Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devamlı stop ediyor bıktım artık çözüm yok resmen :/

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar selamlar 3 ay önce 7bin küsür kmde mondial argent 150 cc scooter aldım . Şuan 9 bin kmyi geçtim herşeyden memnunum fakat gel gelelim son zamanlar yolda kalmaya başladım , bir yere gitmeye korkar oldum . şöyle 5 10 km mesafe gidecek olsam aracımla gitmeye başladım ve heran yolda kalıcam korkusuyla bu motordanda soğumaya başladım .

Gelelim olayın başına , E5'e çıktığımda herşey normaldi alibeyköy'den bahçelievlere bakırköye git gel sorun yok . Birgün akşam gidiyorum 60 km civarı hızdayım tak benzin bitmiş gibi motor stop etti gittikçe yavaşlıyor gaz yemiyor gaz kolunu bırakıp çok hafif pompalayarak açtım yine gaz yedi devam etti . Bu soruna elimi alıştırdım gaz kolunu hafif açınca 1 dk olmadan benzin bitmiş gibi kasılıp stop ediyor gazı kapatınca tekrar gaz yemeye başlıyor .
    Önce karbüratörü değiştirdim , aynı sorun devam etti . Daha sonra dedim benzin otomatiği benzin yetiştiremiyor heralde onuda değiştirdim .
    Sorun yine devam etti baktım manifold contası çatlak , dedim hava alıyodur onuda değiştirdim . Buji değişti , benzin filtresi değişti sorunu çözemedim ustalarda baktı sorun yapmadı anlamadı kimi statör dedi kimi beyin dedi .

En son bir usta baktı ateşleme bobininde 2 kablo vardı dedi senin sorunun bu , bunlar gevşemiş daha yapmaz dedi soketleri değiştirdi felan fıstık . Bu sefer sorun değişti motor normal çalışıyor bir anda kontak kapamışım gibi stop ediyor tak diye ve buji takılı değil gibi boşa marş basıyor 1 2 dk sonra tık diye çalışıyor sonra yine birden stop ediyor . Bütün soketleri söktüm topladım temizledim o sorun düzeldi . Bugün işten eve geldim 3 km yaptım yapmadım tam garaja soktum baktım gaz veriyorum kesik kesik yiyor benzin gelmiyor gibi depo tam dolu . Yine stop etti . Sizce nasıl bir yol izlemem gerekli cidden bıktırdı satılığa çıkardımm motorumuda 2 binliraya vericem tüm bakımları tam eksiksiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    İyi bi elektirikçiye göster. Ölçsün biçsin tüm tesisatı.

Motosikleti
    R25
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal tesisatta var bi sorun aynı tarz olaylar yaşadım yolda kaldım kibrit kurusu kadar bişey değişti tesisattan sorun halloldu

Motosikleti
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alibeyköy civarında buralara yakın bildiğiniz varmıdır hiç ? Çünkü çoğusu sorunu dinlemiyor bile bir usta bulamadım doğru düzgün
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal tesisatta var bi sorun aynı tarz olaylar yaşadım yolda kaldım kibrit kurusu kadar bişey değişti tesisattan sorun halloldu
    banada elektrikle alakalı geliyor sorun , bujiye elektrik gönderen bobini kablosuyla değiştireceğim birde oda olmazsa geriye ne kalıyor acaba artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Konu güncel arkadaşlar nolur yardım edin bunaldım artık Seyir halinde giderken gazı açınca benzin bitmiş gibi boğulmasını durma noktasına gelmesinin sebebi statörden kaynaklı olabilir mi ustalar derse boşa değiştirmiyim bari yada beyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:43 ----------

Guncel yardım bekliyorum :/

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Benzinde su olabilir mi ? Elektrik kesme ile alakalı değil ama sanki pis benzin varmış da gaz yemiyormuş gibi. İyi bir elektrikçi baksın ve bence önemli olan iki yere de baktır. Biri konjektör. Diğeri beyin yada cdi neyse. Umarım çözülür. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Yamaha mt-07 Abs
    İnş Çözersin arkadaşım bendede mondial argent 150 var. Aşırı yakıyor basınca. ilk aldığımda motoru 300-400 km deyken uzun yolda motor 120km giderken birden boğuluyordu gerçekten çok kötü bi durum trafikte arkandan araba geliyor sağından geliyor motor boğulup yavaşlıyor ortada kalıyorsun insanı motordan bezdiriyor. Ama şükür şimdi öyle bir sorunu yok şimdi. babam halletti galiba o sorunu akşam ben bi öğreneyim bi çözümü varsa sanada yazarım. Ama hala İstop etme sorunu var sürekli gaz vermen gerekiyor çalıştırdıktan 3 dk için hep onuda bi ara ayarlamıştık çok yakıyor diye geri çektik motor kısmının orada hava ayarı var rolentide çalışması için onu aç sorun kalkar. motor şuanda 8.500 e geldi

