Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Superlight 200 - Yıkandıktan Sonra Çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, iyi günler.

Motosikletimi 2 gün önce yıkamak istedim, 5 litrelik su ve bez ile her yerini sildim. 2-3 litre su kalınca, motosikletin her yerine döküp tekrar kuruladım fakat motosiklet çalışmadı. Farlar yanıyor, gösterge ışığı yanıyor, stop ışığı yanıyor fakat cıkcıkcıkcık yapıp motosiklet bir türlü çalışmıyor. Ayak marşı ve yokuş aşağı vurdurmayı denedim yine olmadı, aküyü şarj ettirdim yine olmadı.

Bujiyi açamadım bir türlü ama bugün değiştireceğim, arkadaşım elektriksel bir problem olabilir dedi. Şu an bulunduğum yerde hiçbir usta yok ya motosikleti çektirmek zorunda kalacağım ya da usta çağıracağım ki öğrenci halimle onun altından kalkamam İzmir'de yaşıyorum 100-150 liradan aşağı gelmezler, işçilik falan da katınca 250-300 lira alırlar en azından. Aşağıya videoyu bırakacağım, acaba sesinden sorunun ne olduğunu anlama şansınız var mı? Şimdiden teşekkürler.

NOT: Gaz telinde sanırım sıkıntı vardı, motosiklet gaz vermediğimde stop ediyordu sürekli ve birçok kez marşa basıp çalıştırmam gerekiyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=hAlX...ature=youtu.be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Son yazdığınıza göre rölanti düşük sanırım ya da karbüratör ayarınız bozuk. Buji piposunu kontrol edin. Bujiyi söktüğünüz zaman ateşlemeyi kontrol edin. Jikleyi çekerek çalıştırmayı deneyin. Olmuyorsa gaz vererek çalıştırmayı deneyin. Ateşleme dışında elektriksel bir arıza düşünmüyorum.

Buji piposunu söküp 2 ucu açık kablo ile denedim, ateşlemede bi problem yok. Rölanti ayarına bakacağım şimdi fakat benzin almama gibi bir problemi olabilir mi acaba? Islanmasıyla böyle bir problem oluşabilir mi?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    benzer bir durum başıma gelmişti,
    aynı şekilde yıkadıktan sonra epey nazlanıyordu.
    motora giden elektrik kablolarında temas problemi olduğu,
    kabloların aşındığı ortaya çıkmıştı.
    kabloların tamiri ve izolasyonu yapıldıktan sonra aynı sorunu yaşamadım.
    benim tavsiyem de yapabildiğin kadarı ile kabloları kontrol et.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer bir durum başıma gelmişti,
    aynı şekilde yıkadıktan sonra epey nazlanıyordu.
    motora giden elektrik kablolarında temas problemi olduğu,
    kabloların aşındığı ortaya çıkmıştı.
    kabloların tamiri ve izolasyonu yapıldıktan sonra aynı sorunu yaşamadım.
    benim tavsiyem de yapabildiğin kadarı ile kabloları kontrol et.
    merhaba. hocam elektrik konusundan hiç anlamam, bujiyi değiştireyim derken bile binbir eziyet çekeceğimi düşünüyorum. hangi kablo nereye nereden vs. hiçbir şey anlamadığım için kontrolünü de yapamam muhtemelen

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ben de anlamadığım için serviste çözüm bulunmuştu.
    superlight çok karenajlı bir alet değil, elden geldiğince kabloları izlemeye çalış, suyun etkilediği bölgelere yoğunlaş.

konum bildirirsen, yakında olan konuya vakıf bir arkadaş çıkabilir.
    pirenejoseph bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    jigleyi kapalı tutun,sl200 jiglesi sadece ekstra hava akışı verir,teknik olarak bir faydası olmuyor karbüratöre.
    depo musluğunu kontrol edin,kapalı duruma getirmişde olabilirsiniz.Karbüratöre benzin gittiğinden emin olmalısınız.

buji kablolarında ateşleme var ise bujiyi çıkarıp temizleyin,basit bir işlemdir o.çalıştırırkende gaz vermeden denemeler yapın,muhtemelen motor bloğunda fazladan benzin birikmesinden ateşleme zorlanıyor.

bir ihtimalde,yan ayaklık kısmının altında bir müşür kablosu vardır.jak lı bir kablodur ve ıslanmış veya yerinden çıkmış ise ateşleme yapmayabilir onuıda ekstra kontrol edin.
    pirenejoseph bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Buji siparişi verdim, değiştirdiğim zaman da devam ederse elektrik ve benzin bağlantılarına yöneleceğim sanırım.
    Jigle ve depo musluğunu denedim, bir şey değişmedi. Sadece egzozdan daha çalışır bir ses geldi, anlamadım.
    O müşür kablosu zaten çıkmıştı yerinden, sallanıyordu. ayaklığa sarmıştım düşmesin diye fakat çalışıyordu. Tuşa bastığımda tık tık ses geliyor, çalışıyor sanırım. Ama o kablosunda bir sıkıntı varsa sanırım tamir edemem kendim. Teşekkürler yorumlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Ayaklık müşürünü devre dışı bıraktım, bujiyi söktüm kararmış bayağı ama değdirip çakıyor mu diye denemeyi unuttum, bir daha da açamadım taktıktan sonra :D
    Aküye giden kabloları kontrol ettim, bir sıkıntı orada da yok.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    o kadar diyoruz motosiklet yıkanmaz diye. ıslak bezle silip bırakacaktın.

arkadaşlar, şöyle bir kablonun çıktığını fark ettim. nereden çıktığına dair en ufak bir fikrim yok, sanırım sorun buradan kaynaklanıyor.

https://i.hizliresim.com/pbN7ym.jpg
    https://i.hizliresim.com/Rrpam6.jpg

Aynı konuyu açmayı düşünüyordum ben de. Dün benzinlikte yıkattım normalde kendim motul ile temizlerim. Motor stop edip durdu deli etti neden anlamadım. Birazdan yola çıkacağım ne durumda emin değilim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)