Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Çinli Cg İçin Yardım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    walkman011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 125MG Modifiye 200 CG
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanına bir tane bu uçları değişen tornavidaların ucundan al ayar yapmak için çık yola kulağın motorda olsun ona göre ayar yapacaksın eğer egzoz patlıyorsa yakıtı çok açmışsın demektir biraz kısarsın bu sefer rölanti düşer onu açacaksın 1400-1500 ideal olanıdır 1500 civarı hafif saydırarak çalışması lazım böyle düz bir şekilde değilde hafif dalgalı artık anlatabildimmi bilmiyorum
    gaz ayarı dediğiniz gaz pistonunun ucundaki iğneyimi çeviriyoruz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

@cenkito anlatmış zaten tamamdır
    anladığıma göre pistonu sokup segmanı ortaya yani üstten 3. çentiğe alacagız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

motor sıcak iken rolantıde çalışıyor bazen kendi kendine susuyor ısıkda filan nedendir ?
    birde rolantıde iken aniden gaz verdiğimde yemiyor motor susuyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, cumartesi ilk işim 4.kademeye alip denicem :-)

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı walkman011 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz ayarı dediğiniz gaz pistonunun ucundaki iğneyimi çeviriyoruz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

[/COLOR]@cenkito anlatmış zaten tamamdır
    anladığıma göre pistonu sokup segmanı ortaya yani üstten 3. çentiğe alacagız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

motor sıcak iken rolantıde çalışıyor bazen kendi kendine susuyor ısıkda filan nedendir ?
    birde rolantıde iken aniden gaz verdiğimde yemiyor motor susuyor ?
    o iğne ayarı benim dediğim hava-yakıt ayarı senin motorun stop etmeleri ondan görünüyor kısık büyük ihtimalle resimle göstereyim bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

yuvarlak içine aldığım civatayı biraz aç

Motosikleti
    o iğne ayarı benim dediğim hava-yakıt ayarı senin motorun stop etmeleri ondan görünüyor kısık büyük ihtimalle resimle göstereyim bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...DL.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

yuvarlak içine aldığım civatayı biraz aç

Tamam o senin bahsettigin hava ayar vidasi ben onu ayarladigimda motor saglikli calisiyor patlama filan da olmuyor ama gazi koklemeye calistigin zaman motor gazi kesip kesip veriyor aanlamadim bi turlu havayi acsamda kissamda ayni sorun ?
    Motor Sürmek Sana Heyecan Veriyorsa , Tek Tekere Kalksak Kalp Krizinden Gidersin

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    jikleyi acik unutmuyorsun degil mi ? en altta olacak o baska bir aciklamasi olmaz ya da karburatorun pis ikisinden birisi

Motosikleti
    jikleyi acik unutmuyorsun degil mi ? en altta olacak o baska bir aciklamasi olmaz ya da karburatorun pis ikisinden birisi
    zaten ben cikleyi 1 kademe kaldırsam motor gaz verdiğimde sanki mobiletin cıklesine basıp gidersin ya öyle oluyor en uste alınca motor sonuyor ciklede

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

ayar yaptım bu gün. iğneyi 3.delikten 2. deliğe indirdim

havayıda tamamen kapadım sıfırdan 2,5-3 tur arası rolantide ayar yaptım.
    gaza aniden yüklenince gaz kesme sorunuda kısmen çözüldü bujiyide yeniledim
    fakat gazı bırakınca motor hala patır patır patlıyor

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    senin motordaki sorunu anlayamadim ben bi yere bakmayi atliyorsun herhalde hava alacagi yerlere komple bak tikali mi acik mi ayrica yeni aldigin ust kapakta geri donusum yok degil mi o da egzoz patirtisi yapar. subaplar tam kapanmiyor da olabilir egzoz subapini siki yapmis ta olabilirsin

Motosikleti
    senin motordaki sorunu anlayamadim ben bi yere bakmayi atliyorsun herhalde hava alacagi yerlere komple bak tikali mi acik mi ayrica yeni aldigin ust kapakta geri donusum yok degil mi o da egzoz patirtisi yapar. subaplar tam kapanmiyor da olabilir egzoz subapini siki yapmis ta olabilirsin
    donusum yok iptal ama subaplara bakmam lazım ozaman dediğin gibi olabilir fakat oyle olsa subap sesi gelmez şıkır şıkır diye motordan ama ben yinede biraz gevşetecegim bide oyle deniyim rolantide susması ondan olabilir çalışırken sankı bi an tıkanır gibi olup tıkırt edip susuyor
    Motor Sürmek Sana Heyecan Veriyorsa , Tek Tekere Kalksak Kalp Krizinden Gidersin

