Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial (Macit) MCT 250 Vites Atma problemi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abiler amcalar kardeşler ablalar. Lafı uzatmadan direk konuya gireyim.
    Yaklaşık 2 ay kadar bir süredir Mondial MCT 250 kullanıyorum bir tanıdığımdan hediye olarak geldi. Motorun problemi vites atması.

1. ve 2. Vitese geçirdiğimde devri birazcık yükselttiğim de yada motor kalkışı sırasında hafiften gazı açtığım anda vites kendini boşa atıyor.
    Debriyaj kolunda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak gel gelelim Vites pedalına basılı tuttuğum müddetçe vites kendini boşa atmaya çalışıyor ancak atamıyor. ayağımı pedaldan çektiğim anda bağıran ve beni çıldırtan boş vitese merhaba diyorum. 3. Vitesten 2.ye geçirmek için üstten bastığımda ayağımı çekmiyorum. O vitesin geçtiği "tık" sesini duymamla birlikte ayağımı pedaldan çekmeden yola devam ediyorum ki arada boşa atmaya çalışıp bağırıp ilerlemeye devam ediyor.
    Son olarak ta bazen 2. vites boşa atmak yerine direk vites atlayıp 3. vitese geçtiğide oluyor hafif bir bağırıntı sesiyle birlikte "tak" "tak" sesi eşliğinde 3. vitese geçtiğimi anlıyorum.

Ustama motoru götürdüğümde motorun içini açmamız gerekebilir dedi. Ancak motoru açtırmam bana pahalıya patlayabilir sorun nerede olabilir motorun tepkileri aynen anlattığım şekilde. Yağı vs hepsi gayet düzgün bir şekilde değiştirildi normal bir bakıma girdi tek sıkıntım viteste.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ustanı dinle, motoru açtır. 50 liralık masrafı bu şekilde kullanmaya devam ederek 300 lira yapabilirsin.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanı dinle, motoru açtır. 50 liralık masrafı bu şekilde kullanmaya devam ederek 300 lira yapabilirsin.
    Hocam motor zaten bana geldiğinde bu şekildeydi bu motor nerden baksan 2 yıldır bu halde sahibi tanıdık olduğu için hediye etti bende o da böyle bir problemi olduğunu biliyorduk. Muhtemelen 300 TL gibi bir tutar girecek diye korkuyorum şu an bütçem pek müsait değil ancak dişlilerdemidir yoksa motordamıdır diye düşünüyorum. Eğer sorun çarklardaysa fiyatı ucuz ancak sorun motorun içindeyse bir kere açtırdım mı bir süre misafir olarak kalıcak.
    Bu konuda daha önce tecrübesi olan yada tahminde bulunabilecek var mı ?

başka ustaya göster hacı abi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    1. Ve 2. Vitesinin gezicileri erkek ve dişi olarak aşınmış. Tırnak yuvayı tutamıyor.

Motor açılacak tek dişli bulunacak yoksa yada diğer dişlilerin durumu da iyi değilse komple değişecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)