Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 bulunamayan sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar ybr 125 kullanicisiyim gecen gun motoru krank kolunda bosluk var dedikleri icin kendim actim krank kolunulu kontrol ettirdim bu isi yapan bir usta ya krankta bosluk olmadigini soyledi debriyaj tarafinda bi somunu elimle soktugumu soyledim o da ondan kaynaklanabilecegini soyledi ve yenisi aldim guzelce sıktım ve topladim fakat calistirdigimda sesin azalamadığını aksine çoğaldığını gordum siboblarni da kontrol ettim onlarda da bi sıkıntı yoktu ne yapmam gerekiyor nasil bi yol izlemem gerekiyor anlamis degilim birde soyle birsey var sokmeden once de vardi bu durum yine devam ediyor motor durdugu yerde calisirken sallaniyor resmen ileri geri yapiyor.cok canimi sıkmaya basladi bunlar anlayan arkadaslarim bi el atarsa cok mutlu olucam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krank rulmanına baktırdın mı peki?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İmkanınız varsa mümküm olduğunca detaylı kısa bir video ve yakın çekim birkaç resim atarsanız çok daha net ve kesin cevap alabilirsiniz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bi video atarsaniz sesi dinleyip size net birsey soyleyebilirim.

Peki hocam motorsikletin yanina gittigimde video cekicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Arkadaslar kusura bakmayin videoyu cekemedim bilader motoru almis arkadasi motorcu ona göstermis krank kolundan veya debriyaj tasindan yapar demis ben isten gelene kadar da motoru indirmisler mecburen bende sokmeye basladim simdi dikkati mi ceken bir yer oldu debriyaj kismini elimle bosluk var mi diye oynattigimda distaki kisim kranktan kuvvetini alan yer de biraz bosluk olduğunu gordum buda bi sebeb olabilir mi bu debriyaj dis kisminda bosluk olmasi normal mi?

Servise götürün yaparlar hocam masraflı tutar ama tam yapılmış olur ustayim deyip yağsız motor çalıştıran usta gördü bu gözler ..

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Gecenki konudada yazmistim aleti dinlemedrn bisey demek zor, ustalar genelde ybr ye krank veya krank bilyasi der direk dinlemeden en cok kar yapicaklari istir motor indirmek, motor inince asil ses yapan yeri bulur bak senin debriyaj tasinda gitmis degismesi lazim der ve parasini alir.

Haklisin hocam yasadigim yerde bir ustamiz var sadece buyuk motorlara bakıyor rica minnet ona dinlettim o da alt taraftan geldiğini soyledi ama yapmayacağını da ekledi bakalim kol aldim artik duzgun cakan bir yer varmis degistirip oyle denicez artik birde komple beriyaj tasi alalim bakalim o nasil olacak.bu debriyaj tasi takildiginda sıkı sıkı ya mi oturuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)