Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cgl devir almiyor egzoz patliyor (video )

Motovento
    REKLAM ALANI

http://m.youtube.com/watch?v=5HhiHORMgwQ sorun nedir abilerim karburator denmi ateslemedenmi motor 1 ay yattiydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Jikleyi kontrol et. Muhtemelen 1 ay yattıysa karburatördeki benzine pislik falan çökmüştür. Biraz bin yeni benzin al. Buji eskiyse değiştir. Hava filtresini kontrol et. Düzelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Video bende açılmıyor. İzleyemedim.

Abi motor gitkiyor 1 takiyorum duzde cok yavas gidiyor gaz verirsen stop ediyor yeni benzin koydum kaburatordeki tahliye vidasindan bosaltiyim dedim cok sıkı donmedi bende cok ugrasamadim bujiyi cikardim biraz zimparaladim hava filtresi benzin kokuyordu tam anlayamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Nasil video koyuldugunu bilmedigim icin youtubeden link koydum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    egzostun içindeki patlama ateşlemede sorun olduğunun belirtisidir..

benzin silindirin dışında tutuşuyorsa tekerleği çevirmez sadece patlar işte dolayısıyla çekiş de yoktur..

Video yu izleyebiliyormusunuz sorunu cektim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

video bu

saol sorun burda motora hafif gaz verınce boğuluyır

Motosikleti
    motor soğukkende yapiyomu sanki hava alamiyor gibi geldi hani motor sicakken jikle cekince aynisini yapiyor ateslemedede sorun olabilir

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Benzer bir sıkıntıda karbüratör bobin ve beyin değiştirdikten sonra abi startör bozuk diyen tamirciye eyvallah deyip başka bir tamircide sibop ayarı ile kurtarmıştım durumu. Ateşleme sorunu olsa hiç ateşlemez diye düşünüyorum.

Motosikleti
    subap ayari sanmiyorum belli bi devire kadar normal ceviriyor makine

Edit. mterayes konuya bekleniyor belki cozum bukabilir baya tecrubeli

Subap degildir oncedende oldu motoru yarim saat calistirdim duzeldydi motor 1 ay yatti karburatorde pislikmi var yada atesleme ama motor hemn calisiyo calismaasinda sorun yok karisk bir durum

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    egzoz da patlıyorsa zengin karışımdır. Çiğ benzin atıyorsun egzozun sıcağından patlıyor çıkarken. Boğulduğu için de randıman alamıyorsun. hava yakıt karışım ayarını yaptırmalısın.

Tmm evet zengin karisim var ama motor ortalama 3.000 deviri cekmiyor gaz verince stop ediyor video yu izliyormusunuz motor rolantida stop etmiyor hafif gaz verince stop ediyor hersey video da var

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    işte olduğum için izleyemedim. Hava filtresi olmadan çalıştırmayı dener misin? Bazı yan sanayi filtreler, ya da hatalı üretim ise hava akışını engelliyor. Temiz bir yerde çalıştır ama toz kaçmasın motora.

Bir seferinde de benim subap ayarımı yapan usta egzoz subabını gereğinden fazla sıktığı için yine motor boğuluyordu. Egzoz gazını atamıyorsan bu da motoru boğar.

bu sorun motorda komple benzın bittiği zaman oldu sonra bı benzın koydum zor calıstı calıstıkdan sonra az gaz verince stop edıyor 1 ay öncesine kadar iyiydi bide benzın filresi benzın koyuyordu motor 1. vitesde düzde gidiyor sonra stop edıyor sankı motora az benzın gelıyor gibi sorunu tam bulsam oraya yönelcem motor gitmediği için ustaya da götüremem en yakını 30 km de

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=5HhiHORMgwQ&app=desktop" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Yokmu bilen

karbıratörün yanındaki pilastik kırıktır oralarına baktır
    aynısı bendede oldu 15 20 liraya hallettim

Him sagolun baktiydim ama sorun yok gorunuyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    O motor elimde olsaydı orasını burasını dürterek bulurdum kesin arızayı. 11 yıl titan bindim. Arıza vermezdi hiç. Verecek olsa ruhum duyardı sanki. Bilirdim. Bir fikir vericem dene ve sonucu yaz. Üstündeki bujiyi sök, yeni buji tak dene. Olmazsa gene yaz, başka çözüm üretelim.

Suan motorun yaninda degilim ama bujiyi cikardim temizledim calismada sorun yok motora hafif gaz verince stop ediyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Buji değiştirerek dene, yaz, olmazsa başka bişeylerde öneririm. Bozuk buji temizlenince Düzelmez. Bozuksa yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)