Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu kask iş görür mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kaskı iş yerinde ki çocuğun teki nasıl takılıyo diye elinde tutuyordu. açma yerini tutup çektim çocuk sıkı tutmuyormuş yere düştü ve bu hale geldi. 450 tl 'm de çöpe gitmiş oldu :(
    yaklaşık bel hizasından beton zemine düştü boyası çıktı ama çatladımı anlamadım.
    yaklaşık bi kaç ay sonra arai almayı planlıyordum zaten bunuda kardeşime vericektim.
    bu kask iş görür mü kazaya kadar?
    kask marushin daisho 777

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Öncelikle geçmiş olsun. Sanki resimlerde çatlak görünüyor. Kaskı iki yanağından bastır. Ses gelirse o kaskı vitrin kaskı yapıp kendine bir kask alman lazım.

Alıntı Dash_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Sanki resimlerde çatlak görünüyor. Kaskı iki yanağından bastır. Ses gelirse o kaskı vitrin kaskı yapıp kendine bir kask alman lazım.
    tamam hocam yarın işe giderken bastırıcam eğer ses gelmezse kullanabilir miyim?
    nakitim şuan hiç yok denecek kadar az en az arai yada shoei almam için 2 3 ay zamana ihtiyacım var

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    450tlye aldığın kask bel hizasından düşmekle bu hale mi geldi?

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Çıtırtı sesi gelmesse kullan. Ama benim içime çok sinmezdi doğrusu. Korkarak kullanırdım. En kısa zamanda yenisini almanı yavsiye ederim. Ayrıca bel hizasından düşmeyle nasıl bu hale geldi aklım ermiş değil.

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    20 tl lik adi kaskı test amaçlı çarpınca k si kalmadığı bi yana, 450 tl lik bir kaskın böyle olması insanın içine oturur :D
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

hiç kullanmamaktan iyidir ama çokta güvenme derim

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    Alıntı emre186 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 tl lik adi kaskı test amaçlı çarpınca k si kalmadığı bi yana, 450 tl lik bir kaskın böyle olması insanın içine oturur :D
    Geçen sene adı sanı belli olmayan roket kasklardan almıştım, yine bel hizasında elimden düşürmüştüm telefonla konuşurken, camı tuz buz olmuştu
    Rüzgar Eken Fırtına Biçer

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    biraz kask araştırmasın yapmıştım fakat bu maruşin kaskların hiç bir darbe testi ayrıca sharp güvenlik derecelendirilmesini de pek güvenilir bulmadım.. keza.. fiber ya da compozit bir kaskın bi defa 750 tl den başladğını düşünürsek.. verilmiş sadakan varmış adamlar 10 mtlik yükseklikten çelik örsün üzerine vurarak test ediyor bunları. kaldı ki çocuk elinden yere bıraktı diyorsun.. o kask kaza esnasında kafanda iken muhtemelen seni korumayacaktı.. yani çocuğa kızma sen en iyisi adam gibi bir kask al derim.. o kaskı çok araştırdım inan alacaktım fakat sen şimdi böyle çocuğun elinden düştü çatladı falan dedin.. iyice soğudum yani.. sana tavsiyem fiyatta uygun ve fiber olarak shark ın speed-r serisi bir kaskını alman olacak.. koy onu vitrine ileride belki airbrush denemeleri falan yaparsın
    Hayatta zarar etmeyeceğiniz tek şey, hayallerinizin peşinden koşmak..

Motosikleti
    Kanuni BS125
    Alıntı Seinfeld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene adı sanı belli olmayan roket kasklardan almıştım, yine bel hizasında elimden düşürmüştüm telefonla konuşurken, camı tuz buz olmuştu

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni ve daha iyi kaskını alana kadar günlük kullanımına devam et sıkıntı yok..
    Benim diyen çoğu piyasa kaskından daha çok iş görür..