Motosikleti
    kanuni windy s
    Ben bugün iğneyi açıp 4. Kademeye indirdim pulu , hemen bi test sürüsü yaptim. Sanki biraz daha canli ivmeleniyor. bir kaç gün bu şekilde test edicem. Bu arada benim karbüratör pz 26 miş..
    Herkese tesekkurler

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport
    iyi akşamlar mondial 125 mg motorum için hangi yagı kullanmamı öneririsiniz şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı Gürkan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar mondial 125 mg motorum için hangi yagı kullanmamı öneririsiniz şimdiden teşekkürler
    benimde motorum 125 mg hatta 150 cc şu anda ben castrol tam sentetik 10-40 yagını kullanıyorum tabiiki motosıklet için olanı üzerinde racing yazar biraz pahalı ama çok kalıteli lt si 20 tl
    Budur:

Eğer bunu bulamazsanız power1 gps yağlar var oda olur aynı oda ama daha pahalıdır :

Bunlar Yüksek Devirli 4Zamanlı Racing Motor Yağları Olduğu İçin Bizim Motorlarda Yüksek Devirlerde İyi Oluyor Motor Rahat Çalışıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün iğneyi açıp 4. Kademeye indirdim pulu , hemen bi test sürüsü yaptim. Sanki biraz daha canli ivmeleniyor. bir kaç gün bu şekilde test edicem. Bu arada benim karbüratör pz 26 miş..
    Herkese tesekkurler
    bende sheng wey in 150cc lik karburatoru var benım çubuk 3.kademede idi 2 ye indirdim performans aynı fakat yüksek devirde gaz kesmiyor egsoz patlama yapmıyor hem dahada az yakar ;)

Motosikleti
    kanuni windy s
    Bendede sheng wey karbüratör war. Büyük silindir takinca iki kişiyken rampalarda hizlanirken 4. ve 5. Viteslerde kesilme yapiyordu. Tek kisi problemim yoktu. burdaki arkadaşlarin tavsiyesiyle karbüratördeki (pz26) iğnenin pulunu 4.kademeye çektim, şu an daha rahatladi sanki.
    Bu arada egzos patlatma problemim hiç olmadi, karbüratörün önceki halinde yoktu, şu anda da patlatma yok ..

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bende sheng wey in 150cc lik karburatoru var benım çubuk 3.kademede idi 2 ye indirdim performans aynı fakat yüksek devirde gaz kesmiyor egsoz patlama yapmıyor hem dahada az yakar ;) [/QUOTE]

şu silindirden aldırmadın gitti verim alamadan kullanıyorsun. bende 200 lük püskürtmeli karbüratör olmasına rağmen ve egzoz içi boş olan m-seki marka varken bile egzoz patlamıyordu. hatta iğnede 4. kademede idi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede sheng wey karbüratör war. Büyük silindir takinca iki kişiyken rampalarda hizlanirken 4. ve 5. Viteslerde kesilme yapiyordu. Tek kisi problemim yoktu. burdaki arkadaşlarin tavsiyesiyle karbüratördeki (pz26) iğnenin pulunu 4.kademeye çektim, şu an daha rahatladi sanki.
    Bu arada egzos patlatma problemim hiç olmadi, karbüratörün önceki halinde yoktu, şu anda da patlatma yok ..
    yeni taktığın silindir setinde piston en yukarı çıkıyor mu yoksa işlemini aşağıda mı tamamlıyor ?

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar bir öneride bulunmak istiyorum. Bu sayfa yardım sayfasından daha ziyada modifikasyon sayfası olmuş güzel de olmuş. Önerim şu bakın racer motor kısmı 450 Tl ye felan satılanları var (galiba sıfıra rastladım). komple satın almak daha mantıklı olmuyor mu? elbette söküp takmanın zevki başka ama hani önceki mesajların nerdeyse hepsini okudum yağ yakma pistonun tepe noktaya tam erişememesi gibi detay problemler var. Bunlarla karşı karşıya gelmemek için diyorum. Hani bir tamirci bir tornacı bir motor tesviye daha ne gerekiyorsa bu bölümlerden birer arkadaş edinecez ki mevzu burnumuzdan gelmesin, değil mi? Hazır motor alırsanız motor numarasını yazdırırsınız takar tadını çıkarırsınız bu alternatifi düşündünüz mü bunu yapmanıza olanak vermeyenn şeyler nereler oluyor acaba? saygılarımla

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir öneride bulunmak istiyorum. Bu sayfa yardım sayfasından daha ziyada modifikasyon sayfası olmuş güzel de olmuş. Önerim şu bakın racer motor kısmı 450 Tl ye felan satılanları var (galiba sıfıra rastladım). komple satın almak daha mantıklı olmuyor mu? elbette söküp takmanın zevki başka ama hani önceki mesajların nerdeyse hepsini okudum yağ yakma pistonun tepe noktaya tam erişememesi gibi detay problemler var. Bunlarla karşı karşıya gelmemek için diyorum. Hani bir tamirci bir tornacı bir motor tesviye daha ne gerekiyorsa bu bölümlerden birer arkadaş edinecez ki mevzu burnumuzdan gelmesin, değil mi? Hazır motor alırsanız motor numarasını yazdırırsınız takar tadını çıkarırsınız bu alternatifi düşündünüz mü bunu yapmanıza olanak vermeyenn şeyler nereler oluyor acaba? saygılarımla
    dediğiniz fiyata komple sıfır motor varsa hiç durmam yedek bir tane alırım.

adam akıllı toplanmıs cıkma motorlar 1000 lira civarında. zaten onlarada motor numarası var.

olmasa ve yenisini yazdırmak için tekrar dagıtılıp kartelin tek parca olarak yazaılan yere gitmesi lazım diye biliyorum yanlısım yoksa oda artı masraf.

piyasadaki 2. el bloklarda genelde eski motorlar oldugundan zaten numaraları var.

onları sildirip tekrar yazdırmakda hem zahmetli hemde daha fazla masraflı.

kolay bir iş olsaydı calıstı bloklar o sekilde piyasaya cıkardı.

detaylı incelemede numarada yapılan hersey-değişiklik cıkar.

yeni racer 200 komple alt motoru 3.785 lira

http://www.camgoz.com.tr/asp/product...OTOR-KOMPLE-1-

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    insanin kendi yapmasi gibisi var mi yahu. hem ogreniyorsun hemde daha guclu oluyor. mesela benim 166 cc lik cg ile kanuni racer a baya fark atiyordum ben kayboluyordu arkamda :-) herkesin yaninda ahkam kesen cocuk gecilince giki cikmazolmustu :-D

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

450 liraya hasati cikmis motor bulunur. hem 63,5 silindir var onda racerlarin ust kapagida kucuk diye biliyorum ben 150 lik seyhan kapagi olmasiil lazim tabi sadece duyumlarim bunlar emin degilim

Motosikleti
    kanuni windy s
    komple zoghsen motorlarda var nette satilik. Fakat en büyük problem motor no'su

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    motor numarası kolay. Motor no sunu vurma tabiri var. Numaratör diyorlar alete. El ile iş yapıyor yani bildiğiniz çelik başında harf numara var çekiçle çakıyorsunuz. Bunu beğenmezseniz seri üretim yapan fabrikalarda hava ile çalışan numaratörler var. Şayet ağızları uyarsa hiçbir şeyi sökmeden (karter) oraya yerleştirip yazdırıyorsunuz fabrika işi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

ben şunu görmüştüm diye 450 TL den bahsetmiştim. Bu motor şayet ikinci el ise çook çok güzel boyamışlar derim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...68789384/detay
    Kanuni racer demiş ama sanmıyorum; çünkü racerin motoru balanslı değilmiydi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

arkadaşalar bir de bir problemim var size danışmak istiyorum. bende de 200 cc makine var ikinci el almıştım ama biraz canını yakmışlar. Şu an makina faal durumda. Ben bunu sökmüştüm, biraz ses yapıyordu diye. Birincisi pistonun fotoda görünen parçasını kırdım (emme tarafı, istemeyerek)(yanılmıyorsam gazlarken tam basıncın olduğu taraf. Kenarlarda oluşan silindiri çizebilecek olumsuzlukları bertaraf ettikten sonra yeniden taktım şu an problem yok.

Ama benim asıl ve ikinci problemim üst silindir. Yağ yakıyordu egzoz kısmında da (oluk oluk akacak derecede değil) ıslaklık gördüm. Supap lastiğini değiştireyim dedim ama o da ne lastiğin tam altında kalan yer çatlamış bir parçası da çıkardığım lastiğin içinde kaldı bu parçayı uygun bir şekilde yerine yerleştirip yeni lastik taktım lakin daha çok yağ yakmaya başladı. 150 km yol yaptık iki kişi. yol inişli çıkışlı. nerdeyse yarım litre yağ yaktı. Daha beter oldu anlayacağınız. Yanık yağ bulmak problem değil de böyle olması da hoşuma gitmiyor. tam da supap lastiğinin oturduğu oluğa kadar ki bölüm çatlamış kırılmış. Aklıma şöyle bir şey geldi bu çatlamış kısmı kesip atayım. oluşan yeni kısma lastiğin oturabileceği yeni bir oluk açıyım takayım. sizce olur mu? Bu konuda siz ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Bir de elimde kuba cg 100 ün silindir piston üst silindir komple var. satsan satılmıyor. kullanmak istiyorum özellikle üst kapağı. üst kapak için bir şey yapılabilir mi? 125 e veya 150'ye veya 200 cc lik için uygun hale getirilebilir mi?

Başka bir şey daha var. Honda cbf 150 liliğin motor kısmını anlatan reklamını izledim de diğer motorlarla kendi arasındaki çalışma prensibini karşılaştırmışlar. Honda da ateşlemeden sonra kranka yönlendirilen yükte silindir komple vazife görüyor ama bizimkilerde daha çok tek yana basınç biniyor. Yani cbf de krank kolu düz ve dik bir şekilde basıncı uyguluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

benim yağ yakma problemi ile ilgi garip olan şu ki gram duman yok. o yağı nasıl yakıyor anlamadım herhalde sömüre sömüre yakıyor bilemiyorum. hiç bir iz yok dışardan bunun nedeni ne olabilir ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

arkadaşlar bugün biraz araştırdım kafa ucu kırık çatlak dediği parça değişebiliyormuş, hem de çifti kargo hariç sadece 6 TL. Adı da subap kavalı(yatağı). Arkadaşlar bu parçayı silindirden nasıl çıkarabilirim basit bir şekilde çıkınca çıkıyor mu ve 100 lü kapaktaki yatak buna uyar mı elimdeki 100 lük kapaktan sökeyim diyorum ne dersiniz.

Ne oldu ya kimse bir şey yazmıyor. Ben geldim diye kaçıştınız mı yoksa üzülürüm bak

özellikle cenkito kardeş sizden yorum bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

piston değiştirirsem aynısını mı alayım yoksa kısa uzun hangisini tavsiye edersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

eksantrik dişlisindeki (galiba badem diye tabir olunuyor). baya bir aşınmış (toplamda 3mm kadar)bununla temas halinde olan iki parça kafası da. şimdi ben bu parçaları yenilersem subaplar daha da aşağı itilecek değil mi ?
    motor hakkında bir iki geçmiş paylaşayım ; dediğim gibi makinayı ikinci el almıştım. fabrika çıkışlı 200 cc lik motor. eksantrik dişlileri harab olmuş fotolara ulaşabilirsem paylaşacam. silindir ile üst silindir arasına 150 lik sac(metal) conta koymuşlardı ben bunları çıkardım sadece orijinal 200 l
    k conta taktım problem olmadan çalışıyor. Aklıma takılan şu: biliyorum ki bunlar fabrikada koyulmamış. Bunu koyanlar subap pistona çarptı diye koyup silindiri uzaklaştırmak mı istediler. çünkü pistonun üstünde de yara izleri var, ama piston üzerinde orijinal bırakılan subap izlerinden ziyade hafif ortaya doğru subap vurma gibi bir iz var.
    Şayet subap vurmuşsa ve bu metaller koyulmuşsa ve ben bu metalleri çekerek (ki çıkardım) egzantiriği yenilersem subap vurur mu?
    subap vurursa hemen kendini belli eder mi yoksa motor çalışır da altımızda biz giderken de vurabilir mi ?

o kadar soru sordum ki her birinin cevabını merakla bekliyorum. Cevaplandırırsanız çok sevinicem.....

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    silindir kapagını cok kuvvetli ısıtıp subap kavallarını cıkartıp değişebilirsin soguturken

oda sıcaklıgında kendi kendine sugusun su filan dökme catlayıp yamulabilir.

tabi önce sendeki subabların 100 luk kapakda ki kavallara sıgıp sıgmadıgına bak, kalın ise bosa ugrasma

muhtemelen senin badem de elle traslanarak inceltilmiştir. kullanımdan dolayı o hale gelmesi cok zor bence.

orjınal badem takarsan subabların pistona da yaklasması azalır.

ama devirlenme istegide azalır fakat tork artar

100 luk kapaga 150 200 subabları sıgmaz diye biliyorum. subab kanalları birbirine yakın oluyor.

100 ün subabları cıkartıp sendekileri tak göz kararı yerine oturdugunu düşün birbirine degmeyecek gibi ise

yuvalar acılıp yeni subablara uygun hale getirilebilir. masrafına bakarsın ya yaptırır yada baska çözümlere bakarsın

bahsettiğin motor içinde racer dememişler racing demişler.

resimde temsili foto bence

pistonu yenilersende aynısından , orjınalınden al
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Isıtma işi nasıl olacak peki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Bizim burada modifiye ile uğraşan biri tek var o da fiyat konusunda insanları sömürüyor malesef piston değişmez ise bu konuda ne ongoru olur

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler