Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJR1200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    Yaf Yamaha xjr1200 ü bilen var mı sıfırı çıkıyo mu nsl bi motor bilenler varsa bilgilerini benimle paylaşsınlar
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi o motor canavar demek ya

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Sende yaptın hani

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    yaf hiç mi görmediniz yaf aksaray niğde bu motorlarla kaynıyo yaw
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

savasbal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xjr 1200

xjr 1200

Yamaha xjr 1200 naked bike sınıfında olup touring bir motosiklettir.Yağ-hava soğutmalı olup 0 km çıkmamaktadır.Güçlü,konforlu bir makine olup özellikle uzun yolculuklarda güvenle kullanabileceğiniz bir makinedir.98bg olup fabrika verisidir.sıralı 4 silindire sahip cihazda 13.000 devir ve 260km hız kadranı mevcuttur.Race makinelerle kıyaslanması hatalı olur.Sıradan touringlerle kıyasıda doğru olmaz.Sade,şık göz dolduran bir görüntüsü olup kullanıcısına göre tuning yapılacak bir cihazdır.Resim ve ayrıntılı teknik verilerine bikez.com adresinden ulaşılabilir.96-98 yıllarının 2 gözde makinesidir yamahanın.Vmax ve xjr 1200.Xjr 1200 karburatörlü olup sonrasında çıkan xjr 1300 modeli inj.ludur.Şu an piyasada bulunan xjr 1200 lerin 2.el fiyatı km ve kullanıcına göre 8000 ile 12000ytl arasında fiyattadır.Motorunu bitmeyecek kadar kadar dayanıklı olup motor arızası sorunu görülmesine ender rastlanır.Yedek parça olarak,balata,zincir,hava filtresi,akü gibi sarf malzemelerinin temininde problem yoktur.Ancak km saati,stop lambası,far,amortisor gibi yedek parçaları ancak yurtdışından temin edilebilir ki Türkiyede hemen hemen tüm motor yedek parçaları bu durumda.

Kullanılması keyifli ancak öncesinde daha düşük motor hacimli makine kullanılmış olması ve tecrübeli kullanıcılara hitap eden bir makinedir.BAŞLANGIÇ MAKİNESİ KESİNLİKLE DEĞİLDİR.

Kötü yönleri ise,sıcak iklimli bir yerde yaşıyorsanız yavaş gitme lüksüne sahip değilsiniz.Benzin sarfiyatı sizin için önemli ise ve daha öncesinde ybr 125 gibi makine kullanıyorsanız unutmayın bu makine 1200cc ve 4 silindir.Ağırlığı 205 kuru ağırlığıdır.Yağ,benzin vb eklentilerle 230kg varan bir ağırlık olacaktır.Yolda bu ağırlığı güvenli sürüş için çok işe yaradığı gibi hissetmezsiniz.Km de 150-300krş yakacaktır kullanımınıza ve hıza bağlı olarak.Ancak şehiriçinde bir de motosiklet tecrübeniz az ise zorlanacağınız ağırlığından dolayı garantidir.
    Türkiye çok miktar da sayıda mevcut değildir.Genelde Türkiye de grenajlı makineler sevildiği için Naked makineler sayısı hep az olacaktır.Yurtdışında Almanya,Yunanistan,İtalya,İngiltere,Rusya gibi ülkelerde ise naked sınıfı makinelere çok daha fazla rastlarsınız.

modifiye düşündüğünüzde en basiti egzost değişimi yaptığınızda güzel ama bir o kadar da yüksek volümlü sesinden dolayı korkacağınıza ve bazı araç sürücülerinin size küfür edeceğine garanti verebilirim.

Ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşım olurda Telefon numaram 533 349 89 08 olup 1998 Xjr 1200 kullanıcısı olarak canı gönülden sorularını yanıtlayabilirim.

Savaş BAL

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    iyidir iyi
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

savasbal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xjr 1200

Yamaha Xjr 1200

Soracaklarınız veya kullanıcı kitabı talebiniz varsa cd olarak elimde mevcut.Adresinizi mail olarak gönderirseniz size sadece kargo ödemeli olarak gönderebilirim.

Tüm Xjr kullanıcılarına ;rüzgardan uzak kalmayın.

savasbal@gmail.com

xjr 1200

merhaba.
    ben bugün üye oldum. ve 1998 xjr 1200 sahibiyim.bu model hakkında arkadaşımızın yazdığı uzun açıklamaya kesinlikle katılıyorum.

Motosikleti
    XL700 TA

Xjr 1300

Yeni model olan XJR 1300 beldeyamanın sayfasında var, tipi eskisiyle benzerlik gösteriyor sanırım.
    1881 -193

__face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    Türkiye'de bu canavara binen nadir insanlardanım sanırım... ;)

Daha bu gün Eşimle Bandırma'dan, Balıkesir'e gittim geldim; Giderken genelde 100-120 periyotunda gittim, dönüşte ise Balıkesir çıkışından 10 km sonra, Susurluk'a kadar sürekli 160-180 arası gittim, Susurluk'tan Bandırma'ya kadar 140 civarı geldim. Bu sürüşte toplam 10.4 litre benzin tükettim, unutmayalım sürüşte iki kişi, Givi'nin en büyük camı (Rüzgar gardı açısından) ve 42 Litre arka çanta ile yapılmıştır...

Şahsen 1200cc, 4 karbüratöre sahip bir makine için 10 numara yakıyor diyorum...
    ...der __face__

Motosikleti
    CBF 1000
    merhabalar, elinde olan ve satmayı düşünen var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler