Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ape gidon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mirzahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250a
    Merhaba;
    Borelli ledow motorum var ve ape gidon yaptırmak istiyorum şablon gibi birşey bulamadım.açılar hakkında tecrübeli olan,bilgisi olan varsa tavsiyelere açığım.Yoksa tammamen acemi işi körlemesine kafamdakini yaptıracagım
    Birde 1 inç (orjinalide bu kalınlıkta sanırım) borunun içinden elektrik kablolarını geçirsem sıkıntı olurmu ?
    Tesekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eskiden " Şarlo " pantollar var idi , bu'da bunun gimin bi şeymi aceb?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    1inch değil seninki 22 mm dir. Netten araştır al yapınca pahalıya geliyor. İlla yaptırcam dersen paslanmaz alüminyum 400 TL düz boru 250. TL gibi

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Şahsi fikrim bu olay bi motora yapılabilecek en sinir bozucu olaylardan..
    Bana göre görsel olarak zaten güzel durmuyor bu tabii ki relatif bir olgu fakat geçtim görselliğini, bir sefer gezi esnasında bi arkadaşla değiştik motorları onun motorda yüksek gidon vardı, tahminen 20 dk falan kullandım, ellerim kalp seviyesinin üzerinde kaldığı için zaten uyuştu, viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda.. Arkadaş nasıl kullanıyo acaba elleri uyuşmadan diye düşündüm.. Motorları değiştikten sonra baktım ki vatandaş sürekli tek eliyle kullanıyo.. İyice gazlayıp sol elle debriyajı sıkıyo sağ eli indiriyo, hızı azaldığında da sağ elle gazlayıp sol eli indiriyo.. Bu kadar eziyete ne gerek var cidden anlayamıyorum.. Mantıkla düşünecek olursak ve senin amacın eğer ki motor kullanmaksa, böyle birşey yapmazsın..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Eski bir ledow kullanicisiyim. Gidon kalinligi 7/8 inch yani 22 cm. Gidon alacaksan yaptirmak yerine aliexpress.com dan hazir olarak uygun fiyata alabilirsin. Acikcasi gidon yaptirasa terazisi uymayabilir onun dışında gidip nikelaj yaptırman gerekir uzun iş. Böyle bir yöntem dene bence

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo harmandalı.
    Hazır al bence, farklı ölçülerde satılıyor. Kendin yaptırınca bir farkı, özelliği olursa onu bilemem tabi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Tamamen zevk meselesi kabulde gerçekten nasıl rahat ediliyor bu ape gidonla anlayamıyorum. İnsan doğasına ters zaten ismi de maymun gidon. 20 dakika dayanabildim yeter motorları değişelim diye çektim sağa arkadaş görmedi , telefon açtım duymadı . yarım saatimi de yedi orda benim vura vura düzeltesim geldi gidonu...

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda..
    Hahahahahahah

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim bu olay bi motora yapılabilecek en sinir bozucu olaylardan..
    Bana göre görsel olarak zaten güzel durmuyor bu tabii ki relatif bir olgu fakat geçtim görselliğini, bir sefer gezi esnasında bi arkadaşla değiştik motorları onun motorda yüksek gidon vardı, tahminen 20 dk falan kullandım, ellerim kalp seviyesinin üzerinde kaldığı için zaten uyuştu, viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda.. Arkadaş nasıl kullanıyo acaba elleri uyuşmadan diye düşündüm.. Motorları değiştikten sonra baktım ki vatandaş sürekli tek eliyle kullanıyo.. İyice gazlayıp sol elle debriyajı sıkıyo sağ eli indiriyo, hızı azaldığında da sağ elle gazlayıp sol eli indiriyo.. Bu kadar eziyete ne gerek var cidden anlayamıyorum.. Mantıkla düşünecek olursak ve senin amacın eğer ki motor kullanmaksa, böyle birşey yapmazsın..
    Chopper sürüyorum ve APE den nefret ediyorum

Motosikleti
    Café Racer
    Ape gidonu da öğrenmiş oldum sayende, sağol.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)