Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOSİKLET ÇİZİKLERİ HAKKINDA YARDIM EDEBİLECEK UZMAN ABİLERİM VAR MI...

Motovento
    REKLAM ALANI
    SimsonHunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    CBF 150 Kullanıcısıyım fakat motorumun bazı yerlerinde ince bezden mi tozdan bilmiyorum sadece güneşte belli olan incecik çizikler var motoru sıfır aldım bez mi yaptı ne yaptı bilmiyorum bunları halletmenin bir yolu yok mudur çok rahatsız ediyor.Yardım eden herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Şöyle baş köşede yerimizi alalım bizde evet saygıdeğer forum büyüklerimiz cevaplarınızı bekliyoruz.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Pamuklu bir bezle bastıra bastıra pasta yaparsan on numara olacaktır

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Branda kullanıyor musunuz ?

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Pastaya gerek yok. Pasta çok iyi bir şey değil. Senin olayında da gerek yok. Vernik çizikleri, yani boyaya kadar inmemiş çizikler. Cila ile çıkabilecek cinsten. Her hangi bir oto boyacı dükkanına git. İki dakikada halletsin, yada elin yatkın ise hızlı cila bile giderir bunları.

Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pamuklu bir bezle bastıra bastıra pasta yaparsan on numara olacaktır
    Teşekkürler önerinizi dikkate alıcam umarım düzelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda kullanıyor musunuz ?
    Kullanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pastaya gerek yok. Pasta çok iyi bir şey değil. Senin olayında da gerek yok. Vernik çizikleri, yani boyaya kadar inmemiş çizikler. Cila ile çıkabilecek cinsten. Her hangi bir oto boyacı dükkanına git. İki dakikada halletsin, yada elin yatkın ise hızlı cila bile giderir bunları.
    Öncelikle teşekkür ederim fakat önerebileceğiniz marka var mıdır cila olarak?

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Cila çizik geçirmez sadece parlatır,çiziğin durumuna göre pasta atmanız lazım.Bu çiziklere örümcek ağı denir ve bezle silmekten dolayı olur.Eğer çizikler tırnağınızı sürdüğünüz zaman tırnağa geliyorsa pasta ile de geçmez ama kılcal çiziklerin hepsi geçer.Çok ucuz olmamak şartıyla normal pasta alın,mesela dyo nun güzel ürünleri var ve fiyatı makul,oto boya malzemesi satan yerlerden veya internetten alabilirsiniz.Aldığınız yere kılcal çizik için kullanacağınızı ve kalın pasta olmamasını söyleyin onlar anlar.Tırnağa gelen çizikleri almanın da yolu var ama biraz elinizin yatkın olması ve polisaj makinesi lazım,el ile maalesef olmuyor.İnternetten "wetsanding" diye aratırsanız yardımcı olur.Bir de şunu söyleyeyim,Pasta krem gibi sürülerek atılmaz,belli bir tekniği var.İnternetten bakın anlamazsanız yardımcı oluruz yine.Son olarak şunu söyleyeyim;el ile yapınca kılcal çizik te olsa tam olarak geçmiyor,polisaj makinesi ile yapınca cam gibi parlak oluyor.Bundan alabilirsiniz.

Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı KASPINARLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cila çizik geçirmez sadece parlatır,çiziğin durumuna göre pasta atmanız lazım.Bu çiziklere örümcek ağı denir ve bezle silmekten dolayı olur.Eğer çizikler tırnağınızı sürdüğünüz zaman tırnağa geliyorsa pasta ile de geçmez ama kılcal çiziklerin hepsi geçer.Çok ucuz olmamak şartıyla normal pasta alın,mesela dyo nun güzel ürünleri var ve fiyatı makul,oto boya malzemesi satan yerlerden veya internetten alabilirsiniz.Aldığınız yere kılcal çizik için kullanacağınızı ve kalın pasta olmamasını söyleyin onlar anlar.Tırnağa gelen çizikleri almanın da yolu var ama biraz elinizin yatkın olması ve polisaj makinesi lazım,el ile maalesef olmuyor.İnternetten "wetsanding" diye aratırsanız yardımcı olur.Bir de şunu söyleyeyim,Pasta krem gibi sürülerek atılmaz,belli bir tekniği var.İnternetten bakın anlamazsanız yardımcı oluruz yine.Son olarak şunu söyleyeyim;el ile yapınca kılcal çizik te olsa tam olarak geçmiyor,polisaj makinesi ile yapınca cam gibi parlak oluyor.Bundan alabilirsiniz.
    http://otoboya.net/image/cache/data/...ta-500x500.jpg
    Teşekkürler ürünü araştırdım siparişi verdim umarım faydalı olur.
    Bir Motorumu Bir Seni Sevdim..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çizik iyidir. giderdiğin zaman binmeye kıyamazsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Kaspinarli hocam yazdığından bu işte uzman/profosyonel olduğun belli bir kaç şey danışmak istiyorum.

polisaj makinesi alıp bu işi kendim yapabilir miyim. Yoksa bu işi profesyonel lere mı birakmami tavsiye edersin.
    Benim araçlar siyah haliyle rötuş boyası yaptirsam cizikle gider hani başka renk olsa olmazda siyah da kurtarır gibi geliyor sen ne dersin.

Pasta cila küçük çizikler için Polisaj makinası al basit yapabilirsin dersen n11ve alibbaya baktım 90 tl den 400 tl ye kadar var nasıl bir makina benim işimi görür. Cok ucuz makina hiç mi ise yaramaz mesela. Sonuçta bu işi ticari yapmayacağım kendi araba motor ve birde arkadaşın arabasını o da belki yaparım.

Motoru devirince benim farda çizikler oluştu gorunusu beni rahatsız ediyor , ama farda satın almak istemiyorum ondan kurtulma yolu var mı.

Arabada ön tabutda güneş yanığı oldu , oda çok yikamadigimdan tozdan galiba ondan kurtulma yolu var mı boyatma disi

Bu konuda tahminin bir çok arkadaş merak ediyordur bilginden tercubenden faydalanmak isterim. Çok soru sordum kusura bakma olaydan anlayan görünce merak ettiğim soruları sorayim dedim

Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)