Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sprey boya'dan takım kutusuna...

Motovento
    REKLAM ALANI
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Kısa gezilerde dahil herzaman yanımda bulundurduğum ama her zaman ihtiyaç duymadığım şambrel ve tamir takımı için bir kutu yaptım
    Aliexpres yada başka sitede bu amaç için yapılmış kutular mevcut,ama ben el emeği olması bakımından kendim yapmayı uygun gördüm

Hem böylece atıl durumda bulunan ama sağlam olan malzemeleride değerlendirmiş oluyorum
    Ben sprey boya kutusunu kullandım,montajını yapacağım yere boyut olarak en uygunu oydu

Poliüretan köprük kutusu ve benzeri boş kutulardan daha büyükleride yapılabilir
    Pimaş su boruları ve kör tapaları ilede orjinale yakın yapmanız mümkün

Ayak izlerinin sahibi kedinin cinsi nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    gayet güzel,benzerini f650 (1999) ler de diğer tarafta egzoz olmadığından benzer bir çanta yapıldığını görmüştüm, ama cırt kelepçe nekadar sağlıklı olur bilemiyorum, bağlantı şeklini geliştirebilirsiniz bence.
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Cırtlarla tutturmasam dahi orada durabiliyor,oturduğum seleyi kaldırmadanda yerinden çıkmıyor
    Tabii cırttan cırta fark var fakat onlarla ellerimi bağlasam keskin bir aletsiz kopucağını zannetmiyorum

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Elinize,emeğinize sağlık çok güzel görünüyor..

Cırt kelepçe ağırlık ve titreşimin etkisiyle kopabilir,başka bir bağlantı çözümü üretebilirseniz daha kullanışlı hale gelecektir
    XV

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    cırt kelepçe dışında böyle tutabilecek bir malzeme varsa bana da lazım olacak fikir varsa alırım ben de bi dal
    bu arada güzel yapmışsınız gayet de kullanışlı işe yarar olmuş.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cırtlarla tutturmasam dahi orada durabiliyor,oturduğum seleyi kaldırmadanda yerinden çıkmıyor
    Tabii cırttan cırta fark var fakat onlarla ellerimi bağlasam keskin bir aletsiz kopucağını zannetmiyorum
    Bu mesajı görmemişim,kusura bakmayın

Seyir halindeyken topcase tablasının vidaların yerinden çıkması sonucu tabla yerinden fırladı,Allahtan arkamda başa bir araç yoktu. Yanımda bulunan "4" adet cırt kelepçe ile tekrar demire monte ettim fakat eve dönerken yeniden fırladı. Ya benim yanımdakiler belirttiğiniz gibi kalitesizdi ya da cırt kelepçe bu tarz durumlarda pek fazla iş görmüyor. Ama yerinden fırlama durumu yoksa bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum
    XV

Motosikleti
    MT-25
    Çok iyi olmus,benm bagaj minicik,takimi bu sekilde tasimak yerrden tasarruf ettirir..

Kapak kismindan acilabilir mi acaba seyir halinde, cirt cirtlar hareket ediyor mu ? Kapak kismina denk gelirse acilmasina yardimci olurlar mi

Surdunuzmu motoru bu sekilde bi sure, kapagi acilmadi mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Merak ettiğim soruya yaniti siz yazivermissiniz zaten, telefondan yazana kadar cevap zaten gelmis ama gormedim maalesef.. Bence sıcak slikonla sabitlenebilir..

