Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Çekişten Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150
    Asya 150 lık motorum var, Motor bu aralar çekişten acayip bi şekilde düştü;
    hava filtresi yağlanmişti onadandır dedim değiştirdim, etkisi bile olmadı, dahada kötüleşti. Kayısına baktım herhangı bısey yok ne yapmam gerekir, Servis demeyin. Ben ondan çok şey biliyorumdur belki...
    ...::: E.Y.O :::...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbiratör yada zinciri kontrol ettinmi ilk etapda aklıma bunlar geldi ve aldığın benzin standart hep aynı aldığın yermi yoksa benzini alıncamı başladı pek çok sebebi olabilir

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    evt aldığn yakıt çok önemli.. bence yakıtı kontrol et.. her zmn aldığın yer bile olsa..
    CBR 600F Honda,

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Umarım önemli bir olay değildir. Arkadaşların söylediği yakıt olayına bak bencede bir de çalışırken de herhengi bir problem war mı? Şimdiden kolay gelsin sana
    Kaza Anında Sizi Korur...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    karbüratör ayarına baktır derim hava benzin ikisinden biri eksik veya fazla geliyorsa motor gaz yemeyebilir
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Egzost ve karbüratörü elden geçir.Vespa'da aynı sorunu yaşamıştım, egzost sorunlu çıktı
    ...Sergerdan...

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    hava ayarı
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    manifold yerinden çıkınca da bayağı bi çekişten düşüyor. motorun sesinde bi değişiklik var mı?
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Motosikleti
    cbx 750
    bi ara banada olmuştu kayışla ilgili galiba servise gittiğimde yağını fazla çalmışlar dedi neyse yaptılar bişe biraz geçti yine aynı en sonunda söktüm varyatör kapağını falan içindeki yağ keçesi patlamış sürekli yağ kaçırıyo neyse yenisi istedim taktım canavar gibi oldu

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    arkadaşım aynı sorunla Asya T1 de ben de uğraştım.ancak benimkinde 1.şık geçerliydi seninki farklı olabilir.
    1) Karbüratör diyaframında üzerinde büyükçe bir yay olan diyafram onu söküp içindeki diyaframı çıkardım.Sonra diyaframın içindeki küçük plastik bir parça var o plastik parça yerinden çıkıp sağa sola dönebiliyor bu sebepten motor fazla benzin alıp boğuluyor ve tabi çekişten düşüyor.O plastik parçayı sök güzelce temizle ve üzerindeki çentik yönlerine göre yerine tak.
    2)emme manifoldu çatlamış olabilir ona bak karbüratörden çıkıp motor gövdesi arasında üzerinde iki küçük somun ve kelepçe olan ve 150 T1 yazan parça onu sök ve bak sağlam mı tabi contalarına ve somunlarına dikkat ederek.
    3)buji sağlam mı?kontrol et muhakkak NGK buji olsun.Buji başlığın sağlam mı?
    4)motor devirlenip tork yaratıyor mu yoksa gazı verdiğinde isteksizce mi çalışıyor onu anlamak lazım?bunun için motor boştaykençalıştırıp arka sehpada gaz ver bir devirden sonra dırtlama mı yapıyor yoksa normal gaz yiyiyor mu?
    5)benzin otomatiğinden emme manifoltu arasında bir hortum var ince o delinip yırtılmış olabilir uzerinde plastik bir T var diğer ucu karbüratöre gidiyor ona bak delinmişse hava kaçıracağı için emme yapamaz ve benzin yeterince gelmez.
    6)Benzin pompası filtresi hortumları ne durumda onları kontrol et ve çekişten düşmesi bir anda mı oldu zamanla mı yavaş yavaş oldu bunu söyle .ha bir de muhakkak iyi bir kalite yağ koy motora malum hava cehennem gibi sıkışma şişme yapabilir bu cihazlar.Kendine ve motoruna iyi etrafına çok iyi bak.Bol şans

bence yagi bitmistir yagina bak

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    km kaçta? rodaj devresinde motoru sağır etmiş olmayasın
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

foreveryoung1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF250
    kaç km de dostum bu motor avans ayarına baktır istersen benzin hava ayarı bozulmuş olabilir havalar çok değişken bu aralar o yüzden olabilir......
    [B]lastiği yakkkkk ruhunu değilllll[/B]

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Techseen_honda dogru solemiş.Motor devirlendikten sonra mı şişiyor.Onu deneyip bize soylersen iyi olur.Oyle daha somut bi fikir olusur kafalarda.Şimdi bi düsündüm aklıma bir sürü sey geldi walla.Farkındaysan herkes cok farklı cevaplar yazmıs.Ama ben yine şunu diyim.

Karbüratorun üst kapağını sök.Hemen altında büyük bi conta goreceksin.
    Eger o yırtılmışsa motor hem gitmez hemde benzin sarfiyatı fazla olur

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Ateşleme, buji, subap ayarı, karbüratör ayarı, hava filtresi durumu, kayış, varyatörün sağlığı bunların hepsi etkiler çekişe. Hepsi kontrolden geçmeli.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler