Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Yzf R1'e Turbo Takmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Arkadaşlar 1 yıldır araştırdığım bir konudur bu. Daha önceden tek silindirli motoruma takmak istiyordum ama turbo hakkında pek bi bilgim yoktu.
    Baya araştırdım turbo çalma sistemini öğrendim. Şuan elimde fiat albeadan çıkma bir turbo var bunu monte edebilirmiyim. konu hakıında bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabirimi ?

örnek: https://www.youtube.com/watch?v=Gn-cBSTxqmA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Turbo modifikasyonu yapmak için cok fazla parça yenilemelisiniz.
    Normal motosiklet motorlarının sıkıştırma oranları bellidir. Turbo ile bu sıkıştırma oranını çok yükselterek motoru normal kapasitesi üstünde iş yapmaya zorlarsiniz blok erimeye kadar gider

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turbo modifikasyonu yapmak için cok fazla parça yenilemelisiniz.
    Normal motosiklet motorlarının sıkıştırma oranları bellidir. Turbo ile bu sıkıştırma oranını çok yükselterek motoru normal kapasitesi üstünde iş yapmaya zorlarsiniz blok erimeye kadar gider
    hiç ellemiyim yani :D

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abi asfaltın üstünde kırmızı puding olursun.Normal hali yetmiyor mu?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Beygirler çaresiz kaldı )

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi asfaltın üstünde kırmızı puding olursun.Normal hali yetmiyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Baboşiko

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://youtu.be/3p6K1TcGygE?t=1m43s[/url]

Baboşiko
    selamu aleyküm o ne lan öyle

https://www.youtube.com/watch?v=3p6K...utu.be&t=1m43s

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu turbolu r1 H2r da turbolu o yüzden yüksek süratlara çıkabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=Rzq1Ybmtznc

Burda takılmış r1 ler var cidden uçuyor

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Gerçekten tam olarak Hedef ne kaçı görmek istiyorsunuz ?

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    egzozu açman gerekli yoksa zararin büyük az kunlanacaksin show amacli öyle düşün senede 1000-2000 km ikincisi 0.5 barin üzerine çıkma mümkünse 0.3 bar falan bul sanırım elindeki 0.46 falan radyatöre kırmızı antifiriz koy komple motorun suyunu degiştir kırmızı ile bide ilk dedigim olayi yapacaksin turbodan sonra egzoz direk boru gibi duracak sakın ha sakın geri tepme yaptırtma yanma odası güneşin yüzey sicakligina cıkmasin ama işin özü zaptedemezsin şanzimanda büyümeli 2-3-4-5-6 yeni setup lazim yapan gördüm almanyada sonuc motorlar ölüyor ama tadi bir başka zengin olacan buda son koşul
    matrax33 bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Şaka gibisiniz... Adam ciddi ciddi elimde albea dan cikma turbo var olur mu diyor???

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    R1 0-200 7 sn + turbo ! Neyin fantazisi bu ?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka gibisiniz... Adam ciddi ciddi elimde albea dan cikma turbo var olur mu diyor???
    şaka gibi değil uydurursan olur.

Prensip aynı. r1 uyumlu orjinal fabrika çıkışlı turbo zaten varmıdır yokmudur meçhul. Teknik bilgisi yüksek ustaların eline bakar herşey.

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha r1 in turbosu yok herhangi bir motorun turbosuda satılmıyor gidip h2r'ın turbosunuda alamayacağıma göre ne yapmamı bekliyorsun

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ya dostum bu kadar adam ne anlatmış sana?

takabilir misin? evet tabi ki takarsın. gidersin sanayiye 3-5 usta bulursun onu her türlü takarlar o motora. parası neyse verir taktırırsın.

sonrası? turbo takılmış standart motorla kaç km turbolu gideceksin motor bloğunu eritmeden? motor bloğunu maden ocağına at eriyişini izle bence daha keyifli.

sorunun cevabı "evet" ama motorun ölür. turbo neydi? turbo emekti. turbo dediğin şeyi bi google a yaz. ne yapar, ne işe yarar diye bir izle araştır. sonra kesin karar verdin takacaksın şunu sor;

"arkadaşlar ben r1 e turbo takacağım.araştırdım, projesini de çizdirdim bir arkadaşa yer de bulduk alete şunu şunu yaptık ama, kafayı denk getiremedim bağlantı kafalarını yaptırmak için iyi bir usta arıyorum boru bükebilecek, torna gerekli vs.vs.vs. var mı ... şehirde bildiğiniz tanıdığınız işçiliğine güvenilir usta" buna cevap verilsin.

