bir şey arıyorum.

Ürün bu:

https://urun.n11.com/led-far/narva-r...E&gclsrc=aw.ds

Aliexpress'den satın alarak bende 1 sene önce motosikletime led far uygulaması yapmıştım ve halende memnun bir şekilde kullanmaktayım.

Uygulama videosu bu: https://youtu.be/G8zdnPRw7M4

Aliexpress'deki markalar çok bilinmemiş ama baya araştırarak almıştım (ürün linki videoda var) ve rakiplerine göre ne çok pahalı ne çok ucuz bir ürün. Aydınlatma olarak halojene göre daha iyi. Tavsiye ederim.

Türkiye fiyatlarına göre karşılaştırınca Aliexpress'e yönelmenizi tavsiye ederim. Belki 2-3 hafta beklersiniz ama çok kârlı bir ürün almış olursunuz.
    10 dolara da var 50 dolara da var ama sipariş ve yorumlara göre alırsanız sorunda yaşamazsınız.

Kazasız belasız sürüşler.
    İyi günler.

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress'den satın alarak bende 1 sene önce motosikletime led far uygulaması yapmıştım ve halende memnun bir şekilde kullanmaktayım.

Uygulama videosu bu: https://youtu.be/G8zdnPRw7M4

Aliexpress'deki markalar çok bilinmemiş ama baya araştırarak almıştım (ürün linki videoda var) ve rakiplerine göre ne çok pahalı ne çok ucuz bir ürün. Aydınlatma olarak halojene göre daha iyi. Tavsiye ederim.

Türkiye fiyatlarına göre karşılaştırınca Aliexpress'e yönelmenizi tavsiye ederim. Belki 2-3 hafta beklersiniz ama çok kârlı bir ürün almış olursunuz.
    10 dolara da var 50 dolara da var ama sipariş ve yorumlara göre alırsanız sorunda yaşamazsınız.

Kazasız belasız sürüşler.
    İyi günler.
    Videolarınızı takip ediyorum, biliyordum videoyu. Yorumunuz için teşekkür ederim, muhtemelen alacağım. Biraz bekleyeceğiz ama olsun.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    motorunuz çift farlı mı tek far mı

orjinal ampulleri 35watt mı 55watt mı

xenon kullanmayın alide ki birçok led güzel ışık veriyor tüketimi dengelemek için sorularıma yanıt verirseniz detayları paylaşayım sizle

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz çift farlı mı tek far mı

orjinal ampulleri 35watt mı 55watt mı

xenon kullanmayın alide ki birçok led güzel ışık veriyor tüketimi dengelemek için sorularıma yanıt verirseniz detayları paylaşayım sizle
    Tek far dostum. Anlamadığım bunun çift farlı halinde motor nasıl 10 amperi sağlıyor ? Benim motor elcik ısıtma ve farla gitti. 40 binde hem statör hem regülatör değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

55/60 Watt halojen ampül kullanıyorum.

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    sargı ve konjektör daha önce kurcalanmamışsa bir elcik ısıtma ile gitmez,hatalı bağlantı vb bir durum vardır.
    orjinal statör ve konjektörü zorlayacak bir watta kusurlu bir elcik ısıtmanız olabilir.

zira benim motorda

harici olarak

elcik ısıtma
    koltuk ısıtma
    2 set sis farı var, ben voltajı kontrol ederek kullanıyorum motorda ki ekipmanları.hiç sorun yaşamadım bugüne kadar hiç bir motosikletimde imzadaki motorlar geldi geçti elimden ısıtma olmayanlarda farklı şeyler vardı

sizin motorun çift farlı olan versiyonda büyük ihtimal statör farklıdır watt ı biraz daha yüksek kullanılmış olabilir veya farlar 35watt ampül olabilir.

size önerim led 35 watt bir ampul kullanın

https://www.aliexpress.com/item/2x-H...749693992.html

akü ve şarj durumunuzu kontrol amaçlı birde voltaj göstergesi ilave edebilirsiniz.

https://www.aliexpress.com/item/DC-1...AbTest=ae803_3
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sargı ve konjektör daha önce kurcalanmamışsa bir elcik ısıtma ile gitmez,hatalı bağlantı vb bir durum vardır.
    orjinal statör ve konjektörü zorlayacak bir watta kusurlu bir elcik ısıtmanız olabilir.

zira benim motorda

harici olarak

elcik ısıtma
    koltuk ısıtma
    2 set sis farı var, ben voltajı kontrol ederek kullanıyorum motorda ki ekipmanları.hiç sorun yaşamadım bugüne kadar hiç bir motosikletimde imzadaki motorlar geldi geçti elimden ısıtma olmayanlarda farklı şeyler vardı

sizin motorun çift farlı olan versiyonda büyük ihtimal statör farklıdır watt ı biraz daha yüksek kullanılmış olabilir veya farlar 35watt ampül olabilir.

size önerim led 35 watt bir ampul kullanın

https://www.aliexpress.com/item/2x-H...749693992.html

akü ve şarj durumunuzu kontrol amaçlı birde voltaj göstergesi ilave edebilirsiniz.

https://www.aliexpress.com/item/DC-1...AbTest=ae803_3
    Statörü sardırdım ama o kadar iyi olmamış, 14 volt veriyor yük altında çünkü motora ancak. 14.7'ye falan çıkmıyor. Regülatör hafif yıpranmış 14 volt veriyor ama farı açtığımda rölantide 12.5, 12.7 veriyor yeni regülatör alma ihtiyacı duymadım. Ayrıca sağlam alternatör varmış, hangi motora taktınız bunları ? İmkânsız benim bu kadar bir aksesuar takmam.

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    ben joymax a taktım kendinden voltaj göstergesi var ordan takip ederek kullanıyorum ürünleri geçenlerde akü yeniledim sargı ve konjektör ölçümüde yaptım her fazda olması gereken voltaj aldım konjektör çıkışıda 14.4 civarıydı.

sargı çok güçlü değil ama aynı konjektörün kullanıldığı modeller > Joymax 250 Abs Euro 4 > Max Sym 400 > Joymax 250 > Max Sym 600 burdan biraz yırtıyor sanıyorum.yakın zamanda bişey olursa nazar değdi diyeceğim
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)