Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hava sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    üstatlar motor rölantide çalışıyor gaz verince stop ediyor hava filtresininin oduğu yeri elimle kapatınça çalışıyor bilgisi olan var mı bu konuda ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Hava filtresinin borusu karbüratöre bağlı mı, emiş manifoltunda çatlak varmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hocam şasiye bağlı hava filtresi emiş manifoltu nedir bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

manifolta baktım b uarada çatlak yok

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Hava filtresi karbüratöre bağlı mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hocam hva filtresi şaseye takılıyo karbüratöre ordan gidiyo xv 250 keeway ama biraz zar zor gittikten sonra (kalkış hızında) düzeliyor uzun zaman sonra tekrar ediyo son günelrde fazlalaştı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Benzini kontrol et Vs yazarak olacak iş değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    yazarak olur tabi aynı sorunu yaşayan olduysa belki çözüm vardır ustaya götürecek hava vurup göndercek

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bahsettiğin motorun enjeksiyonlusu var bende, RKS Cruiser 250; ve bende de aynı sorun var. O yüzden motor kalkarken birazcık fazla gazla kalkıyorum, gaz kolunu yavaş çevirirsem bir an motor susuyor ve duruyor. Tam ışıklarda kalkarken motor duruyor hemen marşa basıp devam etmek çok sinir bozuyor. Ben de hava filtresi ve iletimine bir bakayım yarın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    ben sorunun karburatrden oldugunu düşünüyorum yeni yeni yapmaya başladı bu sorunu ve biraz gidince duzeliyordu artık o da faydasız ve sanırım deli gibi benzin azaltıyor motor karburatorden olduguna kesin emin olsam alacaam birtane ama değilse boşuna masraf etmek istemiyorum. cdi den olabilme ihtimali varmıdır acep elimde yedek var almıştım lazım olur diye

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Karbüratör üzerinde hava ayarı var kardeşim . filtreden olduğunu sanmam ama hava ayarı kaçıksa yakıt hava karışımını düzensiz yapacağından ilk yüke binme esnasında stop eder kalır. Fazla gazla kalkıp gidebiliyosan yada ani gaz verince de bunu yapıyosa ki 2 sinden birini yapar muuhtemelen. Hava ayarını yapman yada yaptırman yeterli olacaktır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam emin değilim ama sanki yeterli benzin gitmiyormuş gibi gözüküyor.Aklıma gelen nedenleri;
    -Karbüratör üstündeki benzin-hava ayarı bozuk olabilir.
    -Benzin filtresinde yada hortumunda tıkanıklık olabilir.
    -Karbüratör jetlerinden birisi tıkanık olabilir.Yada karbüratörde kirli yada sulu benzin olabilir.
    -Belki deponusun dibinde pis-sulu benzin birikmiş olabilir.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    SÖK TEMİZLE TOPLA AYARLARINI BİLİYORSAN YAP BİLMİYORSAN USTA YAPSIN TEMİZE ÇIKARSIN AZ BENZİN YADA HAVA ANİ KALKIŞLARDA BU DUR GENELDE DELİK VARSA FİLİTRE AÇIK HAVA FİLTRE Sİ İSE YAPAR YADA COK TOZLU DOLUYSA DA YAPAR EN İYİSİMİ ELDEN GEÇİR BİR
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hava deliğini kapatınca çalışması sanırım tesadüf olmuş. yine kapatıyorum olmuyor yani usta yapar yapmasına da acaba yeni karbüratör alsam mı eski usta karbüratör de al demişti motoru toplarken ama aldığım parçaların bi kısmını motora takmadı bunu ögrendim o adamın lafına guvenmiyorum karburatorude kendine alacaktı belki de .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)