Motosikleti
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinde su olabilir mi ? Elektrik kesme ile alakalı değil ama sanki pis benzin varmış da gaz yemiyormuş gibi. İyi bir elektrikçi baksın ve bence önemli olan iki yere de baktır. Biri konjektör. Diğeri beyin yada cdi neyse. Umarım çözülür. Kolay gelsin.
    Hic aklıma gelmedi benim vallahi olabilirmiacaba depoyu hep dolu tutuyorum yarima inmeden tekrar dolduruyorum bos bırakmadım hiç :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Arkadaşım yakiti hic sorun etmiyorum ama dediğini lz gibi giderken sap gibi kalıyorum e5te kendimi saga atamiyorum yazarsaniz vallahi cok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı MotoBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnş Çözersin arkadaşım bendede mondial argent 150 var. Aşırı yakıyor basınca. ilk aldığımda motoru 300-400 km deyken uzun yolda motor 120km giderken birden boğuluyordu gerçekten çok kötü bi durum trafikte arkandan araba geliyor sağından geliyor motor boğulup yavaşlıyor ortada kalıyorsun insanı motordan bezdiriyor. Ama şükür şimdi öyle bir sorunu yok şimdi. babam halletti galiba o sorunu akşam ben bi öğreneyim bi çözümü varsa sanada yazarım. Ama hala İstop etme sorunu var sürekli gaz vermen gerekiyor çalıştırdıktan 3 dk için hep onuda bi ara ayarlamıştık çok yakıyor diye geri çektik motor kısmının orada hava ayarı var rolentide çalışması için onu aç sorun kalkar. motor şuanda 8.500 e geldi
    Arkadaşım yakiti hic sorun etmiyorum ama dediğini lz gibi giderken sap gibi kalıyorum e5te kendimi saga atamiyorum yazarsaniz vallahi cok sevinirim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bir sonrakine motor stop ettiğinde depo kapağını açıp çalıştırmayı dene. Rahat çalışıyorsa depo havalandırması tıkalıdır yani sorun çok basit olabilir. Depoya hava girmezse benzin çıkmaz veya benzin çıkınca aynı hacimde hava girmesi gerekir.
    Eğer sorun bu değilse karbüratör hava ayarıdır. Bir ustaya göster.

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sonrakine motor stop ettiğinde depo kapağını açıp çalıştırmayı dene. Rahat çalışıyorsa depo havalandırması tıkalıdır yani sorun çok basit olabilir. Depoya hava girmezse benzin çıkmaz veya benzin çıkınca aynı hacimde hava girmesi gerekir.
    Bugun işe giderken tam otopark girişinde tak diye stop etti . Aynı böyle sanki giderken buji kablosunu çekiyormuşsunuz gibi direk stop ediyor bir anda ve buji takılı değil gibi boşa marş basıyor , 1 saat sonra denedim çalıştı sorun yok bu problem kafayı yediricek valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun işe giderken tam otopark girişinde tak diye stop etti . Aynı böyle sanki giderken buji kablosunu çekiyormuşsunuz gibi direk stop ediyor bir anda ve buji takılı değil gibi boşa marş basıyor , 1 saat sonra denedim çalıştı sorun yok bu problem kafayı yediricek valla . Karbüratörü yeni aldım eski karbüratördede aynı sorun vardı , bunada yeni yapıldı ayarı normal giderken performansından bir şikayetim yok bir anda işte gidiyor

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Depodaki benzini bi bidona boşaltıp depoya su girmişmi bak ayrıca deponunbenzin valfinden karbüratörün üst kısmından giren hortumu kontrol et

Motosikleti
    Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depodaki benzini bi bidona boşaltıp depoya su girmişmi bak ayrıca deponunbenzin valfinden karbüratörün üst kısmından giren hortumu kontrol et
    böyle bir sorun olsa peki bunu her hızda yapması gerekmez mi acaba ? birde depoyu çevirip bidona boşaltınca zaten suda bidona boşalmış olmayacak mı :/ yoksa su benzin içinde belli oluyor mu

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alibeyköy civarında buralara yakın bildiğiniz varmıdır hiç ? Çünkü çoğusu sorunu dinlemiyor bile bir usta bulamadım doğru düzgün

banada elektrikle alakalı geliyor sorun , bujiye elektrik gönderen bobini kablosuyla değiştireceğim birde oda olmazsa geriye ne kalıyor acaba artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Konu güncel arkadaşlar nolur yardım edin bunaldım artık Seyir halinde giderken gazı açınca benzin bitmiş gibi boğulmasını durma noktasına gelmesinin sebebi statörden kaynaklı olabilir mi ustalar derse boşa değiştirmiyim bari yada beyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:43 ----------

Guncel yardım bekliyorum :/
    Sarigolde serkan usta var ona git eminim sorunu çözecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

SerkanADH13 forum nicki.
    Telefon 05359392086.
    Emre Fırat bunu beğendi.
    Bugun De olmedim anne

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)