Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Can sıkıcı bir durum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    merhaba arkadaşlar karterdeki yağ tıpasının yuvasını bozdum.

yaklaşık 1 ay kadar önce cbf 150 aldım (sahibinden) 2011 model. yağ yakma problemleri varmış onuda bu forumda öğrendim zaten.

şimdi böyle bir sorun varken kontrol etmeden yola çıkılmıyor bende sürekli kontrol ettim ama yağ çubuğu hep ortada gösteriyordu

dedim yağı boşaltayımda ölçeyim (iyi halt ettim) yaklaşık 15 km yoldan sonra motor sıcakken (yağ incelsin süzülsün diye) aldım bir kap

boşalttım herşey normal yağda normal çıktı çok sevinmiştim gel gelelim tıpayı kapattım çevirdim çevirdim sıkılmıyor yalama olmuş.

sonra tekrar boşalttım ve baktım ki tıpa değim yuvasında ki dişler dökülüyor sorunum bu.

şimdi tıpaya teflon sardım biraz sıktı ama zorlamadım. bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım yada fikir istiyorum.

moralim çok bozuk. hepinize iyi pazarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yeni diş açtırmanız lazım sanırım

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kılavuz ile diş açılması gerek. Geçmiş olsun canını sıkma herşeyin bir çözümü vardır. Hayırlı pazarlar olsun

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir buyuk boy tipa ve yeni klavuz, merak etme hal olur.

Motosikleti
    Biraz araştırdım tornacı bir akadaşım var onada danıştım motoru sök parçayı getir dedi

diğer türlu yani motoru indirmeden yapılır mı ki? hatta sanayide bir ustayada gittim onun deiğide

çok basit bişey p. tesi getir hallederim dedi. yeni dişe yeni tıpa lazım artı kılavuz saldığı zaman karterden çıkacak olan demir talaşı motorun içine giderse nasıl temizlerim?

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    hiç canını sıkma gayet doğal bu tip şeyler olur belliki senden önceki sahibi torkunda sıkmamış ve diş kaptırmış özensiz davranmış hal böyle olunca olan sana olmuş sen zaten yapabilileceğini yapmışsın gerisi ehil kişilere kalmış en yakın oto sayiye gider halledersin yağ değitiren yağcılara sor yardımcı olurlar muhakkak çözülmecek bir durum yok
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım tornacı bir akadaşım var onada danıştım motoru sök parçayı getir dedi

diğer türlu yani motoru indirmeden yapılır mı ki? hatta sanayide bir ustayada gittim onun deiğide

çok basit bişey p. tesi getir hallederim dedi. yeni dişe yeni tıpa lazım artı kılavuz saldığı zaman karterden çıkacak olan demir talaşı motorun içine giderse nasıl temizlerim?
    Kılavuz açarken karterden içeri gitmez merak etme. Dişlilerin arasında kalır . Çok basit korkulacak bir şey yok usta işini bilir.
    scorpions_59 bunu beğendi.

Motosikleti
    çok sağolun cvplar için.

yarın kılavuz ile hallolur sanırım. birde tapa vidasını nasıl bulurum yani orjhinalini buldum var ama

sonuçta yuva büyüyecek bi numara daha büyüğü varmıdır aynı civatanın
    olacak olacak...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    orjinali unut yeni açılacak yuvaya göre tapa uydurursun somun uzun gelirse kestir 5- 10 tane
    al yedekte kalsın bakır pul atmayı unutma daha sorun varsa cevap burda
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinali unut yeni açılacak yuvaya göre tapa uydurursun somun uzun gelirse kestir 5- 10 tane
    al yedekte kalsın bakır pul atmayı unutma daha sorun varsa cevap burda

sağolasın dostum çok sorum var ama sürekli konu açmak yada konuyu uzatmak istemiyorum.

bu forumdan çok şey öğrendim teşekkür ederim.
    olacak olacak...

Oraya yeni dis acilir eski vidayida yerine takabilirsin orjinali gibi olur merak etme. tornacilar yapar. Ama motorun sokulmesi gerek .

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yahu ne motor sokulmesi, adam egilecek altina el tipi bi kilavuzla fıtı fıtı buyutecek dişi. Abartmayin. Atla git sen motorunla. Sanayide 2 usta gez. Tornacilar halleder. En kötü heli-coil atarlar. 20 tl ye çıkarsın.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yarin akşamüstü için anlaştık bir ustayla. Halledelim sonuç yazarim teşekkür ederim

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motoru sök getir diyen ustayla iletişimini kes.
    oguzhan6161 ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motoru sök deyen ustayla işim olmaz bundan sonra sanırım.

