Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yolda iç lastik yarılırsa tamiri nasıl olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yakın bir zamanda 100 cc cub ımla uzun yol düşünüyorum fakat en büyük korkularımdan biri lastik patlaması lastiklerim tubeless olmadığı için biraz dezavantajlıyım fakat sizce ne yapabilirim spreyler köpükler etki eder mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Uzun yolda iki iç lastikten birer tane yedek ve ayak pompası ve yama seti vb almakta fayda var. Yarılırsa ne yama ne köpük işe yarar.
    Zinciri de kontrol edin veya durumunu bilmiyorsanız ondan da bir tane. 1 tane de buji.
    Hepsi 1-1.5 kg yük yapar ama kilometrelerce itmek de var..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende korkuyordum başıma geldi öğrendim
    yedek iç lastik muhakkak yanına alıyosun..benim yoktu allahtan tamirci gece yarısına kadar açıkmış..yoksam durum vahimdi..yedek lastik olaydı söker bende takardım...sprey bence yarar ama tamircinin dediği iç lastik büzüştükçe falan tekrar hava kaçırıyormuş..denemek lazım...
    birde tamir kitleri var içinde yamasında basnçlı havasına kadar onlardanda almakta fayda var.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Kardesim sans valla ben lys sinavi var diye babamin arabayla isleri vardi otobusler ugrasmak istemedim atladim motora sinav sabahi gediz den dogruca usak a dogru yol aldim motorun zincirini yagini lastik basinclarini kontrol ettim zaten yanimda hep yedek buji bulundururum boylece ciktim yola ve hiç sorunsuz gittim geldim allaha sukur gittigim yol 60 gidis 60 da gelis o sekilde yani kismet nasip ne dersen de yanina almanda fayda var alet edevat yedek lastik pompa gibi alirsan senin icin iyi olur yani
    Motork08 bunu beğendi.

Cevaplar için teşekkürler peki yol üzerinde iç lastiği kendim değiştirebilirmiyim yanımda bulunması gerekenler neler

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Fearhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler peki yol üzerinde iç lastiği kendim değiştirebilirmiyim yanımda bulunması gerekenler neler
    lastiği değiştirmek iş değil :D kolayca en fazla yarım saatte yola koyulmuş olursun.
    - sağlam iç lastik
    - lastiği motordan ayırmak için anahtar(lar)
    - dış lastiğin tek tarafını çıkarabilmek için levye görevi yapacak yassı metal (ben büyük düz tornavida kullanmıştım)
    - basınçlı hava tüpü veya pompa (şişirmek için).
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dert olur yarilirsa yedek almani tavsiye ederim. Gecenin yarisi moturumu sehir disinda birakip eve otostopla donmek zorunsa kalmistim bu sebeple. Yedek al yanina kadan rahat olsun.

"KAZASIZ SURUSLER"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tubeless e lastik taktır kafan rahat olsun cub a uygun ölçüler de lastik var..

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Fazla kafana takma parça parça 3000 km cup motorumla uzun yol yaptım tamir kiti vs... hiç almadım sadece termos fincan kahvemi aldım.termos tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)