Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today Parça Değişimi Ve Bakım Hakkında Destek...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    arkadaşlar merhaba 2004 model honda today motorsikletimi 2008 senesinde 2.ci el olarak aldım aldığım günden beri karbüratör temizliği vs yaptırmadım birkaç eksiği var marş basmıyor km dişlisi yuvası bozuk çekişi düştü frenler ve lastikler değişmesi gerekli birkaç parça daha değişebilir sormak istediğim bunları tanıdık sağlam bir motorcu bulup yaptırmak mı mantıklı yoksa en garantisi gidip servise mi bırakmalıyım ? servisler genelde düdüklüyor adamı ama orjinal kullanır diye düşünüyorum sizce bakım için ne yapmamı önerirsiniz baştan aşağı adam gibi yaptırıp uzun yıllar daha kullanmayı hedefliyorum...son olarak ise m ehliyetler çıktı sanırım bende b var a2 yok b ehliyet ile trafikte bu motoru sürebilirmiyim artık ? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    kimse yardımcı olmayacak sanırım ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    kendiniz yapamaz iseniz mecbur servise gideceksiniz yapacak birşeyy yok

70musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS -Honda CBF 150
    Eğer tanıdığınız iyi bir usta var ise ona gidin. Servisteki ustaları da dışarıdan alıyorlar sonuçta. Ayrıca hangi parçaların değişmesi gerektiğini ustanızdan öğrenin ve orjinallerini kendiniz temin edip değiştirtin.

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    cevaplar için teşekkürler

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    2008 den beri hic birsey değiştirmedinmi motorda ? mesela yag buji filtre

eline güveniyosan sana yardımcı olurum tektek
    Asoykan bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    B sınıfı ehliyet ile motorun bakımını yaptırdıktan sonra, sinyaller, far, stop lambası çalışıyorsa
    ehliyetini güncelledikten sonra yasal olarak sürebilirsin.
    50cc ye kadar B sınıfı ile sürülebiliniyor.

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 den beri hic birsey değiştirmedinmi motorda ? mesela yag buji filtre

eline güveniyosan sana yardımcı olurum tektek
    yağ buji hava filtresi vs periyodik olarak değiştiriyorum sürekli...bu arada parça değişimlerini tamirci götürüp yaptırdım yardımınız için teşekküürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B sınıfı ehliyet ile motorun bakımını yaptırdıktan sonra, sinyaller, far, stop lambası çalışıyorsa
    ehliyetini güncelledikten sonra yasal olarak sürebilirsin.
    50cc ye kadar B sınıfı ile sürülebiliniyor.
    ehliyet güncelleme olayı nedir acaba ? şu anda B sınıfı ehliyet sahibiyim örneğin bir çevirme vs olsa şu an cebimdeki ehliyet ile sürme şansım yok mu biraz bilgi verirmisiniz bu konuda

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı atalay012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ buji hava filtresi vs periyodik olarak değiştiriyorum sürekli...bu arada parça değişimlerini tamirci götürüp yaptırdım yardımınız için teşekküürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

ehliyet güncelleme olayı nedir acaba ? şu anda B sınıfı ehliyet sahibiyim örneğin bir çevirme vs olsa şu an cebimdeki ehliyet ile sürme şansım yok mu biraz bilgi verirmisiniz bu konuda
    Yeni tip ehliyetler cıktıiemniyetten randevu alıp ehliyetini yeni tipe cevirtirsen sıkıntı yasamazsın.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben bir yıl bindim dostum o motoru puluna kadar bilirim istediğin parçayı bulurum sana takıldığın yeri de sor

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir yıl bindim dostum o motoru puluna kadar bilirim istediğin parçayı bulurum sana takıldığın yeri de sor
    ilginiz için teşekkürler birşey olursa mutlaka yazarım
    HONDA TODAY 50CC

Hocam bir sorum olacak 30 km den sonra şanzımandan vijjjj diye bir ses geliyor muydu motorundan bizim burda ustalar normal diyor hepsinde varmış

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı Asoykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir sorum olacak 30 km den sonra şanzımandan vijjjj diye bir ses geliyor muydu motorundan bizim burda ustalar normal diyor hepsinde varmış
    şanzıman derken? kayıştan olmasın? sıyırıyor olabilir. soğukken bazı arabalardan da gelir sıyırma sesi, 2-3 saniye sonra ısınınca kavrar kayış. sizinki gevşediyse devir arttıkça sıyırıyor olabilir. eskiden yapmıyorsa normal değildir.

Yok hocam yokuş aşağı boşta giderken bile geliyor usta eliyle ayakliktayken çevirdi lastiği çok ince şekilde geliyor ses sicakkende sogukkende var metal tiz bir ses merakım tüm today lerde varmı? Usta beni başındanmı savdı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)