Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karterin yalama olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    ARKADAŞLAR HONDA CB 125 E KARTER YALAMA OLDU AVCILARDA Bİ SERVİSE GİTTİM MOTORUN RESMEN AAA.... YANİ 4 GÜNDÜR MOTORSUZ GEZDİM SİNİRLERİM TEPEME ÇIKTI Bİ GİDİYORUM YAPTIK DEYİP VERİYORLAR BU SEFER MARŞ DİNAMOSU BOZULMUŞ ÜSTELİK YAĞ KAÇIRMASIDA YAPILMAMIŞ Bİ GÜN GİDİYORUM MARŞI YAPIP SİNYALİ KIRMIŞLAR ÇILDIRACAM YA Bİ YAĞ TAPASI İÇİN BLOK MU ALALIM SİMDİ MOTORUN HERŞEYİ YAPILDI AMA ISININCA İNCE İNCE AKITIYOR YİNE NE YAPMAM LAZIM BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Motoru başka ustaya götür.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Benim yan tapayı tamircinin çırağı yalama etti.. TEFLON'u sardık, yan tapa YASAKLANDI, alttaki tapadan devam ettik..
    Yağı boşaltıp-temizleyip bekleme şansınız varsa başka çözümler de bulunur tornacıya gitmeden..

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Karter yalama olduğunda yapılacak en güzel şey, bir büyük somun takımına geçmek. Bunu araştırırsan bulabilirsin, yani kullandığın somun 14'lük ise 15'lik veya 16'lığa geçiyorsun, hiç kaynak-torna işlemine girmiyor makine. bunu da yine sanayide işi bilen bir usta ile yapabilirsin

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Ya tornaci yapmış ama içine etmiş motorun yine kaçırıyor alt tapayi iptal etsem başka nerden yağ boşaltırım ?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı Stanbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tornaci yapmış ama içine etmiş motorun yine kaçırıyor alt tapayi iptal etsem başka nerden yağ boşaltırım ?
    İptal edemezsin,bir üst metrik diş çektirmelisin,ama ince diş olsun
    Belliki kalın diş çekilmiş bu yüzden sızıntı yapar,fazla sıkarsanız tekrar yalama olur
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    tamam ben simdi tornacıya gidip şunu mu diyim ince diş ve bir üst metrik çekilecek doğru mudur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Arkadaşlar sonuç olarak servis motorun içine etmiş bloğu catlatip geri vermiş şu hale bak yeni blok parası kaçtı bana Allah belasını versin böyle servisin verdiğim para haram olsun ya

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    dostum blok falan değişmek zor işler. ruhsata işlemeside var onun. motor numarası var üstünde. astarı yüzünü geçer.
    çatlak yer aluminyum kaynağı ile kaynatılır, çok çok basit bir şey.
    tek sorun sökülmesi lazım. aslında oda basit birşey. ama haybiye biraz paran gidecek.
    tabi sen kaynakçılara gene sor sökmeden olur mu diye ? çok düşük bir ihtimal ama belki yaparlar sökmeden. ama en güzel söküpte yaptırman.
    bu arada gittiğin motosiklet ustasının eli çok ağırmış. şahsen kendi motorumun karter tapasını 40 kezden fazla sıktım. halen ilk günkü gibi ne yalama oldu ne çatladı. 20 newton sıkma kuvveti var tapaların. öyle güç denemesi yapmamak lazım ama eli sert adama düştünmü karteride yalama yapar hatta tapayı bile kopartır
    takma kafana söktür parçayı. doğru kaynakçıya. 10 dakikalık işi var. çatlak yeri kaynattır. baktın yalama ise düzgün ekseni kaçmadan birde diş çektir.
    dediğim gibi tek sorun söküp takmak.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Alimünyum kaynak ile yapıldı motor ÇATALCA da bir USTA yaptı on numara 10 bin gezdim su an bi sıkıntı cıkarmadı Allah razı olsun adamdan bide beylikdüzünde 212 moto diye bi yer var orası söktü taktı mis gibi reklam gibi olmasında adam harbiden aldığı para helal olsun yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)