Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herhalde debriyaj bitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Selamun Aleykum arkadaşlar
    Motosikletle eskiden fişek gibi kalkışlar yapardım. Hatta motorun ön tekeri istemsizce biraz yerden kesilirdi. Şimdi motor çok zor kalkıyor belki başka biri binse farketmez ama ben hissediyorum. Motoru hareket ettirmem için çok fazla gaz vermem gerekiyor. Geçen gün 5 yada 6 kere on tekeri kaldırmaya çalıştım, benimki de salaklik zaten motorda kalkış sıkıntısı var Ben tek teker yapmaya çalışıyorum. Neyse durum iyice kötüleşti ve debriyaji sonuna kadar çekmeme rağmen motor bildiğin gidiyor, hareket ediyordu. Ama motor hareket ettikten sonra bir sorun gözükmüyor, vites geçişleri gaz yemesi normal gibi gözüküyor. Bu sorunlar neden olabilir. Motor 20 000 km civarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bu arda yazmayı unuttum, her zaman 165 gördüğüm bi yolda geçen gün denedim 150 yi çok zor gördü. Rüzgar ve yük falan da yoktu. Buda o sıkıntı ile bağlantılı olabilir mi?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    debriyajı çektiğin halde motor gidiyorsa debriyaj tel gerginliğine bakın diğer konu ise motor devir artıp hız almıyorsa debriyaj kaçırıyor diyebiliriz
    banno1957 bunu beğendi.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    arkadaşa katılıyorum debriyaj ayarında sıkıntı olabilir , sonuçta çok eski bir motor değil debriyaj kolay kolay bitmez

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Debriyaji çektiğim halde motorun gitmesi sadece, arka arkaya tek teker denemeye çalıştığım o gün oldu ve 1 kaç saat sonrası o sıkıntı kalmadı. Diğer konuda ise motorun devri yükselir ama motor o devre göre gitmez eyvallah... bu durum debriyaj balatasinin gittiğini gösterir ama bende böyle bi sıkıntı yok.
    Benim sıkıntım; motorun seri kalkmaması ve bayilarak, boğularak kalkması. Hatta motoru üst devirlere çıkartıyorum hatta kesiciye sokuyorum ve bi anda debriyaji saliyorum motor çok yavaş kalkıyor. Hatta boğularak kalkıyor. Eskiden böyle yaptığımda motor başıma vuracak gibi şahlanırdı ki olması gereken de o. Sonuçta kesicideki motora birden debriyaj bırakıyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaji çektiğim halde motorun gitmesi sadece, arka arkaya tek teker denemeye çalıştığım o gün oldu ve 1 kaç saat sonrası o sıkıntı kalmadı. Diğer konuda ise motorun devri yükselir ama motor o devre göre gitmez eyvallah... bu durum debriyaj balatasinin gittiğini gösterir ama bende böyle bi sıkıntı yok.
    Benim sıkıntım; motorun seri kalkmaması ve bayilarak, boğularak kalkması. Hatta motoru üst devirlere çıkartıyorum hatta kesiciye sokuyorum ve bi anda debriyaji saliyorum motor çok yavaş kalkıyor. Hatta boğularak kalkıyor. Eskiden böyle yaptığımda motor başıma vuracak gibi şahlanırdı ki olması gereken de o. Sonuçta kesicideki motora birden debriyaj bırakıyoruz.
    Bu kadar zorlamaya rağmen motor yine iyi dayanmış Zongshen üretimi motorlar kaliteli oluyor. Debriyaj parçaları çok pahalı değil ama böyle devam edersiniz motoru açtırmanız gerekecek şanzıman değişimi için.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Yanlış anlaşılmasın ha tek teker meraklısı değilim, yukarıya yazdıklarım hayatımda deneme yaptığım sayılı 1 kaç günün birisi sadece. Konumuza dönecek olursak debriyaj balatasi değişimi ile motorun bu 1. Vitesteki kalkış hantallığı gider mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Ayrıca başka rx3i evo motorlara da bindim. Onların vitesleri yağ gibi benimki çok kemikli. İlk vitesli motorum olduğu için debriyaji çabuk bitirmiş olabilirim.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    bendede rx3i evo var debriyaj sonuna çekince kalkş oluyor. normal sanırım. 4 bin bakımı yeni cıktı. 5 dk ısıtmassan vites şak diye kemik sesi veriyo.

Mr.Bold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    arkadaşlara katılıyorum debriyaj teli veya balata sorun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmasın ha tek teker meraklısı değilim, yukarıya yazdıklarım hayatımda deneme yaptığım sayılı 1 kaç günün birisi sadece. Konumuza dönecek olursak debriyaj balatasi değişimi ile motorun bu 1. Vitesteki kalkış hantallığı gider mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Ayrıca başka rx3i evo motorlara da bindim. Onların vitesleri yağ gibi benimki çok kemikli. İlk vitesli motorum olduğu için debriyaji çabuk bitirmiş olabilirim.
    Ben sadece toplamda 15 km falan debriyajsız motor sürdüğüm için şanzımanı değiştirmek zorunda kaldım. Kesin nedenini bilmiyorum ama en büyük şüpheli o.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Vites tel gergisinden değil, çünkü ayar yerinden gevsetiyorum sonra sıkıyorum sonuç değişmiyor.
    Ben balatalari değiştireyim, sorun kesin onda, ortada başka şüpheli yok gibi.

Kendim değiştirebilir miyim? Internette bir kaç video izledim tek sıkıntı kapağı sökerken conta yirtilirsa sanayiden yeni conta yaptirmam gerekiyor. Büyük ihtimal kendim değiştiririm. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    usta şimdi mantıken sen tam gaz veriyorsun debriyajı saldığında motor boğuluyor ee boğuluyorsa debriyaj kavrıyor demek değilmidir bu ?

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Tmm kavrıyor, ama tel ayarindan da değil, çünkü teli geriyorum debriyaj yukarda kavrıyor, teli gevşetiyorum aşağıda kavrıyor. Ama yine benim sıkıntım gitmiyor. Bu sorunu motorcular bile çözemedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)