"bir albea turbosu uğruna ya rab ne r1 ler eriyor"

kolay gelsin.

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostum bu kadar adam ne anlatmış sana?

takabilir misin? evet tabi ki takarsın. gidersin sanayiye 3-5 usta bulursun onu her türlü takarlar o motora. parası neyse verir taktırırsın.

sonrası? turbo takılmış standart motorla kaç km turbolu gideceksin motor bloğunu eritmeden? motor bloğunu maden ocağına at eriyişini izle bence daha keyifli.

sorunun cevabı "evet" ama motorun ölür. turbo neydi? turbo emekti. turbo dediğin şeyi bi google a yaz. ne yapar, ne işe yarar diye bir izle araştır. sonra kesin karar verdin takacaksın şunu sor;

"arkadaşlar ben r1 e turbo takacağım.araştırdım, projesini de çizdirdim bir arkadaşa yer de bulduk alete şunu şunu yaptık ama, kafayı denk getiremedim bağlantı kafalarını yaptırmak için iyi bir usta arıyorum boru bükebilecek, torna gerekli vs.vs.vs. var mı ... şehirde bildiğiniz tanıdığınız işçiliğine güvenilir usta" buna cevap verilsin.

"bir albea turbosu uğruna ya rab ne r1 ler eriyor"

kolay gelsin.
    Böbürlenmeye gerek yok elbette motora zarar verir bunu biliyorum ben gidip de 2016 model bir r1 e turbo takmak istiyorum demiyorum 2001 model temiz bir r1 e turbo takmak istiyorum daha önce ararştıran var mı diye bilgi paylaşımı istedim sizin gibiler yüzünden millet bilgi paylaşımı yapamıyor ufak bi hatada başlıyorsunuz yazar olmaya yorma kendini

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı fthdndr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha r1 in turbosu yok herhangi bir motorun turbosuda satılmıyor gidip h2r'ın turbosunuda alamayacağıma göre ne yapmamı bekliyorsun
    Turbo spesifik bir malzemedir. Öyle hadi onun turbosunu alalım da buna uyduralım diye bir şey yok. Ufak hesaplar çok şey değiştirir. Senin elimde var dediğin turbo, turbo dizel 1248cc motordan çıkan turbo bunun neyini uydurmayı planlıyorsun? Saçmaladığınız konu bu. İlk alıntılayan arkadaşa bir şey yazmadım, birde sen alıntılayınca yazayım dedim artık. Ne temiz hava girişini, ne hava debisini, ne egsoz gazı çıkışını, ne pervane geometrisini uydurabilirsin. TD motor çevirir en fazla 5.000RPM, R1 dediğin makine 14-15.000' lerdedir herhalde. Bu makineye nasıl verimli hava yetiştireceksin o turboyla. Üstelik sabit pervane, pervane açıları da uymaz. Turbonun salyangozu, dış kabuğu bile işine yaramaz. O deviri kaldıracak kanat, mil vs. çok alakasız bir parça olup çıkıverir elindeki.

Turbo yapılmaz değil, değerli ustalar var yapılır. Paran, zamanın, azmin varsa olur tabi olmayacak iş değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Ha bu arada motor iç aksaminda ciddi degisimlere gitmen de gerekecektir.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Olur yada olmaz diyememde,TT Custom var İstanbul'da bir gidip sorun isterseniz.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bence turbo takmak yerine

2001 model r1 in yürüdüğüne şükretmek lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler