Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karbitatör atık borusundan benzin damlıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    arkadaşlar merhaba benim şöyle bi sorunum var resimdede görüldüğü gibi karbüratör tahliye hortumundan benzin damlıyor hortumun ucundaki vida sıkılı ustama götürdüm oda vidayı çıkarttı kompresor ile temizledi orayı tekrar taktı yine yaparsa karbüratör değişecek masrafı yaklaşık 70-80 tl civarı tutar dedi o temizledikten sonra daha çok akmaya başladı başka bir çözümü var mı karbüratörü değiştirmelimiyim sizce? Motorum mondial 100 ukh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Geçmiş olsun abicim benimde böyle bir sorunum vardı,karbüratör değişti sorun devam etti,sonra depoda yan yattığı için paslanma yapabilir bu yüzdende olur denildi,depo değişti sorun devam etti.Benzin filtresi çok kirliymiş benzin filtresi değişti ve sorun tamamen ortadan kalktı.Benzin filtresine bak,Eğer kirliyse değiştir,benim gibi durduk yere motoru yenileme

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    Alıntı cico06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abicim benimde böyle bir sorunum vardı,karbüratör değişti sorun devam etti,sonra depoda yan yattığı için paslanma yapabilir bu yüzdende olur denildi,depo değişti sorun devam etti.Benzin filtresi çok kirliymiş benzin filtresi değişti ve sorun tamamen ortadan kalktı.Benzin filtresine bak,Eğer kirliyse değiştir,benim gibi durduk yere motoru yenileme
    :D Ne yaptın abi sen motoru yenilemişsin. bakayım bi benzin filtresine

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    O hortum karbüratörde biriken pisliği tahliye etmek için,vida gevşetilince benzin ile birlikte pislik boşalır
    cico sen neler yazmışsın böyle,nasıl bir ustaya denk geldiysen artık

Hortumun ucuna sızdırmayı önleyecek birşey sokabilirsin,yada hortumu katlayıp cırt sık yada kelepçe,
    Filtre nereee gördüğümüz hortum nere,biraz daha beyin cimnastiği
    Bunun çözümü bu kadar zor olmamalı

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Evet çok şerefsiz bir ustadır kendisi,saygıyla anıyorum burdan

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    Yani dediğin gibi o hortumu kapatsak bi zararı olmaz mı? Ona gore kapatayım direk uğraşmadan ayda 1 kere vidayı çıkartır pislik varsa akıtırım olur mu?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    tabii olur,istersen akvaryum hortumlarının vanalı tıpaları var istersen onlardan tak,tam o hortuma göre

kardeşim karbiratörün içinde şamandra var fazla benzin aldığı için ordan atıyor
    ilk çalışmada gazda yemez buji patlakmış gibi çalışır
    karbiratörü söküp içini aç 2 adet bir birine bağlı olan sıyah renkli plastik malzeme var onu aşşığıya doğru çok azmir sey (milim milim) bastır bük

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Hortumu kapatmayın. Muhtemelen ya şamandıranın ayarı bozulmuştur ya da benzin girişini kapatıp açan pimin ucundaki elastik kısım aşınmış görevini yapamaz hale gelmiştir. 10-15 liraya tamir kitleri varken hava tutup sorunun geçeceğini sanan ustayı değiştirerek başlayın işe

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Bendende aynı sorun oldu. Karbiratörü söküp temizlediler şuan yok şamandıra ile ilgili olabilir. Pek büyütmeyin benimki musluk gibi akıyordu

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörün yenisi 30-40TL,

tamir kiti 7-8TL (contalar, jetler, saçamdıra vs)

Temizletmeye kalksan bozarlar bir de en az 30-40tl alırlar. Ayarını da yapmadan yollarlar. Motor stop eder veya boğulur.

En iyisi www.mondialyp.com 'dan fiyatına bakıp bir internet mağazasından yenisini sipariş etmen.

Arkadaşlar sorunu açıklamış, karbüratör şamandırası pislikten ötürü sıkışmıştır ya da şamandıra deliği tam kapatamıyordur. Karbüratör temizlenince sorun gider ama sen gel beni dinle al yeni karbüratör ayarla keyfine bak.

Hatta karbüratör manifoldunu da değiştir. o da 3-5TL bir şey.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yahu şamandıra ayarı bozuk takılı kalıyor fazla gelen benzini atıyor , yazıp çizmeyin . Değişecel olursa da 50- 60 tl burda karbüratörler

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün yenisi 30-40TL,

tamir kiti 7-8TL (contalar, jetler, saçamdıra vs)

Temizletmeye kalksan bozarlar bir de en az 30-40tl alırlar. Ayarını da yapmadan yollarlar. Motor stop eder veya boğulur.

En iyisi www.mondialyp.com 'dan fiyatına bakıp bir internet mağazasından yenisini sipariş etmen.

Arkadaşlar sorunu açıklamış, karbüratör şamandırası pislikten ötürü sıkışmıştır ya da şamandıra deliği tam kapatamıyordur. Karbüratör temizlenince sorun gider ama sen gel beni dinle al yeni karbüratör ayarla keyfine bak.

Hatta karbüratör manifoldunu da değiştir. o da 3-5TL bir şey.
    Şimdi mondilyp'den baktım 58,74 TL karbüratör komple. Burdan alındığı zaman kargo falan ödeniyomu gelen servise? hiç parça almadımda burdan yoksa direk gidip servisten alabiliyomuyuz bu fiyatı ödeyip bide gidip mondialin kendi yetkili servisine soracağım bakalım orası kaç para diyor karbüratörü oda çok derse dediğiniz gibi burdan alırım ya kendim yaparım montajını yada ustaya 10 tlye falan yaparsa montajı yaptırırım şuanda benzin vanasını kapatıyorum motoru çalıştıracağım zaman açıyorum o şekilde akıtmıyo ama geçen bi akşam açık unutmuşum bi indim akıtıyo yine. Bide arkadaşlar ben motorun yağını en son 07.09.2015 de değiştirdim yani yaklaşık 3 ay oldu ben normalde 2 ayda bir değiştirecektim fakat ustaya gittim yağını değiştirelim mi dedim baktı koyduğumuz gibi duruyo hiç gerek yok dedi yağı kontrol ediyorum sadece 1 diş eksilmiş yağı rutin olarak kaç ayda bir değiştirmemi tavsiye edersiniz siz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler