Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora kuru akü takılabilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    Beyler, motora yeni select 12 7a akü aldım. 90 tl. Ama aküyü düşürüp deldim ve jeli akdı biraz. Simdi bidaha 80 tl vermektense elimde birtane
    12v7a ttec Ups aküsü var. Bu aküyü taksam çalistirirmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motor küçükse takılır takılmasına da uzun ömürlü olmaz. Anlık akım UPS akülerinde düşüktür. Ayrıca ups akülerinin terminalleri fişlidir, moto akülerin ise vidalı.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o aküler sabit gerilimle şarj oluyor genelde. motor bunu veremez. patlayabilir bile. takma.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o aküler sabit gerilimle şarj oluyor genelde. motor bunu veremez. patlayabilir bile. takma.
    Uydurmayalım. Motordaki konjektör( veya regülatör) düzensiz gerilimi 13-8-14.2 volt arası sabit gerilime çevirir. yani tüm aküler sabit gerilimle şarj olur.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    çalıştırmasına her türlü çalışır ama kullandıkça zamanla batarya bozulur. telefon bataryasıı gibi düşün sürekli şarjda tutarsan batarya şişer ve şarj olmamaya başlar zamanla.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Biraz amperli olsun 8 tane kalem pil bağlasan bile olur..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz amperli olsun 8 tane kalem pil bağlasan bile olur..
    Aynen öyle kalem pil bile olur, asit veya jel olmasının sebebi ömrünü uzatmak uzun süreli ve zor koşullarda kullanmak adınadır. 8 tane 1.5V , 1000mAH lik pil bul birbirine seri bağla, sonra motosiklete bağla çatır çatır çalışır, ama bir kereliğine :D

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Bu sorunun cevabı banada lazımdı kendi projem için akü.aroyodum ama baya küçük olması lazımdı gittim elimde alcağım kuru akünün ölüsüyle honda servisine dedim ben bu aküyle cup çalıştırabilirmiyim adam neden olmssın bizde artık hep kuru akü takıyoz çin motorlarabakımsız dertsiz diyed dedi yani neden olmasın

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle kalem pil bile olur, asit veya jel olmasının sebebi ömrünü uzatmak uzun süreli ve zor koşullarda kullanmak adınadır. 8 tane 1.5V , 1000mAH lik pil bul birbirine seri bağla, sonra motosiklete bağla çatır çatır çalışır, ama bir kereliğine :D

Sallamak serbest .... 8 tane 1,5 volt 1 amper pili seri bağlarsan 12 voltluk 1 amperlik akü elde edersin. Motor çalışmaz. Paralel bağlarsan 1,5 volt 8 amperlik amper lik akü elde edersin motor yine çalışmaz. 12 volt 7 amperlik bir bataryayı 1 amper 1,5 voltluk pillerden elde etmek için 56 adet pile ihtiyacın var. 8 x1,5 voltluk seri bağlı gruplardan 7 tane yapıp bu grupları da paralel bağlamalısın.

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    pil le motor calistirmayi ne siz soylediniz ne de ben cevap verdim. Benim bilmek istediğim anlik akim cekiminde kuru aku ile sulu aku arasindaki fark
    Veya 2 tane kuru aku baglasam olurmu

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı fatih53.53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pil le motor calistirmayi ne siz soylediniz ne de ben cevap verdim. Benim bilmek istediğim anlik akim cekiminde kuru aku ile sulu aku arasindaki fark
    Veya 2 tane kuru aku baglasam olurmu
    Elimizde ne motorun ne de kullanacağın akünün specleri olmadığına göre kısaca "bilmiyorum". Bildiğim motora zarar vermeyeceği ama çalışırsa aküyü kısa sürede öldürebilir . Denemen gerekli.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uydurmayalım. Motordaki konjektör( veya regülatör) düzensiz gerilimi 13-8-14.2 volt arası sabit gerilime çevirir. yani tüm aküler sabit gerilimle şarj olur.
    uydurmayalım, belki cbf1000'de düzenli voltaj geliyordur. arkadaşın profilindeki motor ile benimki aynı tesisatı kullanıyor ve düzenli akım veremiyor.
    Mengu16 bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    tak gitsin 3 yıl degil 2 yıl gider 70 tl yerine internette kutup başları değişik piyasaya satılan akü alır başlarınıda uydurdunmu 35 tl e temiz olur ben çok motora taktım ne patlayanı gördüm nede hemen öleni . TAK GİTSİN
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    Beyler taktim farkli aküyle calistirip 10 km gittim. Stop ettim Çalısmayi geç Korna anca çaldı. Merak ettiğim acaba şarj etmiyomu acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)