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ve daha iyi kaskını alana kadar günlük kullanımına devam et sıkıntı yok..
    Benim diyen çoğu piyasa kaskından daha çok iş görür..
    tamm hiç kask takmamasından iyi fakat kullanılmış prezervatif tak diyosun şu an.. o çoğu piyasa kaskı en azından ne zaman kırılacağı belli ( KAZA ANINDA ) bu kask en ufak darbede muhtemelen salıcak kendini.. o riski göze almamalı.. eger imkan var ise ivedi yeni fiber bi kask
    Hayatta zarar etmeyeceğiniz tek şey, hayallerinizin peşinden koşmak..

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BOZKAPLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamm hiç kask takmamasından iyi fakat kullanılmış prezervatif tak diyosun şu an.. o çoğu piyasa kaskı en azından ne zaman kırılacağı belli ( KAZA ANINDA ) bu kask en ufak darbede muhtemelen salıcak kendini.. o riski göze almamalı.. eger imkan var ise ivedi yeni fiber bi kask
    Kask çürük olduğu için kırılmadı,kaza anında da kırılacaktı..
    Kask tamamen sağlıklı diyemem ama içten bir basınçta almadı..
    20 ile giderken düştüm kafamı yere vurdum deseydi şu an kullan demezdim..
    Ben arkadaşın yerinde olsam,şu an daha iyi bir kask alacak durumu olmadığına göre gidip 150-200tl ye alacağım kask yerine bu kaskı günlük kullanmaya devam ederdim..
    Tabi yine kendi bileceği iş..

beyler dün gece gidip kaskı sıkıştırmaya çalıştım kask 1 cm bile esnemedi gerçekten kaliteli birşey sadece üstünde ki kaplama çatladı heralde sonuçta kask Fiber-Glass yapısı var.
    herneyse 1500 2000 tl biriktirince arai veya shoei alıcam bunuda artık balyozla baltayla denemeler yapıp video çekerim buraya konu açarım

bu arada kaskı bel hizasından fayansa düşürdük herhangi bi kazada falan bu hale gelmedi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    kask 30 cm den de düşse işi bitiyor deniyor bence git hemen nitro aikido al sharptan 5 yıldız almış fiyatı da 300 tl ha param var diyorsan shoi al derim

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    boyasında çizik var gibi.bence kullanmakta sakınca yok zaten bikaç ay sonra yeni kask alacaksan idare edersin.şimdi arkadaşlar atıp tutuyor ama kendi kaskları hiç düşmemişmi?şahsen benimki geçen gün düştü hafif boya çizildi.şimdi gidip çöpemi atalım.her düştüğünde yeni kask alırsak vay halimize...
    sağlam olduğu belli olmamakla beraber sağlam olmadığınıda anlayamazsınki.
    kask'da çatlak olsa anlarımda boya çizilmesindende kaskın işinin bittiği söylenemez.Ayrıca marushin kötü bir kask değil...

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    bugun sabah hızla evden çıkmaya calışırken bende LS2FF370 kaskımı en fazla 1 mt belkide yoktur elimden halı üzerine düşürdüm fayans üzeri halı ama kasktan çat diye ses geldi içim gitti baktım iyi inceledim hiç cizik çatlak yok yeni de almıştım ne yapsamki çene açılır kask birde bastırdığımda zaten esniyodu

Motosikleti
    Kanuni BS125
    Alıntı BOZKAPLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.E.A dan güfteler :D
    BOZKAPLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    yenisini alacaksan bunu bana sat. ciddiyim takarım ben bunu
    AH MEN bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask 30 cm den de düşse işi bitiyor deniyor bence git hemen nitro aikido al sharptan 5 yıldız almış fiyatı da 300 tl ha param var diyorsan shoi al derim

Yok ebesinin camı...gözlüğünün....

taşınırken ,kargoda v.s onlara yumurta muamelesi yapıldığınımı sanıryorsunuz???

elinizdeki mükemmel sayılamasa da iyi bir kask...cam kavanoz değil....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)