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Cırt olmaz deyip sıcak silikon tavsiye etmek
    Kapak zor açılıyor,bu yüzden içine biraz gres sürdüm

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok güzel fikirmiş.. bende yapıcam

Motosikleti
    MT-25
    Cýrt olmaz deyip sýcak silikon tavsiye etmek
    Kapak zor açýlýyor,bu yüzden içine biraz gres sürdüm
    Ben cirt olmaz demedim, çarpıtmayalım :p

Slikonla sabitlenebilir dedim.. Cirt kaymaz mi ??
    Makaron denen, isitilinca daralan plastiklerde varmis, onlarlada sabitlenebilir
    Bunlar hep bence, surda bilgi paylasimi yapiyorz bende yapcam bundan ki soruyorum..soyluyorum.. Surus aninda milletin canina kast etmek istemem.. Bisikletlisi var, yayasi var, motorcusu var..

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    Elinize sağlık güzel olmuş, dün benzer bir çalışma gördüm youtube de, viski kutusundan yapıyordu adam,aynı kutudan bende de var, bir an yapayimmi diye düşünsem de vaz geçtim kullandığınız cırt ın daha kalınları var Aklınızda bulunsun,bende ön cam sperligi sabitlemede
    kullanacagim cırt kelepceyi, Her şey hazır montajı kaldı,

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cirt olmaz demedim, çarpýtmayalým :p

Slikonla sabitlenebilir dedim.. Cirt kaymaz mi ??
    Makaron denen, isitilinca daralan plastiklerde varmis, onlarlada sabitlenebilir
    Bunlar hep bence, surda bilgi paylasimi yapiyorz bende yapcam bundan ki soruyorum..soyluyorum.. Surus aninda milletin canina kast etmek istemem.. Bisikletlisi var, yayasi var, motorcusu var..
    Sıcak silikon böyle büyük hacimli malzemelerde kullanılmaz
    Makaron ise kablo izalasyonunda kullanılır,
    Benim garibime giden kullanılan cırt daha sağlamken siz neden bunları alternatif gösteriyorsunuz
    Benim sağlamlığından şüphem olsa sıkarım çelik kelepçeyi olur biter

Kaymaması için toprace altlında bulunan deliklerden geçirdim cırtları
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    MT-25
    Sýcak silikon böyle büyük hacimli malzemelerde kullanýlmaz
    Makaron ise kablo izalasyonunda kullanýlýr,
    Benim garibime giden kullanýlan cýrt daha saðlamken siz neden bunlarý alternatif gösteriyorsunuz
    Benim saðlamlýðýndan þüphem olsa sýkarým çelik kelepçeyi olur biter

Kaymamasý için toprace altlýnda bulunan deliklerden geçirdim cýrtlarý
    Tamam bunu de iste, benim ki oneriydi.. Daha once yapip denemedim.. Kontrol etmedim .. Milletin canina kast etmek istemem.. Makaron da cirt gibi bisey mi ? Isilitinca daralan ??
    Silikon dememin sebebi de , daha öncesinden büyük hacimli şeylerin yapistirmasinda sabitlenmesinde kullandığım olmuştu.

Silindir şeklinde oldugundan cirti ne kadar topcase altindan gecirsenizde. Sprey kutusu kenardan kayar çıkar mi acaba diye düşündum.. Aklima da ne olabilir neyle sabitlenebilir , slikon geldi.
    Siz yapip denemişsiniz,aklima geleni soruyorum,garipsemeyin.. Yanlissa
    Silikon olmazsa, o olmaz dediniz zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Zincir yagi sprey kutum duruyor bitmis halde,onu yapacagim..

kenarlarindan nasil kestiniz ?
    Konserve acicii mi kullandınız ?

Kenarlari çıkıntıli gibi duruyor, nasil pürüzsüzlestirebilirim acaba... Bi fikriniz var mi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sanayi cırtları var daha kalın onlardan deneyin

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Spreyin kafasını ufak sipral ile kestim,ucunda ufak çaplı krom kesme diski vardı
    Tüpte hala basınç olması durumuna karşı ufak bir çivi ile delmek gerekir

