Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj Ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorumu alalı 1.5 sene oluyor CBR 125 2012 model. Aldığımdan beri vitesler sert geçiyor kamyoncu gibi aragazi vererek yumusatiyorum geçişlerde biraz.Motorcuya götürüyorum balatalar iyi.Yağı Motul koyuyorum yeni.Ben debriyaj aylarından şüpheleniyorum onda da sorun yok dedi tamirci.Motorun arka tekeri havaya kaldırdık arkadaşla vitesi 1 e attım ama elim hala debriyaj da sıkılı tamamen.Arka teker uçuyor 30km hız 😂😂 2. Vites 3.Vites derken motorun arka teker top speed görecek nerdeyse bu debriyaj ayarı kesin bozuk dimi ? Nasıl yapabilirim bu ayarı 2 tane yer var bir manette diğeri yağ karterinin orda nereyi bollastirip nerden sıkıyım?mesela manette 3-5 mm boşluk olması lazım hiç yok semsert manet.Birde yağ karterindeki kelebekte de 3-5 mm boşluk olacakmış bu da doğru mu ?
    Motorcu ya götür yapsın demeyen İllallah ettim adam bilerek mi diyor herşey yerli yerinde diye vites kutusunu elime almamı istiyor herhalde ki 👿

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    dönmesi normal ama o kadar hızlı değil debriyaj manetinde 2 3 mm boşluk olması yeter

Yokmu arkadaşlar yardımcı olabilecek

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    tıkla bu ayar hemen hemen hondanın bütün motorlarında aynıdır.Buna tel gergisini ayarlarsın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    manetin yanindaki ikili somunu gevşet , manet tarafındakini birkaç tur daha gevşet sonra diğer somunu üzerine sık , debriyaj ayarı bu kadar , tel uzamışsa aşağıdanda ayar gerekir ama uzayan tel yakında kopar , değişsen iyi olur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)