Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter (enjeksiyonlu) akü biterse ne yapılır.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Hyosung ms3 250 model 250cc lik enjeksiyonlu bir scooterım var. Motoru 15-20 gün kullanmasam çalıştırırken sorun yaşıyorum. Akümmün gücü yetmiyor ve takviye yapmam gerekiyor. Aküm yeni sayılır bir ara yolda kaldım akü larjında problem olmuş stator değiştirdim bu sorundan kurtuldum ama uzun süre kullanmayınca şarj sıkıntısı yaşıyorum. Scooterı yaklaşık 2 aydır kullanmıyorum ve kapalı garajda duruyor. Kış boyunca kullanmayacağım için de alü kutup başını söktüm.
    İlk sorum daha güçlü bir akü almam sorunumu azaltır ya da giderir mi?
    İkinci sorum havalar ısınıp kullanmak istediğimde akü kutup başını taktığım da sizce çalılır mı? Daha doğrusu akü kutup başını sökünce akü boşalır mı?
    Son sorumsa ayak marşı olmayan, enjeksiyonlu scooterlarda akü biterse nasıl çalıştırılır? Ben arabadan ara kablo çekiyorum ama başka bir yolu var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Akün bozuk değise şarjı tutması gerekir yüksek amperli akü alman eğer motorun aküyü dolduruyorsa uzun marşlarda etkili olur soğuklarda daha rahat çevirir motorun

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hocam 2 ay motoru yatırdıktan sonra akünün yetersiz kalmasına pek şaşırmamak lazım, en azından 1 ayda marş basamayacak hale gelmiyorsa aküde sorun yok bence.

daha güçlü akü kullanabilirsiniz, motorun şarj tesisatını gözden geçirebilirsiniz.

Motosikleti
    Sağlam akü 1 2 ayda asla şarjını kaybetmez çinli motorum bile 1 ay çalışmadığında tek marşta alıyor zorlanmadan köydeki traktör senede 1 2 kere çalışır ama aküsü boşalmıyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam akü 1 2 ayda asla şarjını kaybetmez çinli motorum bile 1 ay çalışmadığında tek marşta alıyor zorlanmadan köydeki traktör senede 1 2 kere çalışır ama aküsü boşalmıyor
    anladım, ben hiç o kadar motor yatırmadım o yüzden yanlışım olabilir
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Peki akü biterse scooterda ne yapılabilir. Vurdurma felan nasıl yapılır. Otomobilin aküsünde ara kablo çekmek sakıncalı mıdır?

Motosikleti
    Alıntı notyetktu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki akü biterse scooterda ne yapılabilir. Vurdurma felan nasıl yapılır. Otomobilin aküsünde ara kablo çekmek sakıncalı mıdır?
    araba aküsü 12 volt ise sorun olmaz amper alıcının çektiği kadardır
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)