Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Debriyaj Balatası Tanımlama / Kod / Tip / Uyum

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki en mantıklısı problem yaratmadan kullanılabilecek olanı bulmak. Yurt dışında bu motor bloğunun kullandığı balata kodunu bulup o şekilde aramak işe yaramaz mı?
    Rx3 cyclone , megelli , xmoto , ve zs177mm türevi olan neerdeyse tüm markaları didikledim, forumları karıştırdım "clutch plate /disc " vsvs , malesef, bir veiye rastlamadım.

Tek derdim tam ölçü ve bilindik markanın tesbiti yapıp, newfren yatık balatayı almak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yurt dısı sitelerde bende senin için arandım

ama denk gelemedim

sana denk geldim

CO2 nicle
    dockerengin bunu beğendi.

Geçen sene , sübab ayar değerleri için , çırpındığım sıralar , taaa uzak doğuya gitmiştim yani oturduğum yerden^^ ,şu motor bloğu dünyayı saracak ama ben halen bilgisinin peşindeyim...

Serkan ustaaaa , unutmadın umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum unuttum ben yıne onu

elımdeı balataların ölçülerine yarın bakacagım,
    Yarın aksam kesın bılgı verırım,
    Bir umut bekliyoruz reizz.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum ben 146,5 olcuyu gormemıstım,

yarın sana resımlerı ıle ekleyecegım,

o dış çaplı vardı galıba,
    ama içini Spiral UFAK JET TAŞI veya havalı taşlama ile buyutmen gerekebılır,,,

Yarın ola hayır ola...
    Carbondioxid bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/4LQO6A.jpg

Resme ekleyemedim , Tırnaktan tırnağa dışçap 146.5mm , ikinci yahut 3. paint kullanmam kusura bakmayın artık , yardımlar için teşekkür ederim Cenkito , ve Serkan usta , ölçüyü bulabildik var sayar isek, yanlı yani balataları yanal yatık olanlardan takılırsa ekstra bir tutunma faide varmıdır?

Balatanın çember çapıda 9.5mm yanakmı desem , ebadmı desem kafam sulandı artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Son ekleme , megelli ile aynı blok , bir kullanıcı Honda CBR 1000 RR 2012 ile aynı olduğunu yazmış idi, tabii malum ben ulaşamıyorum çıkık cbr1000 rr balatasına^^ , belki fikir/teyit edebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

[/COLOR]Serkan usta , unuttun sanırım
    Güzel iş çıkartmışsın öncelikle tebrik ederim

Genel olarak cevap, mümkün değil. Ancak ve ancak böyle hangi modelin kopyasıydı, hangisinin balatası uyabilirdi, bulduğun bir muhtemel çıkma balatanın ebatlarını ölçüp biçip vs, takipte olacaksın. Belki bir gün kesin emin olursun.

Ne yazıkki EBC nin tüm fren balatalarının ebatları var, oradan bişeyler çıkıyor. NGK nın buji ebatları ve kodkarı var, oradan da motordan motora bişeyler buluyoruz. DID'in sana gönderdiğim tüm dişlilerinin ebatlarını gösteren katalogları var. Honda TR de bile doğru düzgün kayıdı olmayan XL200'ün dişlilerini o şekilde tespit ettik ve y.dışından sipariş geçtik

Lakin debriyaj balatalarının öyle bir ölçü-değer tablosu yok (keşke ebc yapsaymış). Yada ben bulamadım. O yüzden cevap mümkün değil. Tek yol takip, araştırma vs, vs,... Alixepresteki satıcılar ile iletişime geç. Debriyaj balatası satanlar ile veya senin motorun parçalarını yada senin motorun üreticinin başka motorlarını satanlar ile temasa geç. Belki bulursun, bulamasan da belki hangi modelden kopyaladıklarını öğrenebilirsin.

Benim başıma gelen olay şu oldu. Bildiğin gibi bizim motor NX250 kopyası. Öncelikle NX250 debriyajı araştırırken EBC den kodunu buldum. Ancak o kod üzerine ebayde ve sahibinden de CBF/CBX250 balataları da çıktı. Tabi aynı zannettik. Tesadüfen ustanın motoru CBF250 idi ve benim motorun yanında o da dağınık vaizyetteydi. Debriyajları üst üste koyarak az bir farkla olsa da aynı olmadıklarını farkettik. Ben de NX'in debriyajı farklıdır, benimkine uyuyordur umuduyla sipariş geçtim. NX'in debriyajları geldi ve benimkiler ile aynı ebattaydı. Fakar Honda 6 tane kalın debriyaj kullanıyorken benim motorda 7 tane daha ince debriyaj varmış Uygun bir şekilde hallettik durumu. Yanlız yaylardan da ümitliydim ama Honda paketinin içinden 4 tane kısa yay çıktı, benim motorda 6 tane uzun yay. Yaylar değişmedi o yüzden.

Yani diyeceğim, ahan da kesin oldu dediğinde bile olmuyor bazen Sana kolay gelsin, yolun açık olsun. Çindekiler ile irtibatı bozma derim
    Carbondioxid, cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel iş çıkartmışsın öncelikle tebrik ederim

Genel olarak cevap, mümkün değil. Ancak ve ancak böyle hangi modelin kopyasıydı, hangisinin balatası uyabilirdi, bulduğun bir muhtemel çıkma balatanın ebatlarını ölçüp biçip vs, takipte olacaksın. Belki bir gün kesin emin olursun.

Ne yazıkki EBC nin tüm fren balatalarının ebatları var, oradan bişeyler çıkıyor. NGK nın buji ebatları ve kodkarı var, oradan da motordan motora bişeyler buluyoruz. DID'in sana gönderdiğim tüm dişlilerinin ebatlarını gösteren katalogları var. Honda TR de bile doğru düzgün kayıdı olmayan XL200'ün dişlilerini o şekilde tespit ettik ve y.dışından sipariş geçtik

Lakin debriyaj balatalarının öyle bir ölçü-değer tablosu yok (keşke ebc yapsaymış). Yada ben bulamadım. O yüzden cevap mümkün değil. Tek yol takip, araştırma vs, vs,... Alixepresteki satıcılar ile iletişime geç. Debriyaj balatası satanlar ile veya senin motorun parçalarını yada senin motorun üreticinin başka motorlarını satanlar ile temasa geç. Belki bulursun, bulamasan da belki hangi modelden kopyaladıklarını öğrenebilirsin.

Benim başıma gelen olay şu oldu. Bildiğin gibi bizim motor NX250 kopyası. Öncelikle NX250 debriyajı araştırırken EBC den kodunu buldum. Ancak o kod üzerine ebayde ve sahibinden de CBF/CBX250 balataları da çıktı. Tabi aynı zannettik. Tesadüfen ustanın motoru CBF250 idi ve benim motorun yanında o da dağınık vaizyetteydi. Debriyajları üst üste koyarak az bir farkla olsa da aynı olmadıklarını farkettik. Ben de NX'in debriyajı farklıdır, benimkine uyuyordur umuduyla sipariş geçtim. NX'in debriyajları geldi ve benimkiler ile aynı ebattaydı. Fakar Honda 6 tane kalın debriyaj kullanıyorken benim motorda 7 tane daha ince debriyaj varmış Uygun bir şekilde hallettik durumu. Yanlız yaylardan da ümitliydim ama Honda paketinin içinden 4 tane kısa yay çıktı, benim motorda 6 tane uzun yay. Yaylar değişmedi o yüzden.

Yani diyeceğim, ahan da kesin oldu dediğinde bile olmuyor bazen Sana kolay gelsin, yolun açık olsun. Çindekiler ile irtibatı bozma derim
    NC250 kopyası , ancak bende newfren ve ebc'ye baktım yoklar, olsada dediğin gibi,, uyup uymayacağı muamma, hayırlısı.

