Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CB 600 F GAZ PROBLEMİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikler herkese merabalar. Arkadaşlar motorumdaki bi arızayı sizinle paylaşmak istedim ;
    motorum 2010 model hornet 600f, yüksek devirlere çıkmaması problemi yaşıyordum bi forumda arkadaşlarda gördüm ve ayaklık müşürü sonrası arıza düzeldi lakin motorsiklet son gaz ivmesinde boğuluyor ve yüksek devirlere cıkamıyorum. 240 250 yapan motosiklet 200lere zor cıkıyor. motorda bakılan yerleri söyleyeyim sizlere;
    Enjeksiyonlar temizlendi
    Bujiler yenilendi
    Hava filtresi yenilendi
    Ayaklık müşürü iptal edildi
    Komple debriyaj seti yenilendi

Ancak sorun yine değişmedi. Mesela 1. viteste ani böyle gazı sonuna kadar açınca yine boğuluyor sanki benzin gelmiyor gibi. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Dostum bendede 2010 mavi hornet var. Lakin böyle bir sorunla karşılaşmadım. Motorun kac km rede ?

24.000kmde. Kafayı yiceğim ya daha önce bu sorunla karsılaşan yok sanırım :S

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Geçmiş olsun. Iyi bir ustaya göstermelisiniz. Sonrasında burayada yazin sonucu. Forumda hornet sahibi birkaç arkadaşımız daha var. Umarim onlarda görürler konuyu

tamam inşallah sonuça ulaşırsak yazarım.

Motosikleti
    Fazer
    Mekanikten pek anlamam ancak yine bu forumda belli bir devri geçmeyen zx-6 vardı,güzel bilgi paylaşımları olmuştu.Siz de belli devirde takılma yaşıyorsanız göz atın derim sorun eksantirik zinciri çkmıştı. Kolay gelsin.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/111690-efsanevi-problem-bir-motor-neden-7500de-cakilir-10.html

Sağolun değerlendirmeye alalım teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Arkadaşlar sorun çözüldü. Sorun benzin pompası dolmuş aradaki parçalar filtreler temilendi ve çok acayip şekilde pislik çıktı temizlendi takıldı.

djserdar58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-750 StreetFighter
    Herkese merhabalar, bende 99 model gsxr 750 var ve bende aynı sorunu yaşıyorum, yaklaşık iki haftadır, injeksiyon temizleyici kattım depoya ama sorun hala devam ediyor. Hafta sonuna denk geldiği için bakamadık ustayla ama yarın bende benzin pompasına bakacağım. Bu arada varmı srad kullanan arkadaşlar, ben motoru yeni aldım ve yüzümdeki gülümseme inanılmaz artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)