Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konjektör değişmem lazım yönlendirecek usta önerirmisiniz :'(

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum sorunumu dile getirmek için konu açtım.
    Şimdi ben yamaha r25 sahibiyim buna orjınal plakalığını söküp katlanır plakalık taktım.
    Herşey iyi güzel ancak orjınalin eskı vida yerlerini izole etmedim ihmal ettım ben salaklığım zamanla su çamur vb.gire gire konjektör soketi yanmış video ve resim atacağım.Avometre ile ölçüm yapmadım ama %99 konjektör pert.
    Motosiklet şuan için vurdurarak çalışıyor ama tekliyerek 2 dk ıcınde stop ediyor.
    konjektör buldum ancak kablosu soketlı ve soketını bulamadım full tesısat satmaya calısanlar oldu soketını bulsam ek yapıp lehimleyip montajını yaparım.
    veyahut bana bir akıl fikir usta önerin ne yapacağımı şaşırdım

-----------------

son olarakta istediğim soket bu bunu nerden bulabılırım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son olarakta istediğim soket bu bunu nerden bulabılırım ?
    https://i.hizliresim.com/9NAVl9.jpg
    Bence sana dişi soket lazım bu gösterdiğin erkek soket, konjektörün de hiç sağlıklıklı durmuyor değişmesi lazım.

Haklısın konjektörü kesin degisecegim birde kabloya disi soket takip degisip onarimi saglarsam sorun tamamen ortadan kalkacagini dusunuyorum dogru mu dusunuyorum ?

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Önce bir motorcuya git ve konjektörmü, alternatörmü arızayı tespit ettir, sorun konjektörse ucuz yollu kurtulursun, soketleri fazla kafaya takma ona uygun 5 kablolu soketsiz konjektörü, kablo yardımı ile yama yaparlar hiç de sorun olmaz, ama sorun sargıda çıkarsa iş o zaman maliyetli oluyor.

5 gün önce alternatör 865 tl idi kur farkından dolayı sıfırını satmadılar kuru hesap edersen 1100 tl oluyordu onuda verdik vermediler, mecbur çıkma alıp takıldı o da 650 tl oldu parça fiyatları bu civarda tamir olacak motorun markası modeli fiyatları çok değiştiriyor bu fiyatlar motorcudan motorcuyada değişiyor.

Ek olarak alternatör fazla akım verebilir buda konjektöre ark yaptıra bilir, motorda takılı herhangi bir donanım var mı sis farı ya da xenon far gibi, bunlar fazla akım çeker ve resimdeki gibi ark yaptırır, eğer yoksa motorda kısa devre oluyordur sudan dolayı bunlara da baktır bu sorun beyin arızasına kadar gidebilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Soketi nalburda, elektrikçide falan bulabilirsin. Bulamazsan da dert değil kabloları renkleri uyacak şekilde direkt bağlarsın sorun olmaz.

Ancak ölçüm yapmadan yeni konjeķtör alma, kabloları bağladıktan sonra aküdeki voltajı ölçmen gerek ve motoru bu şekilde kullanma aküyü deşarjdan öldürürsün birde akü parası vermen gerekir.

Motosikleti
    xv250
    yeni regulator alıp takacaksın işte soketleri farklı mı bulduğunun ?

konjektör alıp taktım ancak marş yapınca cızzz diye ses geliyor ve titreşiyor sigorta kutusu marş motoru bile dönmüyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hocam geçmiş olsun bu R25 mt25 denen meretlerin parça fiyatları ateş pahasi başına iş almışsın

Aynen bakalim ne olacak

Arkadaslar cikma sorunsuz konjektör aldım
    Akabinde yanan kabloları onardık
    Soketi iptal edip yeni yeni kablo uçlarına fiş taktık konjektore bagladık aküye baska motosikletten takviye yaptik veeeeeeee
    5 6 dk boyunca takviye kablolari takili calistirmadan kontaklar acik bekledik
    Sonra takviye aldigimiz motoru calistirdik
    Ardindan akusu bitmis motoru calistirdik
    Tek marşta calisti 😊 biraz bekledikten sonra rolantide kendini sarj edebilecek duruma geldikten sonra takviye kablolarini cikardik
    Rolantide iyice kendini sarj etti 10 dakika kdr
    Ve orta devirlerde turladik zorlamadan
    Ilk zaman farlari titreme yapiyordu
    Zamanla oda gitti ve artik canavar gibi calisiyor
    Motoru kapattigim zaman tek marsta calisiyor insanin evladina kavusmasi gibi bir his bu cok guzel
    Allah kimseye bu kotu durumu yasatmasin
    Bayram gunu oldugu icinde avometre bulamadim
    Bu arada herkese iyi bayramlar herkese tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)