Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gidonda Ağırlaşma

Motovento
    REKLAM ALANI

2 haftadır motosikletimden uzaktaydım. Bu sabah motosiklete iki hafta sonra ilk defa bindim öncelikle gidon kilidini açtıktan sonra gidonu düzleştirirken zorlandım bir gariplik olduğunu fark ettim ancak önemsemedim. Garajdan çıkarken dar dönüşlerde gidonu döndürürken zorlanma vardı acaba lastik falan mı indi dedim baktım lastikte sıkıntı yok devam edip çıktım garajdan. Gideceğim yere kadar sıkıntı yaşamadım veya fark etmedim gideceğim yere vardıktan sonra motordan indim akşama kadar park halindeydi. Akşam tekrar motora binip eve dönerken yavaş virajlarda baya motorun kaskatı olduğunu fark ettim gidon dönüyor ancak bariz bir ağırlaşma var gibi sizce bunun sebebi ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Lastikten olmadığına emin ol, ön ve arka her ikisine de hava bas.
    tuttacromata bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    lastiklerde sorun yoksa gidon rulmanı işlevini yitirmiş olabilir

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Ne olduysa o iki haftada olmuş. Motor kapalı bir garajda mıydı açık mıydı ? Çoluk çocuk oynayıp düşürmüş olmasın.

Ama akla da ilk lastik havası geliyor.

Motosikleti
    R25
    Bende de aynı sorun vardı servis direksiyon bilyalarini söküp, direksiyonu ayarladı. Ama lastiklere bir daha baktır.

Lastikleri elimle kontrol etmedim ancak gözle görülür bir basınç düşüklüğü yoktu yarın yine de hava basarım. Motor kapalı garajdaydı bıraktığım gibi duruyordu yani dışarıdan bir müdahale olması mümkün değil. Gidon rulmanı bir anda bozulabilir mi ? Yani iki hafta önce herhangi bir belirti vermedi. Bazen çukurlara sert girdiğim oluyordu bundan kaynaklanabilir mi ? Sorun tespitini yapabilirsem en azından servise gidince çarpılmayayım. Servislere ve ustalara hiç güvenim yok maalesef.

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Wd40 ile güzelce bir girişsen mi acaba rulmanının olduğu bölüme ?

Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd40 ile güzelce bir girişsen mi acaba rulmanının olduğu bölüme ?
    Rulman değişimi maliyetli mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri elimle kontrol etmedim ancak gözle görülür bir basınç düşüklüğü yoktu yarın yine de hava basarım. Motor kapalı garajdaydı bıraktığım gibi duruyordu yani dışarıdan bir müdahale olması mümkün değil. Gidon rulmanı bir anda bozulabilir mi ? Yani iki hafta önce herhangi bir belirti vermedi. Bazen çukurlara sert girdiğim oluyordu bundan kaynaklanabilir mi ? Sorun tespitini yapabilirsem en azından servise gidince çarpılmayayım. Servislere ve ustalara hiç güvenim yok maalesef.
    Bozulabilir üzerinde conta şeklinde lastiği oluyor yıprandı su yediyse yattığı sürede paslanmış olabilir.

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rulman değişimi maliyetli mi ?
    Maliyetinden değil de işlemi yaptıktan sonra gidonda bi rahatlama, hafifleme olursa en azından problemin kaynağını bulmuş oluruz serviste de ne yaptıracağımızı biliriz

Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyetinden değil de işlemi yaptıktan sonra gidonda bi rahatlama, hafifleme olursa en azından problemin kaynağını bulmuş oluruz serviste de ne yaptıracağımızı biliriz
    WD40 ne zamandır alayım diyordum fırsat bu fırsat alıp deneyeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Arkadaşlar gidon rulmanı şu videoda gösterilen kısımda değil mi ? https://youtu.be/BM1XUnsFpwc?t=173

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)