Çin'e zongişene yine mesaj attım, xmotoyoda tabii, yanıt gelmedi , neyse işte bütün mesele debriyaj ebatlarının bir sandarta oturmamaısı, ve üreticilerin ölçüleri nete yüklememesi durumu, bide şu uyar bu uyar afaki, çünkü oturduğu tasa sentil bile tam girmekte, yani toleransı düşük , yani yarım milimetre dar yad büyük olsa girmeyecek gibi, bu yüzden tam ölçü gerekiyor.

Bakalım hayırlısı, motor bloğu şuan odamda muşambanın üstünde ahali görse oyacak, geri takmaya niyetim yok, balataların renkleri değişmiş artık daha evvel söktüğümden biliyorum, yine debriyajda çeki hissetiğimde söktüğümde 3-3.2 mm idi sanırım bana gereken en az 4mm kalınlık.

Bulunduğum yer 100k nüfüslu, hyosung250 bile yok, raceler var bol miktarda tabii onlrda burada ustaya bırakmıyorlar dh büyük merkezlere götürüyorlar, dolayısı ile sökülmüş örnekler ile yada sıfır balatalar ile muayene şansım yok, buradan yazıyorum sanki millete hikaye anlatıyormuşum gibi geliyr tahmin ediyorum.

Neyse, SERKAN usta ( CBR 1000 RR 2012 ) debriyaj balatası ile , karşılaştırma yapabilirsek abii elde söküğü yahut sıfırı var ise, iş/güç yoğunsuz biliyorumda bende imkanlar dahilinde burada bilgi mahpusu/yoksunuyum durum bu.

Serkan usta 146.5 mm tırnaktan tırnağa dış çap.

Geriye KX 250 , CBR 1000 RR 2012 , Ve HYOSUNG GT250 , Balataları ile eşleştirme ölçüm kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

QUOTE=serkanADH13;3571262]dostum senın balatana uyumlu hıcbır numune yok elımde,

CBR 600 F OLMUYOR,
    cbr 250 OLMUYOR,
    gt 250 olmuyor,
    V motor xv 250 olmuyor,
    Farklı olarak cb veya RKS HİÇ OLMUYOR,[/QUOTE]

@Dockerengin Hyo'da olmuyormuş, sanıyorum sana bilgi veren 17lik versiyon kullanıyor olmalı, yahut dendiği gibi az toleransı törpülemiş olsa gerek.

Bu durumda cbr1000rr 2012 , ve Kx 250 kalıyor
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    KX debriyaj balatası 2 yıldır değiştirmedim hiç.

cbr 1000RR 'ın balatasınıda değiştirmedim o sebepten bilgim yok,

Onun dışında,

AGK DEBRİYAJ BALATASI,''Agk YBR,,CBF,,CG,,CGL Tüm debriyaj balataları standart ölçüdür,''

İÇ GÖBEK ÖLÇÜSÜ,:::::::::::::::91 MM,
    DIŞ ÇEMBER ÖLÇÜSÜ::::::::::::::110 MM,
    TIRNAKLARDAN DIŞ ÖLÇÜ::::::::::119 MM,
    TIRNAK ÇAP ÖLÇÜSÜ::::::::::::::15,5 MM,
    __________________________________________________ __________________________________________________ _______
    Yamaha RX 115 Debriyaj balata ölçüsü,,,

İç göbek ölçüsü::::::::::::100 mm,
    Dış çember ölçüsü::::::::::115 mm,
    Tırnaktan Tırnağa dış ölçü:123 mm,
    Tırnak Çap ölçüsü::::::::::14 mm:
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________

V Motor CHOOPER 250 Debryaj Balata ölçüsü,

Debriyaj iç göbek:::::::::::::::::::113 mm,
    Dış Çember::::::::::::::::::::::::::133,5 mm,
    Tırnaktan Tırnağa dış çember:::::::::148 mm.
    tırnak çap ölçüsü::::::::::::::::::::13,5 mm,,,
    __________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Cbf 250 Debriyaj Balatası Ölçüleri,,,

Debrıyaj balatası iç göbek::::::::::101 mm:
    Dış çember,:::::::::::::::::::::::::125 mm:
    Tırnaktan tırnağa dış çember::::::::136 mm:
    Tırnak çap çölçüsü:::::::::::::::::::14 mm

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________

Cbr 600f Debriyaj balatası ölçüleri,

İç göbek ölçüsü,:::::::::::::::::::::::108 mm:
    Dış çap::::::::::::::::::::::::::::::::124 mm
    tırnaktan tırnaga dış çap::::::::::::::135 mm:
    tırnap çap.::::::::::::::::::::::::::::13,5 mm...

cub ve dier ufak çaplıları ölçmeye ihtiyaç duymadım,,,

CB 125,,,
    RKS 150,,200 ,

VE DİER İÇ TIRNAKLARI FARKLI OLANLARIDA ÖLÇMEDİM...

Umarım işine yaramıştır...
    Carbondioxid ve dockerengin bunu beğendiler.

KX debriyaj balatası 2 yıldır değiştirmedim hiç.

cbr 1000RR 'ın balatasınıda değiştirmedim o sebepten bilgim yok,

Onun dışında,

AGK DEBRİYAJ BALATASI,''Agk YBR,,CBF,,CG,,CGL Tüm debriyaj balataları standart ölçüdür,''

İÇ GÖBEK ÖLÇÜSÜ,:::::::::::::::91 MM,
    DIŞ ÇEMBER ÖLÇÜSÜ::::::::::::::110 MM,
    TIRNAKLARDAN DIŞ ÖLÇÜ::::::::::119 MM,
    TIRNAK ÇAP ÖLÇÜSÜ::::::::::::::15,5 MM,
    __________________________________________________ __________________________________________________ _______
    Yamaha RX 115 Debriyaj balata ölçüsü,,,

İç göbek ölçüsü::::::::::::100 mm,
    Dış çember ölçüsü::::::::::115 mm,
    Tırnaktan Tırnağa dış ölçü:123 mm,
    Tırnak Çap ölçüsü::::::::::14 mm:
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________

V Motor CHOOPER 250 Debryaj Balata ölçüsü,

Debriyaj iç göbek:::::::::::::::::::113 mm,
    Dış Çember::::::::::::::::::::::::::133,5 mm,
    Tırnaktan Tırnağa dış çember:::::::::148 mm.
    tırnak çap ölçüsü::::::::::::::::::::13,5 mm,,,
    __________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Cbf 250 Debriyaj Balatası Ölçüleri,,,

Debrıyaj balatası iç göbek::::::::::101 mm:
    Dış çember,:::::::::::::::::::::::::125 mm:
    Tırnaktan tırnağa dış çember::::::::136 mm:
    Tırnak çap çölçüsü:::::::::::::::::::14 mm

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________

Cbr 600f Debriyaj balatası ölçüleri,

İç göbek ölçüsü,:::::::::::::::::::::::108 mm:
    Dış çap::::::::::::::::::::::::::::::::124 mm
    tırnaktan tırnaga dış çap::::::::::::::135 mm:
    tırnap çap.::::::::::::::::::::::::::::13,5 mm...

cub ve dier ufak çaplıları ölçmeye ihtiyaç duymadım,,,

CB 125,,,
    RKS 150,,200 ,

VE DİER İÇ TIRNAKLARI FARKLI OLANLARIDA ÖLÇMEDİM...

Umarım işine yaramıştır...
    Emek vermişsin Serkan ustam teşekkür ederim , sanırım hiçbiri uymuyor, bi yerden haber geldi markasız bişeymiş ölçüler tutyormuş diye 1-2 güne bakacağım.

Olmadı megelli balata , oda olmaz ise cbr1000rr balata, oa olmadı koy gtune rahvan gitsin..

Motosikleti
    o markasız dediğiklerine fiyat al bakalım,,,

Eger uygun gelır ıse 5 TAKIM olarak fiyat al,
    4 takımını ben alabılırım
    Dursun Bulunsun diye

o markasız dediğiklerine fiyat al bakalım,,,

Eger uygun gelır ıse 5 TAKIM olarak fiyat al,
    4 takımını ben alabılırım
    Dursun Bulunsun diye
    Yeğenim sabah bakmış , bildiğimiz cg balatası imiş iç çap 91mm, şark kurnazlığı yapıp, gevezelik edip, var ağbüü diyen esnaf tipi derler ya, işte ondan çıktı herif, ölçüleri veriyoruz, hee var diyor , fiyat sorduruyoruz, şuan bilmiyorum diyor.

Ahir zaman işi , istisnalar hariç, her sektörde iş ehillerinde değil, istisnaları tenzih ediyorum, yazık...
    serkanADH13 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 1000 RR debrıyaj balatası ÖLÇÜLERİ,

İç çap,::::::::::::::::::::::112.5 mm,
    Dış Çap.:::::::::::::::::::::138 mm,
    Tırnakyan Tırnaga Dış çap :::150 mm
    tırnak çapı. ::::::::::::::::13,5
    tırnak sayısı::::::::::::::::12

Cbr 1000 RR debrıyaj balatası ÖLÇÜLERİ,

İç çap,::::::::::::::::::::::112.5 mm,
    Dış Çap.:::::::::::::::::::::138 mm,
    Tırnakyan Tırnaga Dış çap :::150 mm
    tırnak çapı. ::::::::::::::::13,5
    tırnak sayısı::::::::::::::::12
    Eline sağlık Serkan usta , uymasada bizden sonraki nesile faidemiz olacak bu başlık ile , buda gol değil , 550 küsürde debriyaj tüm sete vermek istemiyorum (istemiyorum degil üpseler vermem)

Acaib iş ,balata listesi, ölçüleri listesi yok, cross reference yok, çok ilginç.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Kargo dahil 75$'a buradan alabilirsin balatalarını. 15 güne elinde olur.

http://www.ebay.co.uk/itm/EBC-Heavy-...item58baf937f6

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo dahil 75$'a buradan alabilirsin balatalarını. 15 güne elinde olur.

http://www.ebay.co.uk/itm/EBC-Heavy-...item58baf937f6
    Öneri için teşekkür ederim , Ck1312 Ebc kodu biliyorum cbr100rr için EBC firmasının kodlaması , ancak sorun burada başlıyor , ebadlar/ölçüm diagramı gerek , yoksa işin alım safhası 2.planda anlatabildiğimi umuyorum .

1. önceki sayfada milimetrik ölçümleri ölçüp fotoladım , durum tam uyumlu milimetrik ölçüde olanı blabilme meselesi, lütfen okuyunuz.

Motosikleti
    sana şöyle bir tavsiye vereyim UYUMLU İSE FARKLI DEBRIYAJ TASI BUL YAKINLARINDA ÇIKMA ONU BİR DENE,,,

Arar tara ,( asidle zıctım, sonunda deldim) sonunda ehveni şer en uyumlu toleranslar biraz farklı , ( 0.1 - 0.5 mm gibi ) olarak bulduğum balata modeli , iç çap = 116.3mm , dış çap =138.7 mm , tırnaktan tırnağa çap = 150.3 mm

http://www.aliexpress.com/store/product/7-Pcs-Clutch-Plate-Set-for-Honda-CR250R-TKX450-CR480R-CR500R-XR500R-XL600R/935140_1515600789.html

Xmotos Xz250Rm / motoruma olası uyumlu balata modelleri ortak tip marka/modeller = Honda CR250R , TKX450 , CR480R , CR500R , XR500R , XL600R , NX 650

Biraç güne nasib olur ise NX 640 balatası sonuçlarını paylaşrım , yardımlar için herkese teşekkür ederim.
    cenkito bunu beğendi.

NX 650 EBC CK1170 balata , 4 gün yağda beklettim(mtl5170) , 3. gün motorda takılı, takariken tolerans sıfıra yakın, sıkışıp kalır diye korktum ama uydu , kolu çekince ayırıyor, sürüşte az fark etti, ileride artı-eksi olur ise paylaşırım.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sevindim kardesim, gule gule kullan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)