Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yüksek Devirde Kesilme Problemi...Acil!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    FKIZILKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 - Honda CB600 F Hornet
    Arkadaşlar motoru servise götürdüm. Götürmeden önce farlarda bir problem oldu yanmamaya başladı. Farı röleyi direk bağlayıp kısa ayarda uzun far yanmak suretiyle(alt far) sözde çözdüler ben adamları pek tutmadığım için daha fazla kurcalatmadım. Kesilme işine gelince de usta elektrik problemi olabileceğini söyledi farı yaptıktan sonra hava filtresini temizledi,yağladı ve genel bir kontrol sonrasında motoru denemeye çıktı ve kesilme gibi bir problem olmadığını söyledi. Servisten çıktım denedim sıkıntı yoktu ama şimdi tekrar başladı
    Şimdi motorda ki sıkıntıya mı yanayım servisin dahi motoru yapamadığına mı karar veremedim???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cumali ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Merhaba.

Öncelikle Geçmiş Olsun.

Arkadaşlarında söylediği gibi.

1: Ayaklık müşürü.
    2: Akü Kutup Başlıkları (2 kez ayrı ayrı motorlarda yaşadım)
    3: Yakıt hattında kırılma sıkışma.
    4: Devrilme sensörü eğilmiş olabilir. (Motosiklet düştüğünde stop eden sensör anlık stop edip çalışıyor)
    5: ECM soketlerini vd 40 ile temizleyin.

Muhtemelen basit bir arızadır yukarıdaki işlemleri sırası ile uygularsanız kendiniz bile çözersiniz.
    akif70 ve FKIZILKAYA bunu beğendiler.

Motosikleti
    txsas gs 200
    slm sizin sorununuz beyin de aynısı benim başıma da geldi elektirik kesmesinden oluyor.Beyin ve okuyucuyu kontrol et giderken yolda en can alıcı gazında 7,8,9,10 bin devirlerde kesme yapabilir çok can sıkıntısı olur beyin iyice bozuldumu 2,3,4 bin arası devirden sonra gaz yemez patlama yapar egsozdan ateş çıkarır beyin değişirse proplem kalamaz geçmiş olsun

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Söylenen her şeyi denedikten sonra buji pipolarını da kontrol etmeyi dene. 2013 hyosunglarda vardı öyle güç kesme sorunu ve sıkıntı buji pipolarında oluşan kılcal çatlamalardı.
    Cumali ALP bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum selam aşağıdaki konuyu açmıştım zamanında sende de aynı sıkıntı var gibi geldi sorun ayaklık müşürün de. Eğer doğru tahminse haber et :D

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-problemi.html
    kardeşimin dediği yere geldim
    Bi abimizin tamircisi ile görüşme neticesinde ayaklık müşürünü WD40 la temizlememi önerdi denedim ve sorun bitti.

İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.

Kazasız belasız sürüşler...
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun. En başta yapaydın ya Farlar noldu ?

Motosikleti
    Söylemiş olduğunuz ilk seçenekten kaynaklandığı anlaşılmış oldu motosiklet aspirini WD40 la temizlik yapınca çözüldü problem. Teşekkür ederim.
    Merhaba.

Öncelikle Geçmiş Olsun.

Arkadaşlarında söylediği gibi.

1: Ayaklık müşürü.
    2: Akü Kutup Başlıkları (2 kez ayrı ayrı motorlarda yaşadım)
    3: Yakıt hattında kırılma sıkışma.
    4: Devrilme sensörü eğilmiş olabilir. (Motosiklet düştüğünde stop eden sensör anlık stop edip çalışıyor)
    5: ECM soketlerini vd 40 ile temizleyin.

Muhtemelen basit bir arızadır yukarıdaki işlemleri sırası ile uygularsanız kendiniz bile çözersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. En başta yapaydın ya Farlar noldu ?
    Sağolasın,ben ilk başta kurcalamak istemedim açıkçası artık servisten de ümidi kesince iş başa düştü ve şükür ki çözüldü.
    Farlar aynı şekilde ters yanmaya devam ediyor bizim memlekete kış geldi garaja girdi motorlar gelecek sezona bakıcaz artık.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı FKIZILKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylemiş olduğunuz ilk seçenekten kaynaklandığı anlaşılmış oldu motosiklet aspirini WD40 la temizlik yapınca çözüldü problem. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Sağolasın,ben ilk başta kurcalamak istemedim açıkçası artık servisten de ümidi kesince iş başa düştü ve şükür ki çözüldü.
    Farlar aynı şekilde ters yanmaya devam ediyor bizim memlekete kış geldi garaja girdi motorlar gelecek sezona bakıcaz artık.
    Boş konuşmuyoruz. Basitten başlamak lazımdı zaten ;)

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük olasılıkla ayaklık müşürü.
    Müşürü iptal ederek 1-2 gün dene eğer sorun müşür ise yenisini al ucuz birşey.
    ver gazı... ver çoşkuyu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)