Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZİNCİR AYAR SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    arkadaşlar motosikletimin zincirini ayarlıyorum normal bi şekilde tekeri 1 2 tur elimle çeviriyorum zincir aşırı geriliyor aşağı yukarı hareket dahi etmiyor sonra biraz daha çeviriyorum yine eski haline dönüyor bazen eski haline dönmüyor aşırı gerili kalıyor zincir bu sorunu nasıl çözebilirim neden kaynaklanıyor acil cevap verirseniz çok sevinirim yarın uzun yola çıkıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bozuk arka dişli rulmanı, dişlilerin ömrü dolması ve zincirin ömrü dolmasından kaynaklanıyor.Her yarım dönüşte bir aynı salgıda olmalı 2 3 cm civarı.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    bak ayar çekiyorsun sona saga sonra mili sikarken o daha cok geriyor olabilir biraz daha salik birak ve oyle dene
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    arka tekerdeki 2 rulmanıda yeni değiştirdim ama zincir yada dişli olabilir onu gösteriyim en iyisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

yok onu hesaba katarak biraz gevşek bırakıyorum ama teker dönünce zincir kendini geriyor

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arka cant komple yandan sağ sol yapınca fazla boşluk yapıyormu onada bakın,sizin dediğiniz gibi aşağıdan yukarıya 3 cm boşluktan sonra yarım tur çevirmede veya daha fazla, zincir çok gerik kalıyorsa bu anormal bir hatadır.Fakat 3 cm oynamadan sonra diğer yer hafif geriliyorsa bu idare eder anlamına gelir zincirin ama yalın zamanda değişmeli dişli ve diğer yerlerde sorun yoksa.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bazi halkalarin tutukluk yapmasindan kaynaklaniyor gibi gorunuyor. Zincir degisme vakti gelmis demektir.
    diablof bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    o zaman bana yoldan önce servis yolu gözüktü

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    lokal uzama yani zincirin atıyorum 15 - 20 cm lik yerinde uzama vardır, 1 ve 2 . vites dusuk hızda giderkende sanki gaz açıp kapatılması gibi oynar motor..

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi halkalarin tutukluk yapmasindan kaynaklaniyor gibi gorunuyor. Zincir degisme vakti gelmis demektir.
    benim de başıma geldi, haşmet üstad da söylemiş. baklalardan biri sıkışmmıştı. zinhar oynamıyordu yerinden. çıkarıp bulup tekrar açmaya çalıştım ama eski randımanı vermiyor. dişli zincir hepsini değiştirip temiz temiz binmek en mantıklısı.

kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    zinciri söküp tek tek kontrol ettim takılmıyor servis saalıncak burcu oynadığı için geriliyor zincir dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)