Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

patlama sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Üstadlar acemiden bir soru daha çok olduk ama kusura bakmayın.2.vitesde yüksek devirdeyken kurusıkı patlatır gibi ses çıktı dün sabah noluyo len dedim irkildim birden dengemi kaybediodum az daha. Babam motosikletten analamaz ama arabayı söker toplar ona göre karbüratöre pislik kaçmıştır ondan yapabilir dio. Bana hiç öyle gelmedi birkaç defa bu sesi duydum neden olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ateşleme düzensizliği..

O bahsettiğin sesi çıkarabilmek için millet motoru yığdırıp kontak kapatıp açıyor aslında :D
    AKIN17 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ateş ediyo işte daha ne istiyosun
    AKIN17 bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Benzinde su var..

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun içinde yanması gereken benzin yanmayıp egzozda yanmış. Yani ateşleme atlamış bi şekilde.
    Bujilerle buji kafalarını kontrolle başlayabilirsin. Yine yaparsa bobinler de kontrol edilebilir. Belki alternatör/konjektör falan arızalıysa yüksek devirlerde ateşleme için akım yetmiyordur. Farlar sönükleşiyor mu gaz verip çekince?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı planet58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinde su var..
    Galiba bu cevap doğruydu yada benzinde pislik vardı depoyu boşalttım rolantide motor durana kadar çalıştırdım yeni benzin doldurdum şu anda yapmıyor. Bir diğer konuda ben depo sıfırlanmadan 3 farklı istasyondan benzin almıştım. Daha acemilik motor ne kadar gider tahmin edemediğim için uzun yol yaptım yol boynca 2.çizgiye geldikçe en yakın istasyondan benzin almıştım yolda kalmamak için bundan dolayıda olurmu.
    Thermosifon bunu beğendi.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba bu cevap doğruydu yada benzinde pislik vardı depoyu boşalttım rolantide motor durana kadar çalıştırdım yeni benzin doldurdum şu anda yapmıyor. Bir diğer konuda ben depo sıfırlanmadan 3 farklı istasyondan benzin almıştım. Daha acemilik motor ne kadar gider tahmin edemediğim için uzun yol yaptım yol boynca 2.çizgiye geldikçe en yakın istasyondan benzin almıştım yolda kalmamak için bundan dolayıda olurmu.
    Rolanti de motor durana kadar çalıştırdım derken benzin tamamen bitene kadar şeklinde anladım doğru mudur ? Eğer bu şekil de yaptıysanız buda bir hata ve zararı var motora bilginiz olsun.Deponun dibin de biriken benzin de depodan ve benzinden kaynaklı daima tortu vardır ve bu tortuyu da çekmiş bulunursunuz bu şekilde.Birçok insan hatta benzinciye dahi sorsanız asla benzin tamamen bitene kadar bekleme der.Bu işlemin en sağlıklı yolu depoyu tamamen hortum ile boşaltırsınız ardından benzin flitrenizi değiştirirsiniz ve depoyu fullersiniz ardından çalıştırmanız gerekir benim bildiğim budur yalnışım varsa düzeltin arkadaşlar Bu patlama sesi benden de geliyor filitre benzin vs değil alenen subap ayarı benımkısı mesela sanki bunu yazmıştım da size ama göremedim yorumu

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti de motor durana kadar çalıştırdım derken benzin tamamen bitene kadar şeklinde anladım doğru mudur ? Eğer bu şekil de yaptıysanız buda bir hata ve zararı var motora bilginiz olsun.Deponun dibin de biriken benzin de depodan ve benzinden kaynaklı daima tortu vardır ve bu tortuyu da çekmiş bulunursunuz bu şekilde.Birçok insan hatta benzinciye dahi sorsanız asla benzin tamamen bitene kadar bekleme der.Bu işlemin en sağlıklı yolu depoyu tamamen hortum ile boşaltırsınız ardından benzin flitrenizi değiştirirsiniz ve depoyu fullersiniz ardından çalıştırmanız gerekir benim bildiğim budur yalnışım varsa düzeltin arkadaşlar Bu patlama sesi benden de geliyor filitre benzin vs değil alenen subap ayarı benımkısı mesela sanki bunu yazmıştım da size ama göremedim yorumu
    farklı birşey sorucam bu yakıt sistemlerini temzilemek için katılar var motulun olsu wurt un olsun birçok markanın var bunlar kullanılmalımı işe yarıyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı birşey sorucam bu yakıt sistemlerini temizlemek için katılar var motulun olsun wurt un olsun birçok markanın var bunlar kullanılmalımı işe yarıyor mu?

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı birşey sorucam bu yakıt sistemlerini temzilemek için katılar var motulun olsu wurt un olsun birçok markanın var bunlar kullanılmalımı işe yarıyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

farklı birşey sorucam bu yakıt sistemlerini temizlemek için katılar var motulun olsun wurt un olsun birçok markanın var bunlar kullanılmalımı işe yarıyor mu?
    Enjeksiyonlu motorların bazıların da enjektör temizleyici kullanan arkadaşlar oldu çevremden fakat pek faydasını görmediklerini söylediler ve bu maddeler aşındırıyormuş da motoru buda kötü tabiki. Ama doğrudan marka veya satıcı olarak sorarsanız kendilerine asla zararı yoktur çünkü ürünü satması gerekmektedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)