Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj boxer yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba aranızda yeniyim , perşembe günü bajaj boxer motorumu alacağım, birkaç sorum olacak.
    Motoru scrambler'a çevirmek istiyorum ama motoru aldıktan sonra çok az param kalıyor, ekipmanım olduğu için motoru bir hafta falan normal kullanacağım sonrasında basit işlemlerle üzerindeki basit havayı kaldıracağım (yani umarım) daha sonra asıl işlemlere geçmeyi düşünüyorum.

Öncelikle ilk işlem üzerindeki yazılar , motoru almadığım için bilmiyorum yardımcı olursanı sevinirim. üzerindeki yazılar sticker ise harika olacak motoru kolayca simsiyah bırakabilirim ama eğer çıkmıyorlarsa bu işlemi ertelemem gerekecek çünkü boya masrafı çıkacak.

Sele ikinci planım, kısa cafe racer selesi yapmak istemiyorum çünkü tek kişi binmediğim durumlar çokça olacak, döşemeciye gidip kendi selesinin süngerini inceltip ortadan dikişli kahverengi deri yapmak istiyorum bu mümkün mü , ne kadarı mal olur bana ve İstanbul'da önerebileceğiniz yer var mı?

Diğer mesele gidon, scrambler'larda sanıyorum ki cross motorlarındaki geniş gidonlardan var bunu 60 tl ye falan bulabilirim sanırım internette , sizce Nasıl olur?

Son olarak lastik, iki lastiğinde genişliğinin aynı olmasını istiyorum ama piyasaya hakim değilim sizce damarlı ama street kullanıma da uygun lastiklerin maliyeti ne kadar olur ?

Yardımcı olursanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    4 fites sıkabilir hocam.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k..*****ambler.html

Link'e tıklarsan nacizane yaptığım bir örnek mevcut.
    Özelden soru yağmuruna tutmadan önce, konuyu bir kaç defa okumanı tavsiye ediyorum ama.
    Yaşadığın şehri yazmamışsın, eğer Yalova'ya yakın isen, boyasını ben yapabilirim.
    Sele'yide burada kaplatabiliriz daha ucuza sanırım.
    Ama tekrar ediyorum, özelden soru sormadan önce lütfen konuyu bir kaç kez oku
    ogdlin bunu beğendi.

Yapmak istediğim şey konudakinin neredeyse aynısı hatta çevremdekilere heyecanla o motoru gösteriyorum yerim istanbulda , sele için destek istediğimde belirtmiştim. Gidona sadece gergi mi taktınız yoksa farklı bir gidonmu onu anlayamadım , birde benim motorun rengi siyah o yüzden boyamayı düşünmüyorum aslında füme gibisinden birşey istiyorum ama ruhsat işini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Logomu şimdiden tasarladım ,mimarlık öğrencisiyim o yüzden bu ilk işim oldu 😁 fakat yapıştırdıktan sonra vernik uygulamasını nasıl yapacağımı bilmiyorum bi ufak çıtlatabilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada lastiklerin aynısından bulamadım benzer lastik öneriniz varmı kendaların tanesi 90 tl gibi , bu fiyat oldukça makul

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

2.75/17 “ olanlar maşa için sıkıntı yaratır mı internette ölçülerini bulamadım da :(

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stronger90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmak istediğim şey konudakinin neredeyse aynısı hatta çevremdekilere heyecanla o motoru gösteriyorum yerim istanbulda , sele için destek istediğimde belirtmiştim. Gidona sadece gergi mi taktınız yoksa farklı bir gidonmu onu anlayamadım , birde benim motorun rengi siyah o yüzden boyamayı düşünmüyorum aslında füme gibisinden birşey istiyorum ama ruhsat işini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Logomu şimdiden tasarladım ,mimarlık öğrencisiyim o yüzden bu ilk işim oldu �� fakat yapıştırdıktan sonra vernik uygulamasını nasıl yapacağımı bilmiyorum bi ufak çıtlatabilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada lastiklerin aynısından bulamadım benzer lastik öneriniz varmı kendaların tanesi 90 tl gibi , bu fiyat oldukça makul

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

2.75/17 “ olanlar maşa için sıkıntı yaratır mı internette ölçülerini bulamadım da :(
    2.75 lastik çok ince olur, üzerindeki lastiklerden farkı olmaz. Size biraz daha kalın lastik lazım.
    Eski ölçülere göre 120/70-17 olabilir mesela.

Boyadıktan sonra, muayeneye giderken rutsat rengine göre folyo kaplayıp (profesyonel bir kaplama olmasına gerek yok) muayene girer ve çıkarsınız. Çıkınca folyoyu tekrar sökersiniz.

Vernikte aynı sprey boya gibi kutuda satılıyor. Boyayıp logoyu yapıştırdıktan sonra boya atar gibi vernik atacaksınız. Vernikler parlak ve mat olmak üzere iki çeşittir. Boya türünüze göre vernik seçmeniz gerekir. Boyacıya danışırsanız bilgi verir.

Gidon cross gidonu. O zamanlar 45 TL'ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Universal Croos Gidon diye ararsanız bulabilirsiniz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)