Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil!!! Scooter çekiş problemi (Suziki An 125 hk)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaşlar uygun fiyata sağ sola gitmek için Suziki An 125 hk buldum. Motoru test ettiğimde herşeyi çok güzel fakat uzun çekiş gücünde bir problem farkettim. Heleki otobana çıktığımda motor 60 km üstüne çıkmıyor ve sürekli o km de hafiften tekliyor sanki frene basıyormuşun gibi. Arkadaş karburatör ve hava filtresini temizlettiğini söyledi. Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi yoksa sorun karburatördenmidir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi?

Cevabını vermişsin zaten

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    an25 de nasıl bi hava filtresi var bilmiyorum ama bildiğimiz kuru tip filtre olsa gerek onlarda temizlenmez değişir .

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi?

Cevabını vermişsin zaten
    Hocam işte emin olamadım. İnşallah dediğiniz gibidir. Yarın bir hava filtresi alıcam ama kime sorduysam ustalara karbutör olabilir diyor. Zaten kronik karburatör sorunu varmış galiba. Karburatör manifolt lastiği yırtılması bile olabilir dediler ama dediğiniz gibi hava filtresini çıkarınca sorun düzeliyor.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    filtreyle falan alakası yok o tekleme genel de balatadan gelir . Yine de bakmadan birşey denmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)