Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter elektirik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    150CC çin malı scooter motorbisiklet xxxx model kontakmı arızalı bi türlü çözemedim motorbisikleti stop ettiriyorum bidaha marş yapmak istediğimde marşı almıyor elektirik gelmiyor (Direksiyonu sağa sola çevirdiğimde elektirik geliyor) neden yapar bunu? bu yüzden marş - ve farlar yanmıyor bu yüzden yolda kalıyorum ön tekerin ordan elimi uzatıp ön kaportadaki kablolarla oynayınca elektirik geliyor motora çalıştığında tekrardan ön kabloları sağa sola oynatınca motorbisiklet stop ediyor farlarda yanmıyor ozaman kablolarda gevşeklik koplukluk varmı diye söküp baktımda herşey yerli yerinde bi türlü çözemedim aküsü yeni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Direksiyonun araya giren kablo şaseye değiyor. Grenajları söküp siyah kabloyu kontrol et bi yere değmesin.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Sigorta var mı motorda, eğer kısa devreden dolayı yapıyorsa sigortanın atması lazım. Ama bence temassızlık var, ön grenajı söküp kontrol etmek lazım tek tek, ölçü aleti olmadan işin uzun sürer. Bir şekilde temassızlığı bulman lazım, bu sorun soket bağlantılarında olabilir, kontaktan olabilir yani kabloların illa dışında yırtılma kopma olmasına gerek yok.

SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    Sorunu buldum uzun kısa düğmesini değiştirdikten sonra düzeldi düğmeyle elektiriğin gelmemesi ne alakaysa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)