Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marsa Basiyorum Ancak En Ufak Tepki Yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Merhaba, dun motoru calistirirken ilk sefer de mars almadi ikincide aldi, ardindan yolda giderken 3 4 kere dusuk devirde motor durdu ama geri calistirinca calisti yola devam ettim son seferde stop etti ve bi daha calismadi. Mars veriyorum ancak hic bir tepki yok motordan en ufak ses gelmiyor. En sonunda vurdurarak calistirdik eve geri geldim. Bu sabah 2 kere denedigimde ikisinde de tekte aldi marsi, akünün bittigini sanmiyorum 5 aylik aku bujileri de cok kaliteliydi ve eski degil sizce sikinti ne olabilir. Motorum 2012 model enjeksiyonlu Hyosung GV 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bunun sebebi anlatmaya çalıştıklarından her şey olabilir düşük devirde stop etti tekrar çalıştırdım diyorsun karbüratör diyorum.
    son kez stop etti bir daha çalışmadı diyorsun kirli benzin diyorum.
    marş veriyorum ses yok tepki yok diyorsun ? mars çalışıyo ama ateşlemiyo benzin buji , marş çevirmiyor ses gelmiyor akü.
    bu arada akü var akü var yuasa en iyisidir 5 yıl derler ömrü 7 yıldır kullanıyorum sıkıntı yaratmadı bazen şarjı düşüyordu soğuk havalarda kış ayında özellikle şimdiş kendim şarj ediyorum misss.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oksijen yetersizliği olabilir. koyduğun yer rutubetli mi ? marş düğmesinin etrafına içine wd-40 sık bide

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    7 Amper aküyse soğuk havalarda böyle şirinlikler yapabilir

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    yok 10 amperlik akü ayrıca bahsettiğim problemler bir anda olmaya başladı ondan önceki gün motoru aldığım gündü satıcıyla 100 km yol yaptık en ufak sıkıntı yoktu

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    marş kömürüne baktır sorun yoksa marş taşağına baktır

mehmet1. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Armode ar125
    marş taşağı =marş rölesi

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun sebebi anlatmaya çalıştıklarından her şey olabilir düşük devirde stop etti tekrar çalıştırdım diyorsun karbüratör diyorum.
    Motorum 2012 model enjeksiyonlu Hyosung GV 250

jaglerx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda innova
    subap kayıtlardan yapabilir bu sorunla karşılastım subap kayıt çıktı sonunda ..

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    evet arkadaşlar o problemi aştıktan 2 hafta sonra şimdi de marşa bastığım da gücü yetmiyormuş gibi ateşlemeye çalışıp yapamıyor, bunu yaparken gösterge ışıkları sönüyor+ far sönüyor. Akü bitti heralde diyip söküp doldurmaya götürdüm. doldurduktan sonra geri taktım hala aynı şekilde devam ediyor. Bu arada gösterge panelindeki kırmızı FI lambası yanıyor. Motoru soğukta dışarda bırakıyorum üstünde branda olsa da bunla ilgili bir sorun olabilir mi

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Akun olmus sarj tutmuyor takviye ile dene calisir ama o akuyle devam edersen conjoktor startor yanabilir. İlk arizada rolanti sensoru arizaliymistir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu soğukta bırakırsan öyle olur. motorun marş almama sebebide önceki mesajda bahsettiğim gibi değilse 2. seçenek enjektörün tıkalı olmasıdır.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)