Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karburatoru temızledım ama ısıtmaya basmadan gıtmıyr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pejo
    mrb arkadslar bu form da yenıym umarm konuyu dogru yere acmısımdır
    bnde bı pejo var karburatoru bı arkadastan aldım hıc temzletmedm takıp kullanyrdm 1 ay fln sonra temızlemk ıstedm ama oncedn hıc temızlemedm nese bnzın hortumunu taktımz yerı actm adı aklıma gelmedı fılıtrenın yarısı pıslıkten tıkalıydı nese orayı temzledm gaz ayarnn oldugu yerı fln sıldm sorun yok buraya kadr merak yaa ıste al bolumu actım samandıra denılıyr bıldgm kadaryla yıne merk tum vıdaları soktum tekrer taktım komple topladım motora taktım ısıtmaya basmadn gıtmıyr cok basyrm susuyr az basyrm yavs gıdıyr ayklıga alıp denedm ısıtmaya hıc basmada gazı sona verdım kendılınden gaz kesyr tam hıza bınıyr tekrr gaz kesıyr bole devm edıyo hızlanıp kesıp tektr hızlanyr bole devm edyr sorun nedr sızce bn temzlerkn bıyrlerınımı bozdm anlamadm lutfn yardımcı olurmusunz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

yardımcı olan yokmu yaa .s .s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Abi kurban olayım türkçe yaz da cevap yazalım
    hsk ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    pejo
    tamam kısaltmadan yazıyayım karbüratöru soktum kendım temızledım ama taktıktan sonra randımansız calısıyor ısıtmaya basmadan gıtmıyor ıstop edecek gıbı oluyr bıyerlerını bozdum galıba ama anlamadım neresını bozmus olabılırım kı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Isıtmaya basmadan gitmiyorsa , hava filtresini kontrol et gevşek olabilir . Ayrıca hava soğuk ısınana kadar randıman vermez . Karbüratör öyle hemen bozulmaz

Motosikleti
    pejo
    bayaa ısındı ama yıne aynı hava fılıtresı dedıgnız yer neresı nasıl yapabılırım

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    karbüratörün arkasındaki metal ve delikli parça . Hava filtresini bilmediğine göre takmamış yada gevsek takmıssın

Motosikleti
    pejo
    arkasnda deglde tam ortasnda sarı bı metal delıklı o sanırım baska forumlardan baktım ıyıce sıkıp bırbucuk tur gerı cevırmem gerekıyormus ole yapıym bıde cok saolun yardımcı oldgnz ıcın

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    o dediğiniz hava ayarı sanırım mteyares in dediği gibi motorunuz fazla hava alıyor olabilir pejoların manifoldları nasıl bilmem ama mobyletteki gibiyse manifoldun takıldığı yerde yuvarlak plastik bir parça var belki o düşmüş olabilir sökerken karburatörü taktığınızda tam sıkılmamış ve fazla hava alıyorda olaiblir görmeden biz anca tahmin yürütebiliriz.

Motosikleti
    pejo
    yok yuvarlk plastık yerınde ve ıyıce sıktım takmada sıkntı yok

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz hava ayarı sanırım mteyares in dediği gibi motorunuz fazla hava alıyor olabilir pejoların manifoldları nasıl bilmem ama mobyletteki gibiyse manifoldun takıldığı yerde yuvarlak plastik bir parça var belki o düşmüş olabilir sökerken karburatörü taktığınızda tam sıkılmamış ve fazla hava alıyorda olaiblir görmeden biz anca tahmin yürütebiliriz.
    DOSTUM metal manıfoltlu olur onlar , hava ayarından olma ıhtımalı çok düşük . Denesin bakalım.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arasında jonta gibi birşey olma ihtimali olabilir belkide jontadan yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOSTUM metal manıfoltlu olur onlar , hava ayarından olma ıhtımalı çok düşük . Denesin bakalım.
    manifoldda jonta olabilirmi belki oradan fazla hava çekiyordur
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arasında jonta gibi birşey olma ihtimali olabilir belkide jontadan yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

manifoldda jonta olabilirmi belki oradan fazla hava çekiyordur

Manifoltta orıng vardır , fakat zamanla asınır . Orınglı manıfolta para vermemek için 1.5 mm conta keserler arkadas karbüratör temızlıgı için manıfoltu cıkarırken yırtmıstır farketmemıstır dedıgın olabılır ;)
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    pejo
    tamamdır arkadaslar yenı karburator aldım sıkıntı yok sımdı yınede saolun yardımnz ıcın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ne olmuş anlatsana kardesım , eskı karbüratördeki sıkıntı neymıs

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)