Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sıkıştırma oranı düşürme

Motovento
    REKLAM ALANI

bu kapak 100
    buda 150 kapak piston hala vuruyor
    bunla taslama yapabilirmiyim vuran yerleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

En iyi bu freze capak alma başlıkları ile o işi yaparsın

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ben de benzer bir dertten muzdariptim ama şu şekilde çözdük;
    önce tek kat bakır contayla denedik krom saplamalarla sıkmamıza rağmen conta patladı ama çekiş acayip bişey olmuştu. Ha motoru 210cc değil, bloğu tornalatıp 250cc krankı ve yanılmıyorsam 70mm silindirle değiştirdik. Strok daha uzun olduğu için devir fazlasıyla düştü, ön dişliyi yine yanılmıyorsam 14ten 17ye çıkardık arkayı da orjinalinden(sanırım 48 xtreme max işte ) 32ye indirdik, Buna rağmen 3. viteste dahi düşük devirde patinaj atıyordu, yag soğukken ya da ömrünü bitirmesine yakın (2 hafta max) debriyaj kaçırıyordu. (haydaa çok uzadı yazı sorry) sonra baktık ki patlayan conrtaların haddi hesabı yok, arasında telli kilingirit olan altı da üstü de bakır olan patlama odasına denk gelen yeri değişik bi teknikle -orjinal contalardaki gibi- değişik bir metalle kaplanmış conta yaptırdık (kaça diye sorma çok tuttu ) Bu bizim kapağa 4.5 5mm kadar bi yükselme sağladı. Biz yine de işi garantiye alalım yine sorun olmasın diye üst kapağın içine frezeyle oyuklar açtık, yani yanma odasını azıcık da olsa büyütmüş olduk. Şimdi performans ilk hayvansı haline göre biraz daha az ama ısınmasıyla daha kullanılır hale geldi. Tabi bunların yanında egzosu komple düz boru haline getiridik katalizör falan kalmadı. Son susturucuyu da ameliyat ediğ çok gürültü çıkarmadan daha rahat gaz çıkışının olmasını sağladık. Bunu yapmamızın üstünden 2 yıl kadar zaman geçti hala sıkıntısız çalışıyor motor. Tabi daha çok çok şey var yaptığım ama burdan yazmakla anlatmak zor, eğer fikrimi sorarsan, bence bu çin malı motorlara bir motor parası daha döküp uğraşmaya değmez.

not: düşük ve kuralsız cümleler için kusura bakmayın fazla klorun yan etkisi
    edit: vurma olayı bende de olduydu taşlamayla geçirmek zor çünkü ısındığında genleşme katsayıları farklı olan metaller barınıdıyor. Çok kez sök tak yapman gerekebilir kalın telli kilingiritli conta kesin çözüm oldu bende

Ust kapagi simdi actim deyec cok az bir yer vardi tasladim taktim ses te degisen bir sey yok ayni ses

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)