Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ramzey 125t-22 kullanan ve merak edenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    arkadaşlar hepinize selamlar. ramzeyin bu modelini yaklaşık alarak 1,5 ay önce satın aldım. model olarak hoşuma gitti. birde kanuni hussar ile aynı fakat;
    hussar 2450 ytl
    ramzey 1830 ytl.
    şu anda motor 600 kmde
    ramzeyi tercik etmemim nedeni türk firması olması.ve servis agının yaygın olması idi.

güzel yönleri

seri ve rahat kullanımı var. iki kişi rahat binebiliyorum. ayrıca benim motorum kırmızı renkte. gören herkez hayran kalıyor.

yaşadıgım olumsuzluklar ise
    motoru teslim almadan önce servis gelip çalıştırmış. ve denemiş. birde ben kontrol ettigimde arka sinyaller çalışmıyordu. ayrıca korna çalışmıyordu. servise gittim sorunu geçici olarak hallettiler.

ili hafta önce yani 360 kmde kardeşim motorun arka sag amatisörünün vidasının olmadıgını ve yatafından çıkmış oldugunu farketmiş. inceledigimde motorun sele altında duran yakıt deposunda benzin sızdırdıgını farkettim. o kadar aramama ragmen bulamadım. ayrıca koltuk altında bulunan kuyruk kaportası birleşim yerinden patlamış. servise götürdügümde servis motoru inceledi ve söktü arka kısmını. depo üzerine yerleştirilen benzin şamandırasının hatalı montaj sonucu kırıldıgını ve üzerini kapatan kuyruk granajını kastırıp patlattıgını ve sızıntının nedeninin hatalı montajdan kaynaklanan şamandıradan oldugunu söyledi. elime bir hatalı parça istek formu verip doldurtturdu. bunu fabrikaya faksladılar. çıkan amatisörü yerine monta edip çalışmayan korna ve sinyallerimide çalıştırıp eve döndüm. kırık şamandırayı yapıştırdılar idareten. yenisi gelene kadar. işim oldugu için servise haftada bir ugrayabiliyordum. geçen hafta hem parçaların geldigini kontrol etmek hemde 500 km bakım için servise gittim ancak parçalar gelmemiş. motorun yagı degişti ve hava filtresi temizlendi 15 ytl ödedim.

pazar günü eve gelirken km halatı kırıldı. p.tesi servise gittim ama servis gösterge panelinin ve km halatının garantiye girmedigini ısrarla söyledi. oysa garanti belgesinde böyle bişey yazmıyordu. aksine motorun bütün parçalarının garanti kapsamında oldugu yazıyordu. 5 ytl parça 5 ytl de işçilik ödeyip servisten ayrıldım. tabi garanti belgesinin arkasına yapılan işlemi ve alınan ücreti yazdırıp kaşelettim. aynı gün ramzeye bir yazı yazdım. sorunlarım ile ilgili. ancak hala cvp alamdım. 30 iş günü goldugu taktirde tüketici mahkemesine gidecegim. bakalım tavır ve davranışları ne olacak. olumlu yada olumsuz bu topikte sizleri bilgilendirecegim. bu modeli kullanan arkadaşlardan bu ve benzeri sorun yaşayan varsa yazsınlar lütfen.

arkadaşlar resmi büyük oldugu için yükleyemedim linki veriyorum

http://www.ramzeymoped.com/index_1.asp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    ramzeyler çok araızalı bendede ramzey kimseye tavsiye etmem zatende değiştirmeyi düşünüyorum

Siteleri de kotu

Bir webmaster olarak web sitelerininde cok kotu oldugunu belirtmek istedim. Evet bir kac kisiye sordum, almış olmalarına rağmen tavsiye etmediler. Her motor firması gibi ramzey de uzakdoğudan getirip burada monte ediyor. Ama işçilik o kadar kotu ki, motorlar kısa sürede sorun cıkarıyor firmanın sorunlarında eklenince çile bülbülüm çile...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar bende 2 tane var. Motorların kalitesine bir şey demiyorum, çünkü bence emsallerine göre oldukça iyi ve performanslılar. Benim bu konudaki şikayetim firmanın kendisinden kaynaklanıyor. Ellerinde getirdikleri motorların yedek parçası yok (örnek chopper'im için 1 aydır benzin deposu bekliyorum). Beni sürekli oyalamaya çalışıyor firma. Ama kısa bir süre içinde sorunum çözülmezsa mahkemeye gideceğim. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim: Sattıkları ürünler iyi, ama firmanın duyarsızlığı nedeniyle alıcılar sorun yaşıyor. Bu anlamda ben de Ramzey marka ürünü (sırf firmanın ürünün arkasında durmaması ve yedek parça sağlamadığı için) TAVSİYE ETMİYORUM. Selamlar.

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    arkadaslar benimde ramzeyem var 1300 km de ve suana kadar hic problem yasamadim 1 kere dikizim kirildi . . ve sol camurlugum kirildi . ayni gün telefonla siparis ettim ve öbürgün parcalar geldi. fakat tanidigim oldugu icin. servis konusunda haklisiniz. bircok motosiklet saticisi ramzeyi parcasi bulunmudigindan
    bayilik almio. ama diger markalardan daha iyi oldugunu biliyorum. sadece parca sikintisi var

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    ben ramzey i kimseye tavsiye bir ara bende kullandım 1254 çift silindir vitesli ama scooteride arkadaşta var kullandım rahat,geniş,oruraklı,güzel hoş bir tipi var bence sadece oto vites olduğu için scoterler ilk binişte çalıştırırken bir gaz verdim alıştık vitesliye birden fırladı çok seri motor

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    arkadaşlar zaten bu markayı tercik etmemim nedeni digerlerine nazaran daha kaliteli oluşuydu. ancak montaj hatasından kaynaklanan bir sorunumdan dolayı hala parça bekliyorum. önümüzdeki yıl başka bir motor alacagım ama bunun ismi ramzey asla olmayacak. firmaya mail gönderdim ama tenezzül edip cevap bile yazmadılar. servis mutlaka hallolacak diyo ama bu işin sonu mahkeme ve kötü reklam olacagı kanaatindeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler