Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Standart buji ile iridyum buji arasındaki farklar nelerdir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar bilenler varsa yazabilirmi =? motorum 5000 de. 8000 bakımında buji değişimi var. Bu bakımda iridyum buji temin etsem ve değiştirtsem. bana nasıl artılar sağlar. Performansmı-çekişmi-hızmı-yakıtta ekonomi mi-dahamı uzun ömürlümüdür standart bujiye göre ? veya daha farklı neledir ? Faydaları nelerdir ? cbf 150 ye uygulayabilirmiyiz ? veya uygulayan varmı =? Şimdiden teşk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf te fark göremezsin
    gereksiz bence senin için
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf te fark göremezsin
    gereksiz bence senin için
    Bu tip buji daha yüksek cc sınıflarda mı kullanılırsa faydalı olabiliyor ? Mesela 500-600 cc bir motorun standart bujisi ile değiştirilirse, motor ne gibi artılar kazanır ? 150 cc oldugundan mı bi faydasını göremeyeceğimi düşünüyorsunuz ? Standart bujiye nazaran çok daha fazla uzun ömürlü olduğunu duymuştum ama bu konuda bilginiz varmı =?

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet uzun ömürlü ama yakıt ver performans düşmesi için hem yüksek cc hemde enjektörlü bir motor kullanmanız gerekli
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet uzun ömürlü ama yakıt ver performans düşmesi için hem yüksek cc hemde enjektörlü bir motor kullanmanız gerekli
    ok. teşekkür ederim. cevaplarınız oldukça açıklayıcı. Birde Cbf 150 kullanıcılarından cevaplar alabilirsem, kesin bi sonuca ulaşıcam.

Motosikleti
    Touring
    her zaman en iyisi derim kardeş...parası neyse ver en iii sini al mesea kendimden örnek verim benm 50cc mobleytte var çin malı buji taktım kaç kere yolda kaldım söve söve bişe bırakmadım...orjinal BOSCH buji yaktırdım 2 yıldır bişiiiler olmadı çok şükür...HER ZAMAN EN İİİ Sİ OK Mİ KARDEŞİM.

orjinal OSCH buji taktım ok

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben çin malı motoruma ngk iridyum buji taktım 25 liraya büyük bir fark görmedim yada iyi analiz edemedim. ama tık demez hiç söküp temizlemedimde. 1-2 yılda değişen bir parça iyisini al bence. gerek yok derlerse ngk normal buji al.

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    sana şöyle anlatayım yıllar önce )) o zamanlar iridyum buji yok benim super 52 motosikletim vardı bir gün buji nin içindeki parça çatlamış ve silindirin içine düşmüş o parça pistonun kafasını deldi bi suru masraf etmiştim iridyum bujide bu olasılık en az ve diğer bujilere göre yani porselen olanlara göre ömrü daha uzun yani fazla bir para vermeyeceksin motosikletine zararıda olmayacak onun için iridyum al için rahat etsin topu topu 30 ytl vereceksin
    ::tutkuy::

Motosikleti
    tgb 303r
    performans almayı dusunuyorsan gereksiz masraf...

yüzde 5 performans alamazmıyız yüzde 3?
    yüzde 1 e de razıyım

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    yorumlardan anladığım + performans sağlamayacağı fakat uzun ömürlü olduğundan dolayı uzun süre bakım temizlik ve değişim gerektirmeden kullanılabileceği yönünde. Neyse biz orjinal takılalım. Şu ankiş düşüncem bu. En azından bu cbf 150 için böyle. Zaten 4000 de bir bakıma giriyoruz. her 8000 de birde bujiyi değiştirtiveririz napalım.

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    su an ngk iridyum bujinin satıs fiyatı 120-150 tl arası..yani çokta gerekli değil diye dsünüorm dostum bu devirde böyle ufak ayrıntılara takılırsak(iridyum buji,hava filtresi,çelik fren hortumu vs..)bize bayaa bi masraf çıkar..
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bu bujiyi degistirmesek ne olur birde orjineli ne kadar
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aziqun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su an ngk iridyum bujinin satıs fiyatı 120-150 tl arası..yani çokta gerekli değil diye dsünüorm dostum bu devirde böyle ufak ayrıntılara takılırsak(iridyum buji,hava filtresi,çelik fren hortumu vs..)bize bayaa bi masraf çıkar..
    ben ngk iridyum bujiyi 25 liraya aldım. yamaha servisinden. senin dediğin büyük motorlar için olmasın.

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ngk iridyum bujiyi 25 liraya aldım. yamaha servisinden. senin dediğin büyük motorlar için olmasın.
    o arkadaşın dediği 600 cc üstü takıyor ve lazer iridyum diye geciyor imrh9-e olması lazım fiyatı tane fiyatıdır
    ::tutkuy::

muyago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss motorlarda etkisini gosteriyor iridyumlar...
    1. YAMAHA Donemi

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Iridium Bujiyi sadece performanslı motorlar için düşünmemek gerekli. Iridium buji servis ömrü çok uzun olan bir üründür. Örneğin bujinizi 12000km de değiştiriyorsanız iridium buji de bu süre en az 2 katıdır. Çoğu zaman 3 katından bile fazla olabiliyor. Günümüzde üretilen bir çok otomobilin buji değişim süresi 100.000km'ye kadar çıkmıştır. Örneğin: Daihatsu Terios 1.5'in Iridium bujisi 90.000km'de bir değişmektedir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Rüzgarınizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125 znu 2014
    gecen hafta 4000 bakıma girdim ve 25 tl ye ngk nın orjinal bujisini aldım. bakımda yağ değişti hava fıltresı falan temızlendı.
    önceleri titreme varken şimdi yok sıfır almama ragmen tekleme oluyordu kalmadı gazı bıranda bıraktıgımda yığılma oluyordu kalmadı 2015 ocak ayında 170 krs yakarken 125 krs a düştü.
    iridyum bujıyı tavsıye ederım. oldukca tıtız bırısıyım hıssettırmez dedıler muthıs derecede hıssedıyorum farkı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)