Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 nerden geldiğini anlamadığım ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Herkese merhaba..
    Arkadaşlar 2008 model 15000 km de ybr 125 sahibiyim.Şu ana kadar varmıydı bilmiyorum ama kask taktığımdan farketmemiştim.Bu gün kapının önünde kasksız dur kalk yaparken fark ettim debriyajı hızla bırakıp kalkıs yapmaya çalışınca tak diye bir ses geliyor.Bu ses hareket halinde ani gaz verince yada aniden gazı kesince de geliyor.Sesin nedeni ne olabilir neyi kontrol etmeli yada değiştirmeliyim.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Mesai saatide bitti gelir artık yavaştan cevaplar..
    Bu arada arka dişliyi kontrol ettim.İleri geri ve sağa sola boşluk var,sallanıyo hafiften..
    Bişey daha ekliyim.Aynı sorun arkadasımda vardı kaplin lastiklerini değişti ancak ses gitmedi..Belki ikimizinki aynı değil bilemem ama aklınıza başka bir neden gelirse lütfen onuda belirtin.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dostum Sadece arka dişlin değişmiş olabılır,
    ön dişli değişmemiş olabılır,
    yada,
    zincirinde ömrünü yitirdiğinden o atlama olusuyordur,
    yada zincirin aşırı gevşektir ve ani gaz verdiğinde güç sebebiyle zincir dişlinin üzerinden atlıyordur,

Sıkıntın Kesinlikle Zincir Ve dişli Setinde Bilgin Olsun...
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    [QUOTE=serkanADH13;2717516]Dostum Sadece arka dişlin değişmiş olabılır,
    ön dişli değişmemiş olabılır,
    yada,
    zincirinde ömrünü yitirdiğinden o atlama olusuyordur,
    yada zincirin aşırı gevşektir ve ani gaz verdiğinde güç sebebiyle zincir dişlinin üzerinden atlıyordur,

Sıkıntın Kesinlikle Zincir Ve dişli Setinde Bilgin Olsun...[/QUOTE
    zincir de dişlilerde orjinal.Zincir atlama yapmıyo onada baktım.Ama dişlide boşluk var.Bu durumda kaplin lastiklerinin değişimini öneriyorlar ancak aynı sorunu yaşayan arkadaşım değişti fakat tak sesi geçmedi.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    dostun motora ıkı kısı bın ve arkadakı dişliye baksın o ses gelırken nereden geldıgıı gorebılırsınız,
    belkıde kaplınler dagılmıstır ve o kaplın yuvalarının uzerıonde gezıyordur dişli göbeği...

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostun motora ıkı kısı bın ve arkadakı dişliye baksın o ses gelırken nereden geldıgıı gorebılırsınız,
    belkıde kaplınler dagılmıstır ve o kaplın yuvalarının uzerıonde gezıyordur dişli göbeği...
    kaplinlere baktım bu hafta lastikleri değişirken.sağlamdılar.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sadece kalkıştı olsa sanziman dan diyeceğim ama giderken olduğu icin büyük ihtimalle son aktarma dan zincir dişli setinde sıkıntı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    dostum zıncır dıslılerden değil dıyorsun şanzumanda sıkıntı rıskı olabılır,
    en yakın zamanda ustana danışmalısın,
    sorun büyümeden gidermende fayda var,,,

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece kalkıştı olsa sanziman dan diyeceğim ama giderken olduğu icin büyük ihtimalle son aktarma dan zincir dişli setinde sıkıntı
    hocam arka dişlide boşluk var.sadece bu mu neden olur sese onu çözemedik.boşluğun gitmesi için kaplinleri değişti arkadaş ama sesi gitmedi.üstelik onun motor daha 5000km civarında yeni kasa.ikimizde de aynı sorun var.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam arka dişlide boşluk var.sadece bu mu neden olur sese onu çözemedik.boşluğun gitmesi için kaplinleri değişti arkadaş ama sesi gitmedi.üstelik onun motor daha 5000km civarında yeni kasa.ikimizde de aynı sorun var.
    bak güzel kardeşim bende 2. el ybr aldım motorlara bakmaya gittiğim arkadaş yamaha yetkili servisinde 4 yıl ustalık yapmış bi adam sakarya da bi ybr ye baktık sorun aynı senin bahsettiğin gibi kaplin ler değişmiş arka dişlide boşluk var bizim usta bindi arka dişli nerdeyse çeyrek tur boşa dönüyor usta dedi ki bu motor un şanzıman açılacak yaklaşık 100 tl masraf var eğer istediğimiz fiyata verse alacaktık çünkü telefonda pazarlık ettik motorda sıkıntı yok diye bildiğimiz için 2900 verdik bu problem in olduğu anlaşılınca usta 2800 verdi anlaşamadık ve motoru almadık sorun büyük değil ama 1 vites sıkıntı başlamış usta tur atmadı sadece bahçe içinde denedi daha ilk debriaj bırakmada olayı anladı belkide ben tek gitsem motoru alırdım 100 tl bana girerdi
    ondan sonra ustaya dedim bana adam gibi ybr bul para bu kadar dedim oda tek başına gitti birkaç motora daha baktı en son başka bi ilden yani düzceden aldık geldik işini düzgün bilen bi ustaya götürürseniz motoru işi çözer veya yetkili servise götürün iş garanti olsun

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    bak güzel kardeşim bende 2. el ybr aldım motorlara bakmaya gittiğim arkadaş yamaha yetkili servisinde 4 yıl ustalık yapmış bi adam sakarya da bi ybr ye baktık sorun aynı senin bahsettiğin gibi kaplin ler değişmiş arka dişlide boşluk var bizim usta bindi arka dişli nerdeyse çeyrek tur boşa dönüyor usta dedi ki bu motor un şanzıman açılacak yaklaşık 100 tl masraf var eğer istediğimiz fiyata verse alacaktık çünkü telefonda pazarlık ettik motorda sıkıntı yok diye bildiğimiz için 2900 verdik bu problem in olduğu anlaşılınca usta 2800 verdi anlaşamadık ve motoru almadık sorun büyük değil ama 1 vites sıkıntı başlamış usta tur atmadı sadece bahçe içinde denedi daha ilk debriaj bırakmada olayı anladı belkide ben tek gitsem motoru alırdım 100 tl bana girerdi
    ondan sonra ustaya dedim bana adam gibi ybr bul para bu kadar dedim oda tek başına gitti birkaç motora daha baktı en son başka bi ilden yani düzceden aldık geldik işini düzgün bilen bi ustaya götürürseniz motoru işi çözer veya yetkili servise götürün iş garanti olsun
    Söylediklerini dikkate alıcam.Blundğm yerde yetkili servis yok.İyi bi usta tanımıyorum ama bulmya çalışıcam.Acaba şanzımandaki sıkıntı ne olabilir ki b drumda merak ettim doğrusu.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dişlilerde aşınma olabilir

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    zincir dişli takımını ayarla.. eğer ayarı normalse bitik olabilir.. bu sesin geldiği yer burası görünüyor.. ama 15000 km de de bitmez ki..

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    arkadaşlar hala çözmüş değilim problemi.bi kaç ustayala konuştum kafama uyan ustayla bu ay sonuna kalmadan halledecem problemi.sonucu buradan paylaşırım sizlerle.Bu arada orjinal yedek parça temini için tavsiyelerinizi alabilirim.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sorun anlayamadım gitti uyku sersemi arka dişlide sorun demişsiniz şanzumana bakılması lazım demişsiniz kavrayamadım sabah sabah arka dişlide rulman var bak bakalım o dağılmıştır belki..gerçi onun bozulmasıda çok zor ama imkansız değil..onun dılında bide küçük viteslerde kullanırken motoru 1-2 gibi debriyaji ani bıraktıgın zaman tak tak dye ses yapar eğer bahsettiğin oysa o oluyor bazen bendede eski ybr emdede vardı debriyajı yumuşak bırakmya özen göster...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    konuyla alakası yok ama kardeş 100 tl gircekti usta farketti kurtuldum diyorsun.sonra başka ilden motor alıyorsun.bu başka ile gitmek bedava mi yada 100 tlden çok mu ucuz.motora biniyorsunuz bu zevk meselesi bence 100 tlnin falan peşine pek düşülmez bu zevkte
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama kardeş 100 tl gircekti usta farketti kurtuldum diyorsun.sonra başka ilden motor alıyorsun.bu başka ile gitmek bedava mi yada 100 tlden çok mu ucuz.motora biniyorsunuz bu zevk meselesi bence 100 tlnin falan peşine pek düşülmez bu zevkte
    Başka ile gidip gelmek 40 lira tuttu artı sanziman açılmış motor Almak istemem isterse hiç masraf olmasın ben biraz ayarsiz bı adamım motor konusunda sorunsuz olsun orj olsun para
    Mühim değil benim icin

