Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük devirde gaz verince çıkan ve gaz verdikçe yükselen zırıltı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Arkadaşlar son 2-3 gündür motorumdan acaip sesler alıyorum motor rolantide gayet normal seste çalışıyor fakar deviri 2-3 bin seviyelerine çıkardığımda özelikle egzantirik tarafından tin tin tin tar tel sürtmesi zincir sesi gibi bir ses geliyor 4 bin devirden sonra kesiliyor.
    Motorumun yağı 2 hafta kadar önce değişti eskiden 10-50 vardı şuan 10-40 koyduk egzantirik zincir ve gergisi değişti.Egzantirik seside geliyor gibi fakat aynı zamanda subap sesinede benziyor dedi bir usta.Motor soğukken daha sessiz ve stabil çalışıyor ısındıkça artıyor ses.Motorum honda cb650f yardımcı olabilecek arkadaşlar çok makbule geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Takılan otomatik gerginin herne kadar sıfır olsada bozuk olma ihtimali ve uygulanan işlemler deki ustalık hataları olma ihtimaline karşı yaptırdığını ustaya götür acilen.

Sente aylarda yada yağlama düzgün yapılması ise yada zincir koparsa çok daha büyük paraya patlar.

Muhtemelen gergi bozuk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    tuhaf olacak ama anahtarlığına demir veya metal falan bi anahtarlık taktın mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

varsa çıkararak dene yada başka anahtar takılıysa anahtarlığa bi yere çarpıyo olabilir titreşimden

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Anahtarlık kullanmıyorum motor gergi değişmeden öncede ses yapıyordu gergi değişince ses kesilir zannetmiştim fakat etkisi olmamıştı sebebini bi türlü anlayamadım .

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtarlık kullanmıyorum motor gergi değişmeden öncede ses yapıyordu gergi değişince ses kesilir zannetmiştim fakat etkisi olmamıştı sebebini bi türlü anlayamadım .
    Kaç km de makina?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    motor şuan 21.500 KM de benden önceki sahibi biraz hor kullanmış bu yüzden egzantirik zincir ve gergi değiştirdik ve debriyaj kısmını yenilemiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)