Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Znu 125 boğulma problemi ve marsla calismama problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamin aleykum saygi deger forum uyeleri araniza yeni katildim
    2012 model mondial 125 znu model bir motorum var motor 6 ay yatti ondan sonra gecenlerde piyasaya cikardim ve servise goturdum toplamda 800 tl bir masraf yaptim ama sorunlari bir turlu bitmedi en son servisi dovme durumuna geldim neyse sorunlari yaziyim
    1. Motor kalkista gaza actigimda bi bogulma oluyo yani hirrr ediyo sonra gazi aliyo ve gidiyo giderken sikinti yok 5 10 dk normal sabit hizla giderken ani bir gaz acma durumu oluyo ve ayni model 1 saniyelik bir hirrr sesi bogulma sesi sonra aliyo gazi devam ediyo.
    2. Motoru calistiricam marsa basiyorum motor calismiyo bi 10 15 saniye mars basiyo sonra almaya calisiyo tam aliyo tik duruyo yani marsa bastikdan sonra gaz aciyo anca oyle calisiyo
    3. Motorla gisiyo 10 15 dakika yol yapiyotum isiklara geliyorum bi anda rolanti yavasliyo ve tik diye bir ses motor stop etmis sonra marsa basiyorum gaz aciyorum devam ediyorum

Yani kac gez motorun karburatorunu cikardim temizledim hava ayarini 2 tur aciyorum ama yok bana bi yardimci olun simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Benzin hortumu bi yerlere sıkışmışmı, kıvrılma bükülme var mı bi kontrol edin. Gaz telinde takılma olabilir mi bide ona bakın.

Motosikleti
    BMW g310r
    Ben 5 sene asya notalji 125 kullandim ikiside ayni motor isimler ve ufak farklar var dedigin bütün sorunlari yasadim karbiratörden tut hortumlara kadar herseyi degistim sorun cözülmedi iki sene öyle sürüp sattim ama canimdan bezdirdi beni o iki senede

Yani kontrol etmeme rahmen yinede ayni muhabbet var silindiri falan degisti zaten herseyi yapildi ama muhabbet ayni

Motosikleti
    BMW g310r
    Valla ne diyim imakanin varsa sat biraz daha iyi birsey al uygun hintli bulabilirsin ben cok ugrastim düzelmedi

Şuanlik gucum yetmiyo baska bir motor almaya bununla devam edicez artij

KoJima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratör manifoltunu kontrol ediniz. Anlattıklarınıza göre manifoltta çatlak veya delik olabilir. hava almasına ve boğulmasına neden oluyordur. Motorunuzun koltuğunu söktüğünüzde karbüratörün blokla arasında manifoltu göreceksiniz dışı plastik içi alaşımdır. 2 vida ile tutturulmuştur. Bu parçayı değiştirin. Fiyatı 15 tl civarlarındadır. Deneyin duruma göre tekrar fikir veririm.

akandios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz etz 150,
    statör ve okuyucu arızasına benziyor cg de benimde başıma geldi sabit gazla giderken bi süreden sonra yığılmalar motor ısınınca gaz yememe boğulmuş gibi oluyordu sorunu çözene kadar değiştirmediğim parça kalmamıştı.

Kitapta bile yaziyor( kullanim kitabcginda)

Çin mali motosikletten uzak durun
    MONDIALDEN KAÇIN KAÇIN

Öncelikle yardimlariniz icin tesekkurler dostlar dediklerinizi deniyecegim insallah olur ama bugun ataturk oto saniyiye gittim hic bir yerde mondial yedek parca satan yok bulamiyorum sariyer tarafinda oturuyorum varmidir bi yakinda yedek parca satan yerler

Motosikleti
    xv250
    otomatik jikle sorunu olabilir

Ayrica soyle bir durum var motoru calistiriyorum ve ufaktan bi benzin kokusu geliyo

Arkadasin dedigini denedim karburator manifpldunu degistiremedim ama hava alabilecek butun yerlerine sivi conta surdum motor yine ayni ne kadar gidersem gidiyim sonunda istop ediyo varmi fikri olan baska arkadaslar

Motosikleti
    pulsar ns200
    Başka bir karborator takip deneyon

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Benim ehliyet kursunda çalıştığım motor da bu modeldi, aynı sorun onda da vardı. Ciddi yoruyor ve adamı motordan soğutuyor.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Sorununuz karbiratörden kaynaklı muhtemelen.
    Hava ayarını azar azar kurcalayıp deneyin.
    Giderken de stop etmesi şamandra ayarında olabilir.
    Şamandra ayaklarnı biraz büküp denenebilir.

Hocam cahiliyetimi af buyurun samandira ayari derken subap ayarimi ?

Manifold çok güçlü emişi hiç sızdırmadan alan bir parçadır silikon veya yapıştırıcı hiçbiri fayda etmez o parçanın illaki değişmesi gerekiyor. Çatlak üzerini silikonla kaplasanız bile hava alır ve benzin kokusuna neden olur. Bana bu sorunla gelen herkesin manifoltu silikonla yada yapıştırıcılarla kapladığını görüyorum parçayı değiştirdiğimde hepsi şaşırıyor. Sorunu başka yerde aramayın anlattığınız problemin 1. sebebi manifoltdur.

Karbüratör olsaydı havayı çok çekse boğulsa bile benzin kokusu olmaz.
    Benzini çok çekse boğulsa bile çok uzun süre çalıştıramazdınız.
    Otomatik jikle bozuk olsa motor zengin yakıt harcar boğulmaz ama eksozunuzda patlamalar olur.

Manifolt olduğuna kesin eminim. Manifoltu değiştirdiğinizde birkaç saat aynı sorun devam edebilir yanılgıya düşmeyin ısınarak jontanın tam kapanma süresi var. 1 Gün sonra sorununuz tamamen düzelmiş olacaktır. Fiyatı 15 tl.

Hocam dediginiz olabilir benzin kokusu geliyo care bulamadim dediginizi deniyecegim benim motor tek cikisli galiba zn 125 ona uygun varmi size zahmet olmazsa link atabilirmisiniz ?

İnternetten bulamamıştım bende ama ararsanız ellerinde oluyor. Bulamaziseniz ben ankara ulus motordan aldım sizin içinde alır size kargolarım. Değişimi kendiniz yapın zaten karbüratörün kelepçe ile bağlı olduğu parça motorada 2 vidayla tutturulmuş. aynı motor bendede var 125 zn 2006 model 2015 modele kadar hepsinin manifoltu aynı zaten olmazsa akşam resimlerini çekip detaylı yazarım buraya bakarak yaparsınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)