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun anlayamadım gitti uyku sersemi arka dişlide sorun demişsiniz şanzumana bakılması lazım demişsiniz kavrayamadım sabah sabah arka dişlide rulman var bak bakalım o dağılmıştır belki..gerçi onun bozulmasıda çok zor ama imkansız değil..onun dılında bide küçük viteslerde kullanırken motoru 1-2 gibi debriyaji ani bıraktıgın zaman tak tak dye ses yapar eğer bahsettiğin oysa o oluyor bazen bendede eski ybr emdede vardı debriyajı yumuşak bırakmya özen göster...
    Aslında dediğin gibi genel olarak 1ve 2. viteslerde tak diye ses oluyor..Ama arka dişlide de boşluk var hem dikey hem yatay olarak..Heryeri (dişliler,bilyalar,sanzıman) kontrol edeyimde bi tek debriyajı yavaş bırakmak olsun derdimiz.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

cevabımı okumanı istiyorum

Kardeş ybr esd 2013 model var bende 5000 km de arka tekerden ses geliyordu depraj kavrama noktasına geldiğinde ani kalkışta yokuşta devrini almıyordu titriyordu arka kaplinleri değiştirdim yan sanayisiyle ses azaldı ama devrini almıyormuş gibiydi motor bu sıkıntıdan dolayı satmayı bile dusunmustum ama en son çare servisten orjinal kaplin alıp taktım ve şuan motorda ne titreme ne ses nede yokuslarda boğulma var takozların yani kaplinlerin orjinalleriyle değişmesi gerekiyormuş bu beni çok sıkıntıya sokmuştu sorunu çozunce paylaşmak istedim başkaları bu yüzden sıkıntıya girmesinler 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Bu sadece ani kalkışta tak diye ses geliyor dişliyle felan hiç alakası yok orjinal kaplin alıp takın sadece 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Eski kaplinleri soktuğunuzde sakın aldanmayın çunku çıkarttığınız kaplinler yani takozlar çok iyi durumda gorunuyor olabilir ama kesinlikle orjinaliyle değiştirin sakın yan sanayi almayın çünkü aynı sesi ilk kullanmanızda bile yinede yapıyor bu tur sıkıntısı olan arayabilir beni 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Kardeş ybr esd 2013 model var bende 5000 km de arka tekerden ses geliyordu depraj kavrama noktasına geldiğinde ani kalkışta yokuşta devrini almıyordu titriyordu arka kaplinleri değiştirdim yan sanayisiyle ses azaldı ama devrini almıyormuş gibiydi motor bu sıkıntıdan dolayı satmayı bile dusunmustum ama en son çare servisten orjinal kaplin alıp taktım ve şuan motorda ne titreme ne ses nede yokuslarda boğulma var takozların yani kaplinlerin orjinalleriyle değişmesi gerekiyormuş bu beni çok sıkıntıya sokmuştu sorunu çozunce paylaşmak istedim başkaları bu yüzden sıkıntıya girmesinler 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Orjinal kaplinle değiştirin başka birşey demiyorum 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Orjinal kaplin takmanız gerekiyor yan sanayi işe yaramıyor 0553 463 01 91

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Tek sorun kaplin, dişliyle zincirle hiç bir alakası yok orjinal kaplin takın benim omrumden omur gitti sizinde sıkıntıya girmenizi istemiyorum orjinal kaplin alıp güzel bir şekilde oturtarak takın butun sorun çozulecek bana teşekkür bile edeceksiniz umarım yazdıklarımı okuyan birileri vardır 0553 463 01 91

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)