JAWA 15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1968 JAWA 250 Classic - 2014 MONDİAL 180 Z ONE
    Yalama olan yere kılavuzla diş açılacak açılan dişe göre çelik yay takılıyor ve sizin yağ tapası gene aynı yere takılıyor yani tapayı büyütmeye gerek kalmıyor ayrıca motoru filan sökmeye gerek yok üzerinde yapılır canınızı sıkmaya gerek yok basit bir tornacı yapabilir

Motosikleti
    Teşekkür ederim cvp icin yarın akşam belli olur

Hocam senin işin çok basit ben daha evvel otomobil karbüratörüne kılavuz açtım. Korkulacak telaş yapacak birşey yok 15 20 liralık bir mevzu senin işin. Motorunu sakın sökme ! Usta motorunu sök diyorsa o işin kolayına kaçmak istiyor ya da anlamıyordur. Tornacılar bu işi hemen çözer. Basir bir kılavuz açılacak.

scorpions_59 ve yüksel66 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin işin çok basit ben daha evvel otomobil karbüratörüne kılavuz açtım. Korkulacak telaş yapacak birşey yok 15 20 liralık bir mevzu senin işin. Motorunu sakın sökme ! Usta motorunu sök diyorsa o işin kolayına kaçmak istiyor ya da anlamıyordur. Tornacılar bu işi hemen çözer. Basir bir kılavuz açılacak.

http://www.sandvik.coromant.com/Site...p-overview.png
    evet dostum sağol cevapların için. ben parasında değilim zaten temiz işçilik yapacak usta zor bulunuyor sıkıntı orada.

resimlerdeki kılavuzların videolarınıda izledim çok var.

buluduğum yerde (çorlu) usta aradım sordum birkaç kişi yamaha dedi motorum cbf. honda bayi servis iyi değil dediler bende gittim yamaha servisine sübap ayarı için ama hiç memnun kalmadım aytar yapıldı motordan duymadığım sesler geliyor şuan uzatmayayım herkez ellemeye çalışıyor.

benim merak ettiğim motor sökülmeden kılavuzla diş açtığımız zaman o çıkan demir talaşları temizlemek nasıl olacak ve birkaç cevap aldım.

motorumu seviyorum ufacık bir sorun olduğunda canım sıkılıyor yoksa yazdığımız konuştuğumuz gene aynı (yani forum dışındada)

her kafadan bişeyler çıkıyor. honda çorlu bayiini aradaım onlarda kılavuzla diş açtır dedi hatta deyen adam yamaha servisinden hondaya transfer olmuş biri. falan filan herkezde usta değil ki kendi sorununu çözsün 200 tl tutar diyen var (mantıken yanlış bana göre) sabırsızım sabah ola hayrola bu işi çözmem lazım bayramda bulgaristan yolcusuyum kısmetse..
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    olacak olacak...

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dostum sağol cevapların için. ben parasında değilim zaten temiz işçilik yapacak usta zor bulunuyor sıkıntı orada.

resimlerdeki kılavuzların videolarınıda izledim çok var.

buluduğum yerde (çorlu) usta aradım sordum birkaç kişi yamaha dedi motorum cbf. honda bayi servis iyi değil dediler bende gittim yamaha servisine sübap ayarı için ama hiç memnun kalmadım aytar yapıldı motordan duymadığım sesler geliyor şuan uzatmayayım herkez ellemeye çalışıyor.

benim merak ettiğim motor sökülmeden kılavuzla diş açtığımız zaman o çıkan demir talaşları temizlemek nasıl olacak ve birkaç cevap aldım.

motorumu seviyorum ufacık bir sorun olduğunda canım sıkılıyor yoksa yazdığımız konuştuğumuz gene aynı (yani forum dışındada)

her kafadan bişeyler çıkıyor. honda çorlu bayiini aradaım onlarda kılavuzla diş açtır dedi hatta deyen adam yamaha servisinden hondaya transfer olmuş biri. falan filan herkezde usta değil ki kendi sorununu çözsün 200 tl tutar diyen var (mantıken yanlış bana göre) sabırsızım sabah ola hayrola bu işi çözmem lazım bayramda bulgaristan yolcusuyum kısmetse..
    Sıkma canını herşeyin bir çözümü vardır. Bunlar basit konular. Kılavuz açılırken çıkan talaş karter içine girmez kılavuz açılırken dışarı atar. Yani kılavuzun dişlilerin arasında kalır. Onlar problem değil sıkma canını. İşini yaptırmak istiyorsan sabahın en erken saatinde git. O saatte kimse olmaz ve ustanın kafası rahat olur. Hayatta hiç bir şeye üzülme arkadaşım. İnan canını sıktığına değmez.
    scorpions_59 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)