Makaron uc uca eklenen kablonun izolesinde kullanılır,ayni zamanda masraflıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Alıntı gargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize saðlýk güzel olmuþ, dün benzer bir çalýþma gördüm youtube de, viski kutusundan yapýyordu adam,ayný kutudan bende de var, bir an yapayimmi diye düþünsem de vaz geçtim kullandýðýnýz cýrt ýn daha kalýnlarý var Aklýnýzda bulunsun,bende ön cam sperligi sabitlemede
    kullanacagim cýrt kelepceyi, Her þey hazýr montajý kaldý,
    Evet şişe muhafazalari hiç aklıma gelmemişti
    Yurdumuzda bağzı rakı şişeleride böyle satılıyor
    Milletide alkolik yapıcaz
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam bunu de iste, benim ki oneriydi.. Daha once yapip denemedim.. Kontrol etmedim .. Milletin canina kast etmek istemem.. Makaron da cirt gibi bisey mi ? Isilitinca daralan ??
    Silikon dememin sebebi de , daha öncesinden büyük hacimli şeylerin yapistirmasinda sabitlenmesinde kullandığım olmuştu.

Silindir şeklinde oldugundan cirti ne kadar topcase altindan gecirsenizde. Sprey kutusu kenardan kayar çıkar mi acaba diye düşündum.. Aklima da ne olabilir neyle sabitlenebilir , slikon geldi.
    Siz yapip denemişsiniz,aklima geleni soruyorum,garipsemeyin.. Yanlissa
    Silikon olmazsa, o olmaz dediniz zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Zincir yagi sprey kutum duruyor bitmis halde,onu yapacagim..

kenarlarindan nasil kestiniz ?
    Konserve acicii mi kullandınız ?

Kenarlari çıkıntıli gibi duruyor, nasil pürüzsüzlestirebilirim acaba... Bi fikriniz var mi
    teneke makası yoksa konserve açacağı keser ama önce içindeki gazı komple bi boşaltın. kenarları sıfıra yakın almak iyi olur sonra törpü ile iyice düzeltilebilir. veya iki üç mm bırakılıp içeri kıvrılabilir. kesici olr sonuçta.. kıvırmak daha iyi olur gibi geliyor bana.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teneke makasý yoksa konserve açacaðý keser ama önce içindeki gazý komple bi boþaltýn. kenarlarý sýfýra yakýn almak iyi olur sonra törpü ile iyice düzeltilebilir. veya iki üç mm býrakýlýp içeri kývrýlabilir. kesici olr sonuçta.. kývýrmak daha iyi olur gibi geliyor bana.
    Haklisin..içindeki spreyi iyice boşalttım zamanında hatira sakliyodum ilk yağ spreyim bitirdigim ) ama kutunun üzerine bi bakayım muhtemelen delinmez ateşe atilmaz vs yazabilir..

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Yapacak arkadaşlara bir uyarıda bulunayım.SAKIN DOLU BOYA KUTUSU KULLANMAYIN MÜMKÜNSE BASINÇSIZ BİR KUTU TERCİH EDİN ,patlama ihtimali çok yüksek.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Fikir güzel.
    50 lik pimaş borular kesme-delme vs olarak daha uygun, çarpma-darbe ile ezilmez, yaralanmaya sebebiyet vermez..
    Sıcakta daralan makaron sabitleme için kullanılmaz, kabloların dışını yalıtmak içindir.
    Pimaş kullanırsanız iki uçtan metrik 3 veya 4 vida somun ile uygun herhangi bir yere kolayca tutturabilirsiniz..

Sorduğunuz kedi sokak kedisi

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacak arkadaşlara bir uyarıda bulunayım.SAKIN DOLU BOYA KUTUSU KULLANMAYIN MÜMKÜNSE BASINÇSIZ BİR KUTU TERCİH EDİN ,patlama ihtimali çok yüksek.
    Bahsi geçen şahıs bu zekaya sahipse dünyayıda hala tepsi şeklinde görüyor olabilir

Evinizde dinamit varsa sakın fitilini ateşlemeyin yoksa patlayabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)